Results 1 to 10 of 10

Thread: ПитанЬе за амортисьори и тампони

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default ПитанЬе за амортисьори и тампони

    Колеги, днес се установи, че единият ми заден амортисьор е омаслен и съответно трябва да сменям и двата. При положение, че колата ми е със спортни пружини въпросите ми са:

    1. Предложиха ми амортисьори ALLCO /по каталог за модела/ на преференциална цена 49 лв./бр. Някакви мнения относно качеството на тази марка, цената и най-важното - мога ли да ги използвам при моето окачване?

    2. При прегледа ми казаха също, че единият заден тампон е заминал и трябва също да сменя и 4-те. Иначе файда немало... Това така ли е според специалистите тук? Пак в същия магазин ми предложиха тампони PIRELLI на цени съответно 25 лв. за преден и 34 лв. за заден или общо към 120 кинта. Това нормални цени ли са или ми правят вятър като за "наш човек", щото иначе са ми близки.

    3. Задните накладки и те за смяна. Предложиха ми LPR за 46 лв. комплекта. Това като марка и цена как е?

    И последно, искат 150 лв. за труд /без накладките/.

    Абе почивката пак ще иде в Алфата май(((((

    Моля за компетентното мнение на известните тук специалисти за което предварително им благодаря!!!
    Last edited by hollyman_R; 22-08-2009 at 07:54.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  2. #2
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Не съм от посочените майстори,но и не се разбира за кои задни тампони става на въпрос?
    И ми се струва че поне с труда се опитват да те метнат.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  3. #3
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Цената за предните тампони мисля,че е нормална,а за накладките аз преди 2 месеца сменях предни накладки и маркучи и ми взеха 90 лева.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Не съм от посочените майстори,но и не се разбира за кои задни тампони става на въпрос?
    И ми се струва че поне с труда се опитват да те метнат.
    Става въпрос за четирите тампона на задния мост - 2 отпред /ляв и десен/ еднакви и 2 отзад също ляв и десен еднакви, като тези отпред са различни от тези отзад.
    Иначе ти какви пари мислиш, че ще са нормални? Щото май трябва да се сваля целия заден мост, жила на ръчната, тръби и т.н., за да се сменят тези неща.
    Дано да съм обяснил разбираемо...
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  5. #5
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Става въпрос за четирите тампона на задния мост - 2 отпред /ляв и десен/ еднакви и 2 отзад също ляв и десен еднакви, като тези отпред са различни от тези отзад.
    Иначе ти какви пари мислиш, че ще са нормални? Щото май трябва да се сваля целия заден мост, жила на ръчната, тръби и т.н., за да се сменят тези неща.
    Дано да съм обяснил разбираемо...
    Четири тампона на задния мост???Да нямаш нещо друго предвид, защото такова нещо за първи път чувам все пак някои които е по запознат нека ми обясни на мен и на другите колеги дето не ни е ясно...
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Задният мост е захванат с 4 болта към купето, тия тампони са там.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    ---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

    [/COLOR]
    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Задният мост е захванат с 4 болта към купето, тия тампони са там.
    А наистина ли трябва да се сменят и четирите, колега Тонов? То да са накладки, дискове, амортисьори - да. Те дори в магазина момчетата ми казаха, че това са толкова рядко търсени части, че практически не ги поддържат в наличност. В сервиза ясно какво ще ми кажат - те си търсят работа в тая суша... Пък 4 тампона вече си е цифра...
    Поздрави!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    А наистина ли трябва да се сменят и четирите, колега Тонов? То да са накладки, дискове, амортисьори - да. Те дори в магазина момчетата ми казаха, че това са толкова рядко търсени части, че практически не ги поддържат в наличност. В сервиза ясно какво ще ми кажат - те си търсят работа в тая суша... Пък 4 тампона вече си е цифра...
    Поздрави!
    Не съм много добре запознат, но лично според мен едва ли е необходимо и 4-те да се сменят. Нека все пак да се изкаже и още някой.

    Вземи си накладки някаква проверена марка, да няма после тън-мън. Ако се уцелят калпави, ще спираш като бързия влак, или дисковете ти ще заминат а ще си имаш здрави накладки Тия ЛПР сефте ги чувам, ако има някакви отзиви за тях - добре дошли.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    ЛПР е италянска марка! средна работа са, като за парите си бива доло-горе. като се постоплят ги няма много много,но за по-спокойно каране биват. Аз лично не съм с такива де.
    146 Turbo

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Смяната и на четрите тампона,освен ако не е продиктувано от идеята:така и така ще се ръчка е напълно безполезна.Още повече,че новите може и да са по-калпави от старите.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •