Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Реле на чистачки

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Е сега се заигравам, почвам с тия релета от ляво зад бушоните... пък да видим .. Накрая ще хвана фекса и мамка и
    За флекса аз съм човека - селето се реже най - добре напречно като се почне педя напред от панела между двете врати......като масълце се реже.....сори за оф-а, не се въздържах.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    За флекса аз съм човека - селето се реже най - добре напречно като се почне педя напред от панела между двете врати......като масълце се реже.....сори за оф-а, не се въздържах.....
    хах , ти какво сега .... я ела да видиш ,зелената кво я направих с флекса ..... стана на филиики :))

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  3. #18

    Default

    Значи ,прорверих и смених двете релета ,които са зад бушоните . То там са три ,ама най лявото е много по малко от другите ,него не съм пипал. Ефект никакъв.
    Проверих релето в жабката(само едно е там и някакви буончета) ефект отново никакъв.

    Или не са това релетата ,или не е от релето.
    Моля ви за помощ

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #19
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Ами чистачките работят на бавната и бързата степен . Но ,когато дръпна лостчето да пръска ,чистачките не се включват и ,когато съм на автоматични чистачки(през интервал) чистачките тръгват и спират почти веднага.
    Затова си мисля ,че релето се ебава нещо

    Проблема е вероятно в електрониката, която команадва импулсния режим. Тя се намира в самото моторче, поне така ми изглежда на схемата. След като ти работят бавната и бързата скорост, значи захранващото реле е здраво и няма защо да го търсиш (а то се намира точно отзад на бушоните - където си проверил - едното от крайните, което е по-голямото)
    Интересно дали пръскат обаче пръскачките.

    С няколко думи: аз ако бях на твое място, по това което си обяснил, бих се насочил към моторчето - механичен проблем с пластинките вътре които подават импулси към електрониката или проблем със самата електроника.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    Проблема е вероятно в електрониката, която команадва импулсния режим. Тя се намира в самото моторче, поне така ми изглежда на схемата. След като ти работят бавната и бързата скорост, значи захранващото реле е здраво и няма защо да го търсиш (а то се намира точно отзад на бушоните - където си проверил - едното от крайните, което е по-голямото)
    Интересно дали пръскат обаче пръскачките.

    С няколко думи: аз ако бях на твое място, по това което си обяснил, бих се насочил към моторчето - механичен проблем с пластинките вътре които подават импулси към електрониката или проблем със самата електроника.

    Значи ,пръскалките пръскат ,но чистачките на пръскане не се пускат . Отворих ,зачистих пистите на моторчето ,изкривих пластинките и пак нищо . Помооооощ ,вече не издържам ,наистина ще и направ янещо на тая кола ,ако продължава да се инати така

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •