Results 1 to 10 of 10

Thread: тропане отпред в ляво

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default тропане отпред в ляво

    колеги, след една седмица в която не съм карал колата,установих неприятна вест - гадно тропане от лявата страна на предницата. когато навия волана наляво на място се чува. надясно - не. когато спирам също се чува здраво. ясно е, че ще се ходи на доктор и без тва имам да сменям накладки, ама поне да ме ориентирате какво да чакам...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  2. #2
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    звучи ми на каре ама тва на място ... шок ...

  3. #3
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Чука ли ти в движение или само на място? Ако ти чука в завой,може би е каре, а ако ти чука на място като въртиш волана наляво - надясно е накрайник.Но това са само догадки, в сервиза ще ти кажат най-добре!
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  4. #4
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by 455115 View Post
    Чука ли ти в движение или само на място? Ако ти чука в завой,може би е каре, а ако ти чука на място като въртиш волана наляво - надясно е накрайник.Но това са само догадки, в сервиза ще ти кажат най-добре!
    чува се и в движение в завой наляво и на място при по-силно въртене наляво
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    чува се и в движение в завой наляво и на място при по-силно въртене наляво
    хмммм имаме май еднакви симптоми аз ходих при доста майстори и никои не ми каза от какво е
    сменил съм каре,накрайник,амортисьори тампон лагер на макверсона и пак си го има и започвам да си мисля че е лагер на главината че един ден даржах там докато въртяха волана и от там изтропа
    но сега се позагуби тропането след 1 месец тропане т.е пукане и като се пребера от морето сменям лагер

  6. #6
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by ico83 View Post
    хмммм имаме май еднакви симптоми аз ходих при доста майстори и никои не ми каза от какво е
    сменил съм каре,накрайник,амортисьори тампон лагер на макверсона и пак си го има и започвам да си мисля че е лагер на главината че един ден даржах там докато въртяха волана и от там изтропа
    но сега се позагуби тропането след 1 месец тропане т.е пукане и като се пребера от морето сменям лагер

    най-интересното е, че преди не го правеше, поне не на място, а и в движение само в ляв завой с много дупки се чуваше едва доловимо.след 1 седмица некаране сега го има гадния шум дори и на място като я разклатя с ръце напред - назад
    ако е лагер на главината не би ли трябвало да вие в движение?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #7
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Аз май имам същия проблем и мисля,че е от тампон на носача или на нещо друго,щото звука е като някво пукане за момент при навъртане на волана...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    най-интересното е, че преди не го правеше, поне не на място, а и в движение само в ляв завой с много дупки се чуваше едва доловимо.след 1 седмица некаране сега го има гадния шум дори и на място като я разклатя с ръце напред - назад
    ако е лагер на главината не би ли трябвало да вие в движение?
    Може да изглежда абсурдно, но провери за луфтове вътрешните накрайници на кормилната рейка.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •