Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: Един неразрешен спор за дизелови 156-ци

  1. #31
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post
    Привет и от мен.Моята е 98годл 2,4 жтд 136к.с имам приятел който с това се занимава подмладява им пробега за да се връзваме ние,че все баби са ни карали колите и тнт.Та моята и свалихме километража и си личеше,че чипа е свалян не става през буксата тази манипулация,показанията на таблото бяха 136к.Когато свалихме ЕкУ-то за да му видим номера за да го ремапваме му свалихме чипа да го зачете и там показа вече реалните километри които са 187к,съответно ги оеднаквихме на 136к и ся следващия ако я чете ще се кефи много,че кара млада булка,не,че имам въобще намерение да си се разделям с нея.
    187 000 км.
    Блаженни са вярващите..............

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  2. #32
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Що?
    На адрес х21х03 какво има?
    Аааа не занам на твоя адрес какво има. Знам на моя какво има - 165к. По километраж показва - 202к, а в действителност......,не искам и да си тормозя акъла
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    А как стои въпроса сбензинките? Лесно ли се пипа ЕКУ-то? При мен на Odometer показва с 2200км от колкото на таблото. Алфа 156 1,8 ЕКУ 1.5.5
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  4. #34
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    187 000 км.
    Блаженни са вярващите..............
    Ем това е положението колицата ми е рядко запазен екземпляр.Няма деруги,няма гасени фасове по тапицерията ,абе бабе си ми е карала колицата,днес свалих оригиналния съединител.

  5. #35
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега, не че нещо но аз още карам с оригиналният съединител, отвътре е като нова колицата, няма грам забележка никаде, педали, кормило, кожата, вратите, са чук. Но това не ме кара да мисля, че е нова булка. Не съм проверявал км, по табло е на 200к сега, 30 са от мен, и съм адски доволен от автомобила. Коли с характер, мога да разчитам на нея винаги.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    187 000 км.
    Блаженни са вярващите..............
    Моята е карана от бабе - 48 ми набор, документите и бяха в мен - копие на шофьорска книжка и оригинал на големия талон, ако искаш за 1 каса бира ще кача копие тук. колата е уникално запазена - оригинални здрави стелки, оригинален здрав акумулатор, запазен капак на агренажния ремък с ярко червена лайсна, ярки и отчетливи емблеми, няма следи от износване по волан и скоростен лост, болтове на кутията на въздушния филтър се развиват без да превъртат, оригинална здрава кора под двигателя - фибро стъкло......да изброявам ли още???
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Моята е карана от бабе - 48 ми набор, документите и бяха в мен - копие на шофьорска книжка и оригинал на големия талон, ако искаш за 1 каса бира ще кача копие тук. колата е уникално запазена - оригинални здрави стелки, оригинален здрав акумулатор, запазен капак на агренажния ремък с ярко червена лайсна, ярки и отчетливи емблеми, няма следи от износване по волан и скоростен лост, болтове на кутията на въздушния филтър се развиват без да превъртат, оригинална здрава кора под двигателя - фибро стъкло......да изброявам ли още???
    Ти си бензин бе Нормално
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #38
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Моята е карана от бабе - 48 ми набор, документите и бяха в мен - копие на шофьорска книжка и оригинал на големия талон, ако искаш за 1 каса бира ще кача копие тук. колата е уникално запазена - оригинални здрави стелки, оригинален здрав акумулатор, запазен капак на агренажния ремък с ярко червена лайсна, ярки и отчетливи емблеми, няма следи от износване по волан и скоростен лост, болтове на кутията на въздушния филтър се развиват без да превъртат, оригинална здрава кора под двигателя - фибро стъкло......да изброявам ли още???
    С тия копия може да са продадени 1/2 от колите на Горубляне и Дупница
    Не се обиждай, ама за чий ми е да ти снимам моите документи, когато ти продавам колата?
    Какво значение има? Ти купуваш кола 2-ра употреба и гледаш - каквото видиш, решаваш, взимаш или не взимаш.
    В магазина може да искаш и автограф на И.Д., защото даваш маса пари за чисто нова кола

  9. #39
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Аз като взех моито печка на таблото показваше 183к...и ме беше пределнп ясно ,че не е на толкова.По-късно забелязах една лепенка на която пишеше 249к! преди 6 месеца я бяха сменявали маслото.И да ви кажа се оспокоих, че не е милионерка.Попринцип италианците рядко карат коли до 400к,500к километри още на 250к,300к сменяват колата
    Last edited by Jicata; 03-10-2010 at 11:45.
    алфа 156 1.9 JTD '99

  10. #40
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Мойта е 300 000 като на таблото пише 147 000 2 войно ама не ми дреме като е карана от пенсионер и маслото не го бара
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #41
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post
    Ем това е положението колицата ми е рядко запазен екземпляр.Няма деруги,няма гасени фасове по тапицерията ,абе бабе си ми е карала колицата,днес свалих оригиналния съединител.
    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Моята е карана от бабе - 48 ми набор, документите и бяха в мен - копие на шофьорска книжка и оригинал на големия талон, ако искаш за 1 каса бира ще кача копие тук. колата е уникално запазена - оригинални здрави стелки, оригинален здрав акумулатор, запазен капак на агренажния ремък с ярко червена лайсна, ярки и отчетливи емблеми, няма следи от износване по волан и скоростен лост, болтове на кутията на въздушния филтър се развиват без да превъртат, оригинална здрава кора под двигателя - фибро стъкло......да изброявам ли още???
    Ммммммм, дааааа.............
    Може и да сте напълно прави.............
    Ма я все пак си помислете, кой си купува мощен дизел......... сигурно за да ходи до мола или за хляб!!!!!! ЕДВА ЛИ........
    Когато купих моята кола нямаше и 7г. и актуалната цена на подобен автомобил в Италия и Германия беше 12 000лв. а аз е купих за 7200лв............
    Как ли постигат наще джамбази тия цени!!!!!!!!!!!
    Ма гледам, че повечето колеги са трезво мислещи.....
    И моят волан беше кат нов, но за 2г. и нещо бая се поизтърка......
    Явно на българина са му бая грапави ръчичките....
    Но все пак може и да сте прави.......
    Няма невъзможни неща...
    И с цяла каса бира незнам дали ще се справиш.......
    Ма на по чаша две може и да ги поразцъкаме, та и аз да се насладя на запазени екземпляри.........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #42
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    С тия копия може да са продадени 1/2 от колите на Горубляне и Дупница
    Не се обиждай, ама за чий ми е да ти снимам моите документи, когато ти продавам колата?
    Какво значение има? Ти купуваш кола 2-ра употреба и гледаш - каквото видиш, решаваш, взимаш или не взимаш.
    В магазина може да искаш и автограф на И.Д., защото даваш маса пари за чисто нова кола
    При отписване на автомобил от регистрация в чужбина към останалите документи се прилага копие от старият талон и копие от лични документи на последният собственик.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #43
    започва да се пристрастява pecigsxr's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    Alamo.....ако искаш обади се за по кафе,имам лаптоп с кабел и програма та да видим колко са и реални километрите на ,,бабето".

  14. #44
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Заключвам темата! Ако някой има нещо против - молба в писмен вид на лс, включваща мотиви за повторното й отключване.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •