Results 1 to 9 of 9

Thread: Първите няколко потегляния са тромави

  1. #1
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Angry Първите няколко потегляния са тромави

    Пореден проблем с мойта 145'ца Съединителя ми отдавна е доста твърд и отделя високо, датата на която ще си замине е първото число от следващия месец В последно време обаче започна колата да потегля много мудно първите 2-3 пъти като я запаля (например като спра на кръстовище и после потегля). Подавам й газ и крака ми потъва заедно с педала на газта, а тя като че ли стои на едно място и после изведнъж след около 2-3 секунди потегля. И след първите 2-3 потегляния после вече всичко е тип-топ. Някой имал ли е този проблем и имате ли представа дали е свързан със съединителя?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    А форсира ли се нормално? В смисъл вдига обороти, а стои на едно място или потегля бавно? Ако е така сигурно е почнал да буксува съединителя.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Или просто още не е загряла. Първите 4-5 минути, съответно 2-3 км. всяка кола е малко по-мудна. Сега зависи за колко голямо замисляне става въпрос, може и да има проблем колегата.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #4
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Абе не е от това, че не е загряла, бая мудна си е. А какво точно представлява това боксуване? Мойта не вдига обороти - просто като натисна педала на газта и сякаш ми потъва крака в него - няма никой И след няколко секунди се "събужда" и излита. При боксуващ съединител вдигат ли се оборотите на двигателя като натискаш педала на газта? Друго, което съм забелязал е, че по някога като е жега и слънцето е напекло колата и като я запаля почти винаги стига за около секунда до 800-900 оборота и после пада до 500 и почва да се тресе. След 3-4 секунди се оправя и оборотите скачат на 1200. А ако докато се тресе я изгася и я запаля пак - всичко си е 6. Някой из форума май беше писал за това поведение, но доколкото си спомням май не беше открил причината Предполагам, че може да има връзка с тоя проблем.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    като ти боксува съединителя оборотите се качват а скоростта не. за слънцето-просто колектора се нагрява и температурата на въздуха вътре в него е много висока и температурния датчик се шашка. като влезе свеж въздух се оправя. за мудноста има теми много,може дебитомера да е тръгнал.
    точка

  6. #6
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Можеш ли да дадеш някой линк, колега? Аз търсих с търсачката но не намерих такъв случай като моя. А дебитомера последния път като бях при чичо доктор ми го чистиха ама може и да е тръгнал да дава фира. Като е колата на място и я изфорсирам по-рязко и попритриса.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  7. #7

  8. #8
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Благодарско, колега! Е са ше им хвърля по едно око

    Мисля, че затова става въпрос:

    Code:
    One other thing is low performance the first 2-3 minutes after starting
    a cold engine. It feels like you have 30bhp, but apart from that the engine
    feels normal. After 1-2 minutes there is a little "click" and then the engine
    is normal agein. I think this is explained why in this link (ECU). ECU limits
    the power when the engine is cold. Chiptuning the car can get rid of this.
    @ http//www.alfa156.net/tech/fr_index.html?/tech/powerloss.html

    Най-интересното е, че мойта става адски немощна, едва ли не ми потъва крака в педала за газта. Поръчал съм сега една ламбда сонда от Ebay и само да пристигне и я сменявам, надявам се поне частично да се оправи! А иначе някой има ли идея при кого мога да си изключа този "feature" на ECU'то?
    Last edited by Nyte; 21-08-2009 at 11:29.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    През първите минути на студен двигател компютърът не взема под внимание показанията от ламбдата. Едва ли ще с еподобри нещо след смяната й
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •