Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: GTA спирачни апарати 305 мм на 156 16v

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default GTA спирачни апарати 305 мм на 156 16v

    Спирачните апарати от ГТА за 305 мм диск дали ще паснат на обикновената 156? Четох в англииския форум на алфа, че разтоянието м/у болтовете на апарата било различно. Някой знае ли повече инфо? Искам да сложа 305 мм дискове с апарати от ГТА които намерих, но не знам дали ще станат. И ше влязат ли на 16 джанти?

    След прочетеното в доста форуми започнах да се отказвам вече от това, но последно да питам и тум някой може да знае.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Спирачните апарати от ГТА за 305 мм диск дали ще паснат на обикновената 156? Четох в англииския форум на алфа, че разтоянието м/у болтовете на апарата било различно. Някой знае ли повече инфо? Искам да сложа 305 мм дискове с апарати от ГТА които намерих, но не знам дали ще станат. И ше влязат ли на 16 джанти?

    След прочетеното в доста форуми започнах да се отказвам вече от това, но последно да питам и тум някой може да знае.
    На Пух Алфата май е с такива питай го него или Бобо.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Пух ми обесняваше нещо ма аз нищо не разбрах.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Пух ми обесняваше нещо ма аз нищо не разбрах.
    Направи втори опит
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Спирачните апарати от ГТА за 305 мм диск дали ще паснат на обикновената 156? Четох в англииския форум на алфа, че разтоянието м/у болтовете на апарата било различно. Някой знае ли повече инфо? Искам да сложа 305 мм дискове с апарати от ГТА които намерих, но не знам дали ще станат. И ше влязат ли на 16 джанти?

    След прочетеното в доста форуми започнах да се отказвам вече от това, но последно да питам и тум някой може да знае.
    джанта от 17 нагоре мисля...на 16 няма да е!

    Иначе да - Аспарух е с 305мм отпред! Смятай как спира, щом преди завоя на правата на "Дракон" направи 188км/ч


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    17-ката джанта не е проблем. Все ще намерим 17-ки. Но захващането на апаратите мисля, няма да пасне на дупките на сегашните.

    Пък и като се замисля... зимата на 17-ки... хммм... това сега се сетих чак. Май ще си сложа едни вентилирани само 284 и това ще е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Във крайна сметка разстоянието между болтовете същото ли е?
    Щото и аз имам едни такива намерения.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Във крайна сметка разстоянието между болтовете същото ли е?
    Щото и аз имам едни такива намерения.......
    Не е същото. Това четох в alfaowner.com Трябва да се преправя нещо или да се взема цялото това рамо с главината от ГТА-то.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не е същото. Това четох в alfaowner.com Трябва да се преправя нещо или да се взема цялото това рамо с главината от ГТА-то.
    Кофти.....

    ---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:03 ----------

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Иначе да - Аспарух е с 305мм отпред! Смятай как спира, щом преди завоя на правата на "Дракон" направи 188км/ч
    Ако го е направил 1-2 обиколки само добре - но ако е правил серия от обиколки, значи не само апаратите допринасят, а доста и накладките......обикновенни накладки ми държат като ората 2-3-4 обиколки, жълтото ЕВС не ми усеща 20 обисколки, независимо как го пържа........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Кофти.....

    ---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:03 ----------


    Ако го е направил 1-2 обиколки само добре - но ако е правил серия от обиколки, значи не само апаратите допринасят, а доста и накладките......обикновенни накладки ми държат като ората 2-3-4 обиколки, жълтото ЕВС не ми усеща 20 обисколки, независимо как го пържа........
    ами моя МАФФ, идържа без грижи с износените ми дискове по сесия от 8-9 обиколки... малко синкави стават дисковете само


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Това, че са синкави мисля, че не беше добър знак

    А по темата.. Оем слагай надупчени, нарязани и вентилирани като мойте и забравяш за проблемите! Лично аз нямах ама грам проблеми със спирането на пистата... Виж ако мислиш да правиш кола 200+ коня, тогава може и да се замисляш за по-големи спирачни дискове и апарати, но при 150-160 коня мисля, че и надупчени и нарязани с базовите размери ще ти вършат перфектна работа!!!!

    п.с. Само спирачната ми течност май не издържа на натоварването и видях, че там където е капчката и самото казанче е леко мазничко с полепнал прах, а на отиване проверих специално всичко за течове и мазни петна...( явно течността е изкипяла ххихихихи ) !!
    Last edited by digitalundgrd; 25-08-2009 at 16:15.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не, аз просто ми изпаднаха такива апарати. И викам ако ще стане всичко лесно да ги слагам, но явно не.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Това, че са синкави мисля, че не беше добър знак
    п.с. Само спирачната ми течност май не издържа на натоварването и видях, че там където е капчката и самото казанче е леко мазничко с полепнал прах, а на отиване проверих специално всичко за течове и мазни петна...( явно течността е изкипяла ххихихихи ) !!
    Дисковете е нормално да има малко синичко - все пак ги стопляш яко - ако беше видял на Нено предните дискове и те имаха леко синкав отенък, нормално е, стига да не е само на определени места на прегряването - тогава може да изкривиш дисковете.
    Спирачната течност и тя понася доста големи натоварвания, но според мен не и на тази писта, на която имаш 1 голямо и 1 или 2 малки спирания. Иначе и за това си има лек - спирачна течност с повишено температура на кипене!

    Темата отиде в друга посока... май!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    DOT 5.1 Аз искам да сменя мойта, но незнам как да източа старата на макс. И ме е страх да не остане въздух някъде.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    между болтовото разстояние на нормалните е 100мм
    на ГТА с 305мм дискове е 130мм
    на ГТА с 330 мм дискове е 160мм

    на 305 диск може да се сложати 16" джанти
    на 330 само 17"-ки

    ДОТ 5.1 не е с повишена температура на кипене

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •