Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Проблем при палене

  1. #16
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Не е, колега, 90% съм сигурен, че бензиновата подкача и издава тоя шум. А и стъпковия май при контакт още не играе никаква роля, после при запалване май се включва. А иначе мисля, че локализирах проблема. Сега като се прибирах от работата размених релето на бензиновата помпа с някакво друго, което е същото и запали пущината. Ама направих грешка, че преди това не пробвах да я запаля с нейното си реле да видя дали ще запали и сега ще я чакам 2 дена пак всичко да се оттече и да пробвам първо с нейното си реле и после с онова другото Но сега като дадох на контакт преди да запали си го чух тоя шум как подкача гориво и бех сигурен, че ще запали Та стискайте палци да е пустото реле - да сменявам и да забравям за шибания проблем с паленето!
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  2. #17
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Не е, колега, 90% съм сигурен, че бензиновата подкача и издава тоя шум. А и стъпковия май при контакт още не играе никаква роля, после при запалване май се включва. А иначе мисля, че локализирах проблема. Сега като се прибирах от работата размених релето на бензиновата помпа с някакво друго, което е същото и запали пущината. Ама направих грешка, че преди това не пробвах да я запаля с нейното си реле да видя дали ще запали и сега ще я чакам 2 дена пак всичко да се оттече и да пробвам първо с нейното си реле и после с онова другото Но сега като дадох на контакт преди да запали си го чух тоя шум как подкача гориво и бех сигурен, че ще запали Та стискайте палци да е пустото реле - да сменявам и да забравям за шибания проблем с паленето!
    И аз го чувах тоя шум, едно като пищене.И според мен е помпата.Даже си чувах моята помпа като работеше на място колата.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #18
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Ами аз по време на работа не я чувам, колега. Чувал съм иначе, че някои започват да "вият". А мойта при контакт просто издава звук като вибриращ телефон при покачването на бенз' Поне аз така си го обяснявам, може и нещо друго да е, но и от други хора съм чувал, че е точно това нещо!
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  4. #19
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Аз също от 2 дни се боря с тоя проблем на 146 1,6 ТС. Помпата си подава гориво, като се подаде контакт (даже го видях бензина на отворен маркуч). И аз разменях 3-те еднакви релета (същите като на схемата), пръсках няколко пъти със спрей, мерих с пробна лампа на буксата, която влиза в помпата и няма ток. На 20 опита 1 път сработва. Утре продължавам с директно подаване на ток на помпата, днес не остана време, а и е малко мястото около помпата и си трябва по-прецизно ровичкане.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  5. #20
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Колега, да не би всички релета дето си пробвал да са дали фира?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  6. #21
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Не вярвам. Още повече, че другите 2 са за компресора на климатика и за 2-ра степен на перката, а те си работят.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #22
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Аха... Ами значи сигурно или помпата е заминала или някъде по връзката към нея имаш проблемация. На мен днеска ми пращат новото реле, не съм палил Алфичката от 2 дена за да може да се оттече всичко що е покачила и да мога да тествам преди да сложа новото но съм 90%, че проблемът ми е оттам.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  8. #23
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Ситуацията при мен - помпата работи. Като подам + директно от акумулатора на клемата под релето помпата сработва. Днес сложих ново реле и като дам на контакт помпата се чува. Даже закачих пробна лампа за същата клема на релето и тя свети докато е на контакт. По-точно помпата работи и лампата свети докато компа прави проверка и лампите в таблото ( температурата, дюзата и АБС) светят. Не знам така ли трябва да бъне, но и от проби падна акумулатора. Сега излизам да пробвам с по-здрав и ... дано тръгне.

    Допълнение:
    Бензин идва до рейката, но не го изкарва през дюзите. Ток няма и на свещите. Май е сдал багажа датчика на коляновия вал, който смених веднага след като купих колата преди 3-4 месеца. Търсенето на проблема ще продължи след Калояново
    Last edited by PEPI-2ALFA; 21-08-2009 at 21:20.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #24
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation Сагата продължава

    И така, при мен отново се появи проблема с непаленето от вчера Сутринта я покарах колата, следобед ми се наложи да изляза, качвам се, въртя на контакт и не чух помпата да подкачва и си помислих, че просто не съм я чул понеже беше шумно. Въртя ключа и пущината не пали Отворих капака, смених релето на бензиновата помпа с едно друго, което беше същото но нищо. Днеска с един колега се опитахме да открием къде точно е проблема. Прилагам една картинка:



    Работата е, че когато подам на контакт нито едно реле от тези до акумулатора (които съм маркирал с 2) не цъка, което не ми се струва наред. Някой може ли да ми каже дали при даване на контакт би трябвало да се чува цъкане оттам. И също така се чудя за какво е червеното реле, нещо ме кара да си мисля, че поблема е именно в него. Aко евентуално се намери и някой колега от Пловдив, с чието червено реле да пробвам дали ще запали колата ще съм му много благодарен!

    P.S. При контакт се чува щракване само от тези релета, които съм маркирал с 1.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  10. #25
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Проблема се оказа главното (червено) реле както си и мислех. Днес ходих до Викиват и взех едно реленце за 3 лв., сложих го и всичко заспа Вече за втори път бера ядове с тия релета. Някой може ли да ми предложи добър токаджия в Пловдив, който да ми погледне тоците на колата дали са ОК, че ми е малко съмнително това горене на релетата

    P.S. В "Динекспрес" за такова реле ми търсиха 50 лв. И с друго нямало да стане, само с оригинално...
    Last edited by Nyte; 07-10-2009 at 20:08.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Стара Загора
    Posts
    40

    Default

    Аз да пиша в тая тема за да не отварям нова... пак въпроса е за бензиновата помпа и за този шум, който се чува на контакт... Аз от както съм взел колата вече 3г и като дам на контакт никога не се е чувал тоя шум, но имам и един др. проблем... помпата ми вие ... Искам да ви попитам карането с такава помпа вредно ли е за колата нуждае ли се от смяна или има отремонтиране ?До сега, когато съм врътнал си е палела ...
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер Двигател - Boxer Inside

  12. #27
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Колега аз моята я карам вече 6 години с виеща помпа.Още като я взех и в сервиза викат, че е мъртвец до 2 месеца, обаче тя си вие така и досега.Взех си нова помпа на Хофер обаче така си стои в кутията, понеже няма кой да я смени и само дето дадох 100лв за нея.Ако искаш карай си я така, пък като изгори свиркай ще ти дам мойта . Аз така си карам и не мисля да се занимавам да я сменям ако не умре.
    П.С. И при мен няма никакъв шум при даване на контакт, ама на мен не ми гасне и лампата на инжекциона, докато не запаля.Не знам дали е нормално за боксьора
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Стара Загора
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by Cardinala View Post
    Колега аз моята я карам вече 6 години с виеща помпа.Още като я взех и в сервиза викат, че е мъртвец до 2 месеца, обаче тя си вие така и досега.Взех си нова помпа на Хофер обаче така си стои в кутията, понеже няма кой да я смени и само дето дадох 100лв за нея.Ако искаш карай си я така, пък като изгори свиркай ще ти дам мойта . Аз така си карам и не мисля да се занимавам да я сменям ако не умре.
    П.С. И при мен няма никакъв шум при даване на контакт, ама на мен не ми гасне и лампата на инжекциона, докато не запаля.Не знам дали е нормално за боксьора
    По принцип трябва да свети като си на контакт и като врътнеш и запалиш след секунди трябва да изгасне ... Незнам мене просто ме дразни това виене... може би щото и гърнето ми е спукано и колата пърди преждевременно... ама иначе от към капака се чува много добър звук
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер Двигател - Boxer Inside

  14. #29
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Cardinala View Post
    Колега аз моята я карам вече 6 години с виеща помпа.Още като я взех и в сервиза викат, че е мъртвец до 2 месеца, обаче тя си вие така и досега.Взех си нова помпа на Хофер обаче така си стои в кутията, понеже няма кой да я смени и само дето дадох 100лв за нея.Ако искаш карай си я така, пък като изгори свиркай ще ти дам мойта . Аз така си карам и не мисля да се занимавам да я сменям ако не умре.
    П.С. И при мен няма никакъв шум при даване на контакт, ама на мен не ми гасне и лампата на инжекциона, докато не запаля.Не знам дали е нормално за боксьора
    Това е нормалното държание на 1.6 боксер с рочестер инжекцион
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Стара Загора
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Това е нормалното държание на 1.6 боксер с рочестер инжекцион
    Кое по-точно е нормално да вие или да не шуми на контакт ?
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер Двигател - Boxer Inside

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •