Results 1 to 9 of 9

Thread: завъртян волан

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default завъртян волан

    Здр-те, като ми смениха носачите, волана ми се завъртя на ляво. Центоваха ми предницата и това почти се оправи, но "почти".
    Когато карам право напред, трябва да го държа леко врътнат на ляво .. около 10 градуса, което е дразнещо.
    Шлиците на самият волан пасват точно така, че и да се завърди волана пак не пасва. Има ли начин това да се регулира прецизно от някъде
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default "почти"

    Колега проблема ти е от това "почти", което значи, че при регулиране предницата почти не са ти застопорили правилно волана и понеже не им се рови по корм.щанги оправят проблема от шлиците на волана,което въобще нв е правилно! Там не се пипа , защото нарушаваш свиването в едната посока за сметка на другата! Така че бегом при тези майстори,които явно са "почти" майстори, щом не са те накарали след регулировката 2-3 пати да разкараш колата по прав път и да се оправи проблема! Успех!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3

    Default

    аз последния път като ходих на реглаж изправих волана и извадих ключа за да се заключи волана за да нямам такива проблеми
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Здр-те, като ми смениха носачите, волана ми се завъртя на ляво. Центоваха ми предницата и това почти се оправи, но "почти".
    Когато карам право напред, трябва да го държа леко врътнат на ляво .. около 10 градуса, което е дразнещо.
    Шлиците на самият волан пасват точно така, че и да се завърди волана пак не пасва. Има ли начин това да се регулира прецизно от някъде
    Както ти казва JORDI, почти са ти "центровали" предницата. Иди в някой качествен сервиз за реглаж
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Някога на ладата такива разбирачи ми направиха колата при ляв завой да не завива почти ,а на десен стана кът мерцедесите с чупещи рамена и гумите закачаха некъде от долу ,ма на дясно завиваше като западен автомобил.

    Трябва добре да се центрова.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Върви измери и задницата. Нищо, че не може да се регулира. Измерете я да се види да няма нещо криво и от там да ти носи задницата на една страна и да компенсираш от волана. Другото е наистина да не са ти зкалючили волана направо при реглажа.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Благодаря, значи съм си дал напразно 30лв и отново трябва да се занимавам с 'майстори' знаех си че са некадърници. Колегата който предложи за задницата .. едвали, защото нямах такива проблеми преди да ми сменят носачите (предни). Става въпрос за малка разлика м/у хоризонталността на волана, но е дразнеща. Не ми е направило впечатление да ми дърпа на някъде.

    Но разбира се този път ще отида при друг ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #8
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Ти па от първия път искаш да стане, аз три сервиза обиколих докато най-накрая в Булавто попаднах на хора така да се каже. За ко си хабят парите да купуват стендове някои, като не знаят за какво са
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  9. #9
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Отидох и ми спряха волана и си поправиха грешката.
    След време сложих задните гуми за предни и колата започна да дърпа .. като ги върнах обратно и се оправи.
    Смених предните сега с нови зимни + джанти и всичко си е наред.

    Цялата работа беше- лоша центровка и не са стопирали волана.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •