Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: не иска да запали 156 2.4 жтд

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default не иска да запали 156 2.4 жтд

    Здравейте колеги
    проблемът е следният:значи колата ми прави проблеми със паленето от доста време,бил съм по сервизи,проверявани са свещи,релето за подгрев,регулатори на гориво,помпи,включително и стартер е проверяван.колата стоя два дена в Бош Сервиз на Кукленско шусе.и съмнението беше единственно във Акумулатора.преди 20-дена го смених със нов Монбат със 30 % по голям стартов ток,сега си пали,но отивам на море и колата я оставам за 5-дена.пребирам се въртя,стартера си върти ама нежелае да запали двг-то.Акумултора падна,заредих го,и пали от ряс.Втора ситуация оставам колата за около 12-14без да се кара,опит да запаля,неможе от първия път,пали със зор от вторият.Обикновенно всеки ден си карам колата,оставям я около 12-през ноща и тръгвам за работа във 7,никакъв проблем пали,но остави ли се за по дълго,МЪКА.Също със бутане пали на 2-рия метър,със кабели пали от ряс ако е паднал леко акуто.Моля кажете ми във стартера ли да търся проблема,дали нещо задържа,или някаква гадна отечка?Благодаря ви предварително
    156 2,4jtd

  2. #2
    Запален алфист rumanqska's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Велико Търново
    Age
    55
    Posts
    258

    Default

    И аз имах същия проблем с моята преди година:клемата + която влиза в черната кутия се държеше на косъм и там пуснах допълнителен кабел от + до клемореда в кутията и от тогава няма проблем.Провери си всички кабелни обувки дали са стегнати към кабелите.

  3. #3

    Default

    Провери дали ти зарежда генератора.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default re

    Благодаря за отговорите
    значи генератора също е поправен,сменени четки и лагери.Колега коя черна кутия кой кабели,да проверя
    156 2,4jtd

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by Boriio View Post
    Здравейте колеги
    проблемът е следният:значи колата ми прави проблеми със паленето от доста време,бил съм по сервизи,проверявани са свещи,релето за подгрев,регулатори на гориво,помпи,включително и стартер е проверяван.колата стоя два дена в Бош Сервиз на Кукленско шусе.и съмнението беше единственно във Акумулатора.преди 20-дена го смених със нов Монбат със 30 % по голям стартов ток,сега си пали,но отивам на море и колата я оставам за 5-дена.пребирам се въртя,стартера си върти ама нежелае да запали двг-то.Акумултора падна,заредих го,и пали от ряс.Втора ситуация оставам колата за около 12-14без да се кара,опит да запаля,неможе от първия път,пали със зор от вторият.Обикновенно всеки ден си карам колата,оставям я около 12-през ноща и тръгвам за работа във 7,никакъв проблем пали,но остави ли се за по дълго,МЪКА.Също със бутане пали на 2-рия метър,със кабели пали от ряс ако е паднал леко акуто.Моля кажете ми във стартера ли да търся проблема,дали нещо задържа,или някаква гадна отечка?Благодаря ви предварително
    Погледни при загасена кола дали ти мъждука леко някои от задните габарити?
    Всъщност дава ли ти грешка на таблото за изгоряла крушка?

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default ре

    колега нямам такава индикация,и нищо не премигва на габаритите
    156 2,4jtd

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    магнета къф ти е. чувал съм за касетофони дето истощават акумулаторите без да са фключени. иди на жичкаджия да мери колко ток върви.

  8. #8
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Какво общо има ЦД-то , той пише ,че не пали ,а не че се губи тока .....! Стига го заблуждавайте ...! Ако имаш време ела при софийските майстори! На диагностика нищо ли не показва!?

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default ne

    не нищо не показва мамка и,бахти и колата направо ще ме откаже от марката
    156 2,4jtd

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO колега чете ли ти кода от ключа???? виж като връткаш ключа да подгрее изгасва ли лампичката на таблото за прочитане на кода LOCK ? абе като врътнеш ключа да подгрее и изчакай да видиш дали всичко изгасва по таблото

  11. #11
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Boriio View Post
    ....и съмнението беше единственно във Акумулатора.преди 20-дена го смених със нов Монбат със 30 % по голям стартов ток,сега си пали,но отивам на море и колата я оставам за 5-дена.пребирам се въртя,стартера си върти ама нежелае да запали двг-то.Акумултора падна,заредих го,и пали от ряс.Втора ситуация оставам колата за около 12-14без да се кара,опит да запаля,неможе от първия път,пали със зор от вторият.Обикновенно всеки ден си карам колата,оставям я около 12-през ноща и тръгвам за работа във 7,никакъв проблем пали,но остави ли се за по дълго,МЪКА....
    След като си с нов акумулатор и след пет дни не пали, отговора е един - утечка. Иди в акумулаторен сервиз, да ти я проверят. Не трябва да е повече от 50 mA. Ако е - се почва едно търсене...

    Огледай си първо уреди, отпосле монтирани (ако има такива): музики, усилватели, антирадари, жпс, ксенони - всичко свързано с консумация на ток.

    Ако мислиш, че сам няма да се справиш, за техник-електричар не би трябвало да е проблем...

    Успех
    Last edited by spe4elist; 30-08-2009 at 20:32.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO колега чете ли ти кода от ключа???? виж като връткаш ключа да подгрее изгасва ли лампичката на таблото за прочитане на кода LOCK ? абе като врътнеш ключа да подгрее и изчакай да видиш дали всичко изгасва по таблото
    Да между другото наистина е така ако не прочете кода само върти а не пали...
    Случвало ми се е на мен но едва ли е това проблема
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default ре

    тва веднага щях да го видя колеги,карам Алфи от 5-години вече и им зная мизерийките горе долу,ама сега е направо шах със пешката
    156 2,4jtd

  14. #14

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Boriio View Post
    тва веднага щях да го видя колеги,карам Алфи от 5-години вече и им зная мизерийките горе долу,ама сега е направо шах със пешката
    Ми виж сега всички казват че са доволни от Бобо, така че най-добре отиди там и съм сигурен че ще ти намерят и отстранят проблема
    Поздрави и искам да пишеш пак в темата да ми кажеш какъв е бил точно проблема че ми стана страшно интересно...
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    След като си с нов акумулатор и след пет дни не пали, отговора е един - утечка. Иди в акумулаторен сервиз, да ти я проверят. Не трябва да е повече от 50 mA. Ако е - се почва едно търсене...

    Огледай си първо уреди, отпосле монтирани (ако има такива): музики, усилватели, антирадари, жпс, ксенони - всичко свързано с консумация на ток.

    Ако мислиш, че сам няма да се справиш, за техник-електричар не би трябвало да е проблем...

    Успех
    И аз реших, че има утечка...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •