Results 1 to 10 of 10

Thread: Хидравлика на волана

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default Хидравлика на волана

    Здравейте,
    Нещо се губи туй масло ма...та ,само сипвам не често ама се налага.
    Четох по форума ама никой не казва, имало клапани и т.н.каде са що са .... за какво налягане са никаде не пише.

    Ако знаете нещо или имате данни за помпата или серв.документ. за хидравликата .... помагайте щото вече ми писна.
    Не е нормално да се долива в система .....
    даже веднъж го беше изкарала (малко течност)през казанчето.

    Благодаря предварително, 156 1,8 1998

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Казанчето има одушник. Когато загрее маслото да си излиза от там под формата на испарения. Иначе погледни долу по маркучите на рейката да няма теч (над лявото магаре). Или по маншоните на вътрешните кормилни накрайници.
    Last edited by oem; 02-09-2009 at 17:04.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Още едно място, където да погледнеш - маркучите на входа и изхода на серпантината за охлаждане на маслото за хидравликата. Намират се намират се долу вдясно, точно до долния десен ъгъл на радиатора (пояснявам: от страната на ангренажните ролки, че доста хора бъркат лява и дясна страна на автомобила, според това кой откъде бил застанал)
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    (над лявото магаре)
    Са ако ми кажеш кое е лявото магаре и кое е дясното Сигурно като седиш до колата там има две магарета тва в колата и тва до нея
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    ако нямаш теч готви се за рейка, от вс 156 са идентични колега, няма значение двг, имах същият проблем, рейкате се смени и готово. Моят теч не се виждаше, пълнеше единият маншон.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Са ако ми кажеш кое е лявото магаре и кое е дясното Сигурно като седиш до колата там има две магарета тва в колата и тва до нея
    Хаххаа стига ве Кво да ти отговоря сега?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Вярно че с левите магарета трябва да се внимава. Виж десните не са толкова капризни
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    Благодая на всички,
    ама нали ако пълни маншона ще се вижда поне малко трябва да изтече от някъде - поне така ми се струва,ама знам ли, рейка =кофти ситуация.
    ама ккакво да се прави щом трябва.

    Още веднъж благодаря на всички.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ivl View Post
    Благодая на всички,
    ама нали ако пълни маншона ще се вижда поне малко трябва да изтече от някъде - поне така ми се струва,ама знам ли, рейка =кофти ситуация.
    ама ккакво да се прави щом трябва.

    Още веднъж благодаря на всички.
    Ако е рейка:
    -Отиваш си при майстора
    -сваля я
    -двамата се метате до некоя автоморга, но такава, която си държи на името и дава гаранция (аз си ползвам касто2000)
    -вземаш си рейка 2-ра употреба(пак там е около 170-180лв. Познай колко струва нова ), като и майстора ти я гледа.
    -слагаш си я и си гледаш кефа

    Аз 1-во си я бях рециклирал моята - около 200лв излезе, ма да ти кажа с тея дупки не издържа много...
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пълнеше ми маншона малко и бавно, няколко месеца, докато един ден осезаемо не протече по маншона, имай едно хидравлино масло в багажника и така докато се решиш, провери тръбите вс, ако няма си печеливш. Втора ръка върви между 120-180 лева(нова е 650 лева с отсъпка). В раздел продава за автомобили на части имаше няколко, виж и при платени обяви, там също има. Успех и дано е само теч от тръба, съединение. Иначе новата която сложих дори е по-добра от моята която беше и съм мн доволен, човекъм който ми я продаде ми я даде за цена по всякакви предели и дори лично ми я донесе. Ако чете това му благодая отново!

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •