Results 1 to 8 of 8

Thread: Дебитомер 2.4 JTD

  1. #1

    Default Дебитомер 2.4 JTD

    Здравейте,
    още когато преглеждаха колата във Вантотрейд преди да я купя ми казаха че е дало грешка преди време в дебитомера, сега работи ОК, но скоро ще се наложи да купувам нов. Колата вървеше като самолет. Мина година от тогава. Преди 3 седмици тръгвам за морето, брей тая кола не ще да изпреварва вече бе, беше истинско мъчение...явно градско не съм я усетил толкова. Щом се прибрах в Сф, попрочетох тук там из форума и реших да пробвам с почистване. Свалих го, почистих го и реших да тествам...има ефект определено. Викам си я да сменя и горивния че не е сменян, минах през магазина на Ал.Стамболийски купих го и ги попитах за дебитомер, че най вероятно ще трябва да взема скоро, те ми казаха я за да си сигурен го откачи, ако колата излети значи си за нов. Викам я да пробвам, откачих го от буксата и тая кола излетя, направо се изплаших...само дето малко попушва. Мога ли да я покарам така седмица, две, докато купя нов или по-добре да не си правя експерименти? Ще има ли голяма разлика след като сложа дебитомера (момчетата в магазина казаха че нов е 230-260лв БОШ) във вървенето?

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Alexius View Post
    Здравейте,
    още когато преглеждаха колата във Вантотрейд преди да я купя ми казаха че е дало грешка преди време в дебитомера, сега работи ОК, но скоро ще се наложи да купувам нов. Колата вървеше като самолет. Мина година от тогава. Преди 3 седмици тръгвам за морето, брей тая кола не ще да изпреварва вече бе, беше истинско мъчение...явно градско не съм я усетил толкова. Щом се прибрах в Сф, попрочетох тук там из форума и реших да пробвам с почистване. Свалих го, почистих го и реших да тествам...има ефект определено. Викам си я да сменя и горивния че не е сменян, минах през магазина на Ал.Стамболийски купих го и ги попитах за дебитомер, че най вероятно ще трябва да взема скоро, те ми казаха я за да си сигурен го откачи, ако колата излети значи си за нов. Викам я да пробвам, откачих го от буксата и тая кола излетя, направо се изплаших...само дето малко попушва. Мога ли да я покарам така седмица, две, докато купя нов или по-добре да не си правя експерименти? Ще има ли голяма разлика след като сложа дебитомера (момчетата в магазина казаха че нов е 230-260лв БОШ) във вървенето?
    Можеш да покараш седмица - две ...
    Ще има голяма разлика във вървенето...

    пп Боша струва 136 лв...

  3. #3

    Default

    искаш да кажеш че с новия дебитомер ще върви по-малко отколкото със изключен?

    Бош-а 136лв? може ли повече инфо или координати?

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  4. #4
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Можеш да покараш седмица - две ...
    Ще има голяма разлика във вървенето...

    пп Боша струва 136 лв...
    Да,евтенийка са вече дебитоме.
    И аз мисля че няма да и навреди с откачения дебитомер,освен на горенето или леко зачудване.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Alexius View Post
    искаш да кажеш че с новия дебитомер ще върви по-малко отколкото със изключен?

    Бош-а 136лв? може ли повече инфо или координати?
    Не, казах, че с нов дебитомер ще върви най-добре!

  6. #6
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Такава е цената и за 1.9JTD или, защото като взех Алфата и на нея маймунката показа, че е за дебитомер, но ми обявиха зена от рода на 400-500-600лв. и го отлагам във времето .......
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Зависи от номера на дебитомера, цените са различни.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    А всъщност се чудя защо в този раздел е забита като ВАЖНА тази тема:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=25278

    Даже няма и нужда да се ползва търсачката.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •