Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: Избор на накладки за 156 ?!?

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by danchoti View Post
    "ATE" от къде?
    АТЕ колегата ми офиса ми ги поръчва от някакъв негов познат в София който ги внасял. Демек незнам от къде. Виж Камен666 мисля, че ги продава.

    И само да ти кажа. АТЕ-то дойде в оригинална кутиика с книжка с описание за монтаж и най-важното инструкции за употреба. Най-голямо впечатление ми направи като отворих кутииката. Цялата вътре беше черна. Адски мека накладка. И на гърба на самите накладки има специална медна грес закрита под лепенка. За да не стават вибрации в апарата.

    Само ще ти кажа още нещо. Отпред съм с АТЕ. Отзад съм с РАЙКАМ. Понеже така и така ще сменям дискове си карам с РАЙКАМА докато дойде време за смяна. Предните ми джанти за 1 седмица стават черни! Задните никога не съм ги виждал така. Измивам ги и така си седят.

    И много държат АТЕ-тата. Винаги спирят. Студени, топли няма разлика в спирането!
    Last edited by oem; 04-09-2009 at 11:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    текстар се водят за най-добри май, после ате и така! пак повтарям с мойте пармафюз съм мн доволен вече21к км, меки, селд един ден джантите са черни вече

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #33
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Защо не се пусне една анкета с накладките които се ползват най-много, така всеки който се чуди ще види процента на тези който са на добра цена, меки, добри и така...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #34
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Защо не се пусне една анкета с накладките които се ползват най-много, така всеки който се чуди ще види процента на тези който са на добра цена, меки, добри и така...
    Мисля, че идеята с Анкетата не е добра. Ще започне (той вече започна тук), един лют спор от сорта: "Моите са най-добри!" И ще се разлее един спам, та няма да се трае...

    Със спирачките шега не бива, всеки трябва да се старае да слага най-качественото, което намери. А ако не знае какво, да се довери на уважаван сервиз за Алфи.

    Така мисля и казах!

  5. #35
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Не става дума за спор, а за това, че когато някой реши да слага накладки и незнае какви, може да види анкетата и да види коя марка има най много глосове и да си направи равносметка дали ще инвестира, щото то не е само до накладки, мисля че гумите и дисковете са най важни. А не да питат отново какви....мисля че е по-добрият вариант, но вие сте управляващите..вие си решавате.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #36

    Default

    И аз съм с PERMAFUSE и засега съм доволен,за цената са си мисля доста добри.
    Карам кола на 8 години и не мисля че си струва да давам 200 лева за накладки ако ще златни да са .

  7. #37
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Аз също карам с Пермафюз
    Спират добре, цапат джантите доволно, единственният им недостатък за сега е, че при лекичко натискане на педала лекичко свирят понякога, дразнещо ама........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Аз също карам с Пермафюз
    Спират добре, цапат джантите доволно, единственният им недостатък за сега е, че при лекичко натискане на педала лекичко свирят понякога, дразнещо ама........
    И АТЕ-то свирва леко при леко допиране на педала на спирачките. Ма това може да е от неравномесрно износен диск. Както е при мен. Аз като прекарам пръсти от вън на вътре по диска и е на вълни. Иначе при спиране не усещам да бие. Но е износен неравномерно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39

    Default

    На мен Текстара ми свирят,чува се само от десна предна, лявата несе чува грам .. мисля си че бая са ми стегнали апарата .

  10. #40
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Djalev View Post
    На мен Текстара ми свирят,чува се само от десна предна, лявата несе чува грам .. мисля си че бая са ми стегнали апарата .
    Няма такова нещо "стегнали са ми апарата" Свиренето идва от вибрации, трептения които се създават от недобро прилягане на накладката към апарата. Трептения с висока честота. Това е тънкия свирещ звук който се чува. За това професионалистите мажат слой специална медна високо температурна грес на гърба на накладката където тя ляга на апарата и в крайщата където се закопчава. За да предотвратява тези вибрации. Аз ползвам такава на БОШ.
    Last edited by oem; 04-09-2009 at 19:21.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #41

    Default

    Тези дни отивам до мойте хора да видят как е .. Иначе така е какво казваш неправилно лягане на накладката' , ако не се съчетаваха с дисковете ще свирят и двете предни !

  12. #42
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не ме разбра. Говоря за недобре лягане към апарата. Не към диска.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не ме разбра. Говоря за недобре лягане към апарата. Не към диска.
    Да де към апарата, не към диска.. исках да кажа че свиренето се получава от това че е не добре пасната, не че несе съчетават

  14. #44
    започва да се пристрастява danchoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Днес сложих "Textar", като врътна едни 100 километра ще пиша за отзиви!!!
    Мерси на всички за мненията
    Last edited by danchoti; 04-09-2009 at 21:24.
    156 1.8TS / 75 2.0TS

  15. #45
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    с текстар съм вече около 15-20 000 км,и със нарязани дискове!забелязал съм че като са студени спирачките на първо второ спиране си иска малко повече натискане но след това може да ми изкара очите през предното стъкло!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •