Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Проблем при палене

  1. #1
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation Проблем при палене

    Здравейте колеги. Поизчетох темите за проблеми с палене, но като че ли не можах да открия причината за моя проблем. Работата е, че от известно време взе да не пали Алфетката. Става дума за 1.4 TS '98. Работата е там, че от известно време насам като не паля колата повече от 1 ден и след това не ще да запали. Веднъж я бях оставил на един паркинг, връщам се след 15 мин. и пущината не ще да запали Въртя ключа, стартера върти обаче бензин изобщо не се покачва. Лампата за имобилайзера не свети. Реших, че може алармата (някаква италианска кучемарка) да прави проблем и си играх с дистанционното 10 минути но нищо. Въртях, въртях пак ключа и по едно време взе, че запали и оттам газ до сервиза на Валкор да видят тая аларма. Пича я гледа, тества и ми вика, че алармата всъщност изобщо няма блокировка и не може да е причина да откаже да пали. Оттам в сервиза на Джими. Върза я на компютър. Каза, че имало няколко проблема: бил дал фира някакъв датчик на коляновия вал, който отчитал дали се върти двигателя, ламбда сондата е била дала грешка и вероятно и дебитомера е бил за чистене. Според него проблема с паленето е в оня датчик та му я оставих да го смени и му казах да зачистят и дебитомере. Смениха датчика и изчистиха дебитомера, колата изстинала - пали си от раз. 1 седмица никакви проблеми, ходих с колата до Благоевград, върнах се и от 2 дена не я бях карал. Преди 2 часа излизам, въртя ключа и пущината ПАК не пали Забелязах, че след като се опитам да я запаля на няколко пъти ми светва индикатора за инжекциона. Също така като дам на контакт бензиновата помпа не я чувам да подкача гориво. През последната година са сменени куп неща по колата: ремъци, ролки, масла (двигател, скоростна кутия, спирачки), филтри (въздушен, горивен, маслен), ECU'то (успях да го наводня в една река), кабели, свещи. Та чудя се причината дали не е в бензиновата помпа или инжекциона. Някой ако може да даде съвет.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Така,както го описваш,колега,ще е една от тия аварии,които са от 5 минути до 5 месеца.Говоря за отстраняването им.Преди да тръгнеш да сменяваш импулсен датгчик,релета и прочие,те съветвам да прегледаш всички кабели около инжекциона.Където има куплонзи да ги разкачиш,напръскаш с контактен спрей и закачиш пак.Главните релета по възможност за проба да ги смениш с работещи такива.Изобщо проблема може и да излезе на диагностика,а може и не.Ако не излезе е от типичните тъпи аварии,дължащи се на окислена маса или щекер.Първо ръчкай там.Все пак най-логичното е импулсния датчик!Щом и помпата не работи,а тя е подчинена на информацията от датчика.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Колега, какъв е тоя импулсен датчик? Aз сменявах един, мисля че се води датчик на коляновия вал, който отчита дали се върти двигателя (така ми обясни Джими). А иначе колата успях да я наводня тая зима и по тоя повод сменявах ECU (барабар с ключа и антената) & кабели и свещи, защото се оказа че при свещите всичко е било във вода. Може и това да има някаква връзка. А от време на време не ми работи клаксона, което ме навежда на мисълта за някакъв проблем с тоците, от които нищо не отбирам
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    баш за тоя датчик говори колегата. но щом са ти сменяли ЕКУ-то,твърде вероятно е да е лоша връзка по буксите или окислен кабел от водните изпълнения. все пак си измери налягането на бензина в рейката,че да се знае помпата дали е наред.
    точка

  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Да повторя колегата, та да звучи още по-правдоподобно. Провери си главните релета, те окисляват и без да си наводнявал колата и точно такъв проблем дават, ту пали, ту не пали.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35198
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    @DerMeister: Колега, точно тая сутрин видях тая тема, която си направил за релетата и като излизах за работа минах през мръсницата да ги погледна. Проверих ги тия релета, които се намират до акумулатора но не видях окисления по тях. Отделно там нали има и един бушон под капака за запалването (дето до този за перката и някакви други незнайни) и него го проверих но си е читав. Преди малко си купих мултицет и днеска ще се опитам да разбера как се работи с тая джаджа и да видя дали стига ток до бензиновата помпа изобщо. Някой ако е наясно какво точно трябва да направя за да го измеря моля да ми пише, че съм много бос с електротехниката

    ---------- Post added at 10:54 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    баш за тоя датчик говори колегата. но щом са ти сменяли ЕКУ-то,твърде вероятно е да е лоша връзка по буксите или окислен кабел от водните изпълнения. все пак си измери налягането на бензина в рейката,че да се знае помпата дали е наред.
    @kolev: Колега, то вече бая време карам с това ECU (близо 3-4 месеца) и нямаше проблем, наводнението беше зимата. А тоя проблем с паленето почна да го прави от 2 седмици насам.

    ---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:54 ----------

    А сега се сетих нещо, тия релета има ли как да проверя дали работят с тоя мултицет дето съм го взел?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ми да де, то на окиса му трябва малко време преди да почне да прави мизерии. първо вземи един контактен спрей и напръскай всички букси по инжекциона.
    с мултицета може да премериш намотката на релето, но тя се скапва мнооооого рядко и после то няма как да работи. иначе може да замериш съпротивлението на силовите контакти но най-добрия начин е да се отвори релето и визуално да се видят пъпките на пластините в какво състояние са.
    точка

  8. #8
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    А кои са тази силови контакти, това някои от крачетата ли са? Иначе днеска ще се опитам да го отворя това реле и да видя, даже ще взема да го закача отворено и да видя на контакт дали сработва. Също така съм решил да се добера до бензиновата помпа и да замеря напрежението на буксата, която й подава ток - има ли някакви особености със замерването там, че не съм много в час с тоците
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    авторелетата са с номерирани крачета 85, 86, 87, 87a, и 30 . тук пише за релетата
    http://www.bcae1.com/relays.htm
    то може да сработва ама дали пластинките дават добър контакт е друг въпрос.
    бензиновата няма какво да и мериш захранването щото колата ти не гасне в движение което значи че няма как да я изловиш. по скоро върви да я замерят дали качва достатъчно налягане, ама първо - буксите със спрей.
    точка

  10. #10
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Е защо, аз ще проверя при контакт дали изобщо стига ток до нея, защото при контакт не се чува, т.е. изобщо не покачва. Мисля, че има резон да се види дали стига ток до нея.

    П.П. Мерси за линка, сега ще попрочета да видя за какво иде реч
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    няма такова нещо баце, помпата се управлява през реле от ЕКУ-то и тръгва да работи само когато се завърти двигателя и ЕКУ-то разбере това чрез рпм сензора /за това са набедили него/. така е за да не се запалиш случайно.
    точка

  12. #12
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    А кой е отговорен за тоя звук в началото дето се чува като дадеш на контакт? Аз все си мисля, че това е бензиновата помпа, която подкачва гориво При мене го няма тоя звук и затова си мисля, че е нещо свързано с нея...
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    на каква кола си го слушал тоя звук.
    точка

  14. #14
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    На моята си, Alfa 145... Като завъртиш ключа и дадеш на контакт и се чува един лек шум за около секунда-две Сякаш имаш телефон на вибрация в джоба и започва да вибрира, така мога да го оприлича Сега вече не се чува при контакт, а и не ще да пали, затова си мисля, че причината е или в самата помпа или тоците, които достигат до нея.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    накарай някой приятел да даде контакт, а ти слушай под предния капак дали това не е МПХ
    точка

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •