Results 1 to 4 of 4

Thread: Полираща/Абразивна Паста след корекции по боята ???

  1. #1
    започва да се пристрастява dragonaz's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default Полираща/Абразивна Паста след корекции по боята ???

    Здравейте,
    след като закупих колата си тук там имаше
    логично драскотини по боята.

    Намерих в багажника шишенце с малко количество
    от оригиналната боя.

    С тънка четка (от лак за нокти) нанесох и оставих да изсъхне 1 месец.

    Въпросът ми е с какъв тип паста и евентуално марка
    бих могъл да полирам сега местенцата,
    където съм боядисал.

    Видях, че на пазара има разнообразие от пасти,
    на някои от тях е упоменато, че са абразивни,
    но не съм сигурен дали това е правилната за случая.

    Ще се радвам да споделите Вашия личен опит с мен.
    Благодаря.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Авразивната паста сваля много лесно слой от боята. Повечето абразивни пасти са водоразтворими. Колкото повече вода, толкова по малко е отнемането от боята. Трябва да се внимава с такива пасти. Най-добре вземи шкурка P2000 водна. Безкомпромис. Да не вземеш P1000! Мокриш с вода повърхноста и шурката и постояно мокриш докато шкуриш. Шкуриш докато стане гладко и се изравни. Пръскаш отгоре с лак. Има на спрей да се продават. Пръскаш с лак и чакаш 2 дни да изсъхне хубаво. След това пак с шкурката с вода шкуриш доокато се изглади наравно с останалата част на елемента. На края вземаш полираща паста неабразивна. И полираш като спазваш указанията. Нанасяш пастата обилно. Чакаш да изсъхне леко и с кръгови движения с хубава мека гъба полираш до блясък.

    И пак ще си личи на края. Че е боядисвано, но поне няма да толкова грозно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    започва да се пристрастява dragonaz's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default Благодарско за съвета

    Благодарско за съвета...
    притеснява ме само момента,
    в който трябва да напръскам с лак.
    Това все пак няма ли да доведе до извесно наслагване
    на лака от флакона около съседните милиметри или сантиметри боя, която е лакирана и да създаде нежелан релеф ?

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by dragonaz View Post
    Благодарско за съвета...
    притеснява ме само момента,
    в който трябва да напръскам с лак.
    Това все пак няма ли да доведе до извесно наслагване
    на лака от флакона около съседните милиметри или сантиметри боя, която е лакирана и да създаде нежелан релеф ?
    Да, но почти незабележимо ще бъде след като го шкурнеш и него после. По принцип за да стане най-добре. Шкуриш цялото място където сибоядисвал до основа. Пръскаш с грунд и шкуриш до като стане гладко. Пръска с боя върху грунда. След като изсъхне шкуриш боята докато стане матова и гладка. Измиваш целия детайл (калник или каквото е там) и обезмасляваш. И пръскаш целия детайл с лак. Шкуриш го целия с водната шкурка отново докато се изглади и матира. На края с полираща паста полираш докато останеш без ръце. Най-добре с машина. Най-добре обаче да ти напавят боя на машина по боята което е на детайла. За да не си личи после нищо. Не се знае тази боя която си намерил каква е. Все пак оригиналната се опича и избледнява с времето. И ако пръскаш с боя по номер или оригиналната после си личи преливката къде е.

    Най-добре с боя на водна основа, и лака да е прозрачен. Дай повече пари за лак, но да е хубав. Повечето евтини лакове жълтеят и също изменят цвета на боята отдолу.

    И м/у другото ако боята и лака са на спрей няма да стане перфектно. Спрея пръска на едри капки. И ще си личи под определен ъгъл. Дет се вика може да се осере работата сериозно

    И реално ако нямаш опит по-добре не се занимавай да пръскаш целия детайл. Пкурни си боята и после с лак за нокти нанеси лака с четката върху шкуреното. Така с по-дебел слой. И на другиа ден шкурни само да го изгладиш и го полирай.
    Last edited by oem; 21-08-2009 at 12:31.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •