Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: температура на маслото

  1. #16
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Ами това, което пише - топлообменник.
    Last edited by Ilko Ivanov; 01-09-2009 at 00:28.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by manol vasilev View Post
    температурата на маслото трябва да е близка до тази на охладителната течност +/- 10градуса след тези граници двигателя прегрява максимума е 100 градуса после маслото започва да гори получава се нагара по двг

    едва ли ще започне да гори при температури до 120-130гр
    може ли да се постави допълнително маслен радиатор на колата?

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by alvanovo View Post
    едва ли ще започне да гори при температури до 120-130гр
    може ли да се постави допълнително маслен радиатор на колата?
    Разбира се. Ако имаш постоянно пътувания извън града и караш постоянно с 150+ , Масления радиатор ще ти е от полза иначе е просто ненужна инвестиция...
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А това от епер-а, което го дават engine oil heat exchanger от снимката в по-горния ми пост какво е тогава?
    През въпросната джаджа минава вода която циркулира между блока на двг и термостата - уж загрява по бързо маслото, и му пуска вода през серпент......
    По принцип маслото се охлажда по бавно от водата.....иначе въпросната серпентина може да се махне, да се сложи маслен термостат с маслен радиатор, и това е може би перфектното решение - повечето маслени термостати на Мокал отварят на 80 градуса, и това е много добро решение.....по мое мнение.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Nettuno,Italia
    Posts
    43

    Wink

    ако наистина темпе.на охладителната течност е плиус минус 10г.аз 1800км.значи Видин/ Рим стрелката не показва пове4е от 90градуса
    147 1.9jtd 16v 140hp
    147jtd 1.9 16v 140hp
    E36-150hp

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by mecan View Post
    ако наистина темпе.на охладителната течност е плиус минус 10г.аз 1800км.значи Видин/ Рим стрелката не показва пове4е от 90градуса
    147 1.9jtd 16v 140hp


    може и 50 000км да караш, но бавно и пак няма да загрее
    може и 50км с над 200км/ч и да правиш мотор
    маслото загрява не само +-10
    при яко каране отива до 120-130гр понякога в топло време

  7. #22
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by alvanovo View Post
    може и 50 000км да караш, но бавно и пак няма да загрее
    може и 50км с над 200км/ч и да правиш мотор
    маслото загрява не само +-10
    при яко каране отива до 120-130гр понякога в топло време
    абсолютно!!! Това +-10 градуса е нормалния диапазон в който трябва да го движиш! 10в-40 повече от 110-120 градуса си е опасно за мотора - съвременните масла се палят обикновено след 200 градуса, така че няма как да изгори . Аз лично моята и на тракдея и на магистрално каране след 140км/ч отива на почти 120 образно погледнато на уреда в колата(155-ца, без маслен радиатор). Опасното за мотора е че колкото темп. на маслото е по-голяма, толкова по-тънък масления клин по подвижните части на мотора.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Nettuno,Italia
    Posts
    43

    Talking

    Quote Originally Posted by alvanovo View Post
    може и 50 000км да караш, но бавно и пак няма да загрее
    може и 50км с над 200км/ч и да правиш мотор
    маслото загрява не само +-10
    при яко каране отива до 120-130гр понякога в топло време
    ок пот 140км. не пада колата 6том го правя за 18/20 часа товА разтояние.и все на 90седи стрелката на антифриза
    147jtd 1.9 16v 140hp
    E36-150hp

  9. #24
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mecan View Post
    ок пот 140км. не пада колата 6том го правя за 18/20 часа товА разтояние.и все на 90седи стрелката на антифриза
    стрелката за температурата на антифриза няма нищо общо с температурата на маслото!!!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #25
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Трябва да е над 40градуса външната температура за да имаш проблеми със скорост от 140км/ч.

    Ако маслото не е пред смяна и е налято до нормата няма да имаш никакъв проблем.

    Нормално със 120км/ч маслото е около 70-80градуса.
    В топлите дни със 140км/ч температурата на маслото ми е около 90градуса. При 160км/ч вече стрелката се изправя на 100.

    При дъжд температурата спада рязко. От 90 градуса при навлизане в мокър участък с локви се вижда буквално как стрелката пада до долу. Също и когато маслото ми е на минимум загрява доста по бързо. И то не от липсата на масло и по-голямото триене, ами просто по-голямото количество в картера по лесно се охлажда от струята.

    Поне на 155 8в ребрата на картера са доста големи и служат като радиатор на по-малките мотори.




    Това за стойностите от 100 110 градуса, че са проблем ВЪОБЩЕ не е вярно

    Имам приятели с VW-та сложиха си датчици за температурата и стана един път въпрос за температурата и те ми казаха, че малко след паленето (1км-2) и маслото подминава 60-70. Тогава беше пролет и сравнително хладно.

    И хората ги качвам карам и стрелката ми едвам отлепва от 60градуса. "Датчика не е верен" Щом не е верен пипни картера и виж дали е повече от 60 градуса.


    Пък и тяхните събират около 4 литра. При мен 5 литра си ги глътва като третокласник сокче от 10ст.




    Иначе съм загрявал масло от 70 градуса до над 100 за 7-8 км изминати на 5-та в червения сектор. Външна температура около 25 градуса.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    абсолютно!!! Това +-10 градуса е нормалния диапазон в който трябва да го движиш! 10в-40 повече от 110-120 градуса си е опасно за мотора - съвременните масла се палят обикновено след 200 градуса, така че няма как да изгори . Аз лично моята и на тракдея и на магистрално каране след 140км/ч отива на почти 120 образно погледнато на уреда в колата(155-ца, без маслен радиатор). Опасното за мотора е че колкото темп. на маслото е по-голяма, толкова по-тънък масления клин по подвижните части на мотора.

    при мен е същото
    над 140км/ч загравя до 120гр
    понякога изключвам климатика или намалявам скоростта
    това при топло време над 25гр
    не съм загрявал маслото повече от 120гр
    мисля, че може да имам порблеми със смазването

  12. #27

    Default

    Днеска по Тракията със константна скорост от 140 - 160кмч маслото ми беше на 92-93 градуса заковано 20 минути поне......ся не знам колко са точни отчитанията на уреда, но го тествах във вода и при кипването показваше 102 градуса......не знам дали и подходящо място му избрах на сензора - в началото на малкото капаче на картера - уж на 155 бил там и аз там го боднах.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Днеска по Тракията със константна скорост от 140 - 160кмч маслото ми беше на 92-93 градуса заковано 20 минути поне......ся не знам колко са точни отчитанията на уреда, но го тествах във вода и при кипването показваше 102 градуса......не знам дали и подходящо място му избрах на сензора - в началото на малкото капаче на картера - уж на 155 бил там и аз там го боднах.....

    там маслото може да се охлажда от стоенето в картера и затова толкова малко да показва
    и датчика да на не е на поток, а да се нагрява около стоящо за охлаждане масло
    това променя показанията

  14. #29
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by alvanovo View Post
    там маслото може да се охлажда от стоенето в картера и затова толкова малко да показва
    и датчика да на не е на поток, а да се нагрява около стоящо за охлаждане масло
    това променя показанията
    При 140-160 км/ч надали маслото стои в картера
    Колкото до датчика - не мога да кажа кое е най-подходящото място

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by alvanovo View Post
    там маслото може да се охлажда от стоенето в картера и затова толкова малко да показва
    и датчика да на не е на поток, а да се нагрява около стоящо за охлаждане масло
    това променя показанията
    Ми на 155 датчика бил там забит - всъщност така са ми казвали, лично аз не съм виждал точното разположение.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •