Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Смяна гуми на клапаните

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Стара Загора
    Posts
    10

    Default Смяна гуми на клапаните

    Здравейте, имам алфа 145 тс 1.4 97г.
    Искам да ви попитам при смяната на въпросните гумички дали се сваля главата или не?
    Благодаря ви предварително
    Last edited by kevoto; 07-08-2009 at 13:43.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Сваля се!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Стара Загора
    Posts
    10

    Default

    Това е кофти. Благодаря ти пак

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Може и да не се сваля
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Може и да не се сваля

    То,че може може,ама колко сме тия дето можеме,без да потрошиме нещо друго
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Може и без да се сваля,по-евтинко и по-бързо ще е.
    Иначе предпочитат да я свалят главицата,както и твоята де
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    То,че може може,ама колко сме тия дето можеме,без да потрошиме нещо друго
    Така или иначе ще се наложи да я свалят после щото проблема не е там
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Default

    Здравейте,
    за да не пускам нова тема ще пиша тук.
    Майстора ми каза че най вероятно е моя двигател е за смяна на гумичките на клапаните - обясни ми така ако нямоя гумичка е скъсана ,при изгасен двигател маслото пада вътре върху буталото и за това ми гори масло за 8000км съм долял около 350- 400 грама масло.Така ли е ?
    като се започне от колекторите,ламбда сондата,катализатора всичко е в сажди около 1мм,точно за това предполагаме че гори ламбда сондата.
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Стара Загора
    Posts
    10

    Default

    Вече тотално се обърках. Последно може ли да се сменят тези гумички без да се сваля главата!??

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    може. през дупката на свеща се тика въже и после се върти коляновия докато буталото заклещи клапаните ама надали ти е там проблема. виж има много теми са ТС и горенето на масло.
    точка

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by remz View Post
    Здравейте,
    за да не пускам нова тема ще пиша тук.
    Майстора ми каза че най вероятно е моя двигател е за смяна на гумичките на клапаните - обясни ми така ако нямоя гумичка е скъсана ,при изгасен двигател маслото пада вътре върху буталото и за това ми гори масло за 8000км съм долял около 350- 400 грама масло.Така ли е ?
    като се започне от колекторите,ламбда сондата,катализатора всичко е в сажди около 1мм,точно за това предполагаме че гори ламбда сондата.
    Разхода на масло ти е нормален.Саждите не са от гумичките,а най-вероятно от богата горивна смес.За диагностика си!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Разхода на масло ти е нормален.Саждите не са от гумичките,а най-вероятно от богата горивна смес.За диагностика си!
    350-4000, нормално ли е да гори толкова,
    на диагностика излезна ламбда сонда.претеснява ме като сложа нова да не се получи същия проблем,пак да се запуши със сажди
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Аномалия щеше да е ако за 350км гори 4литра масло.Като гледам годината на происводство,направо си супер.Понеже става въпрос за гумичките на клапаните,имам някои наблюдения.Съвременните гумички се произвеждат от витон.Един материал изключително термоустойчив.Познава се по това,че не се пали от запалка.Не се втвърдява от температурата и от там тези гумички имат много дълъг живот.По-нискокачествените се правят от силикон,но и те ряботят удовлетворително.Мисълта ми е,че това не са старите гумички,които след 30-40 хиляди се втвърдяват и направо чупят.Те са може би най-стабилната част от главата.Основните причини за разход на масло са вече:износени сегменти;излъскани цилиндри,лошо работещи цилиндри(свещи,клапани и тн,) и неподходящо масло.
    При съвременните материали,гумичките са последната причина за повишен разход на масло.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Аномалия щеше да е ако за 350км гори 4литра масло.Като гледам годината на происводство,направо си супер.Понеже става въпрос за гумичките на клапаните,имам някои наблюдения.Съвременните гумички се произвеждат от витон.Един материал изключително термоустойчив.Познава се по това,че не се пали от запалка.Не се втвърдява от температурата и от там тези гумички имат много дълъг живот.По-нискокачествените се правят от силикон,но и те ряботят удовлетворително.Мисълта ми е,че това не са старите гумички,които след 30-40 хиляди се втвърдяват и направо чупят.Те са може би най-стабилната част от главата.Основните причини за разход на масло са вече:износени сегменти;излъскани цилиндри,лошо работещи цилиндри(свещи,клапани и тн,) и неподходящо масло.
    При съвременните материали,гумичките са последната причина за повишен разход на масло.
    Последно време и аз имам голям разход на масло и се канех да сменя гумичките. Обаче след твоята приказка почнах да се замислям. Сега ако може, някой компетентен да ме посъветва къде да търся проблема.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Последно време и аз имам голям разход на масло и се канех да сменя гумичките. Обаче след твоята приказка почнах да се замислям. Сега ако може, някой компетентен да ме посъветва къде да търся проблема.
    Ами дай инфо , колега.Колко ти гори,как се държи колата,с какво масло си и изобщо каквото ти дойде на ум!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •