Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: не иска да запали 156 2.4 жтд

  1. #16
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    A антифриза пипа ли го?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default re

    И антифриз не Бара,тия дни ще отида да ми свалят стартера и да го проверят.тъй като преди са го проверявали но не е махан от колата
    156 2,4jtd

  3. #18

    Default

    Колега ако върти съвсем нормално а не иска да запали проблема не е в стартера. Вземи един уред и виж колко е пада на напрежението когато въртиш да палиш и направи проба при момент когато си пали и когато не иска да запали. На мен ми прилича, че не остава точец за електрониката когато въртиш на стартер.

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default ре

    добре колега върти ама казваш,4е не достига ток за електрониката?аз знам че и трябват 11 волта за да си пали,под 11 знам че неможе.моят проблем е само при първо палене,след това мога да паля 100000 пъти безотказно
    156 2,4jtd

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Колега според мен имаш много голяма отечка някъде и поради тази причина първото запалване ти е проблемно .Друго което може да се провери е стартера в момента за завъртане ако имаш износени втулки на ротора или ако е на лагери също ще го имаш този проблем.Но най лесно е да провериш къде се губи тока от акумолатора.

  6. #21

    Default

    Имах подобен проблем с Алфа 164 тд , С чисто нов акумулатор МОНБАТТТТТТ. Смениха ми три Акумулатора за два месеца и половина . Единия не държеше волтаж друия имаше проблем с една от клетките ,а третия работеше но го замених с доплащане за АЦ Делко и 3 години нямах проблеми. Да не казвам че всеки път за всчка рекламация ходих до Кривина защото базата им е там.Та ми излезе като един много хубав марков акумулатор.Това беше преди 5 години ,дано са повишили качеството на производство родните производители. ЗА ДИЗЕЛ НЕ СТАВАТ.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default реших проблема

    здравейте колеги днес ми свалиха и провериха стартера,четките били на цяло износени,фтулките доволно износени.с/у 60 лв.засега всичко е 6-ти номер найстина върти много по-добре,ще е наблюдавам да видя тези дни,дано да съм се отървал от този ФИЛМ,не го препоръчвам на никой
    156 2,4jtd

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •