Results 1 to 10 of 10

Thread: тропане отпред в ляво

  1. #1
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default тропане отпред в ляво

    колеги, след една седмица в която не съм карал колата,установих неприятна вест - гадно тропане от лявата страна на предницата. когато навия волана наляво на място се чува. надясно - не. когато спирам също се чува здраво. ясно е, че ще се ходи на доктор и без тва имам да сменям накладки, ама поне да ме ориентирате какво да чакам...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  2. #2
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    звучи ми на каре ама тва на място ... шок ...

  3. #3
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Чука ли ти в движение или само на място? Ако ти чука в завой,може би е каре, а ако ти чука на място като въртиш волана наляво - надясно е накрайник.Но това са само догадки, в сервиза ще ти кажат най-добре!
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  4. #4
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by 455115 View Post
    Чука ли ти в движение или само на място? Ако ти чука в завой,може би е каре, а ако ти чука на място като въртиш волана наляво - надясно е накрайник.Но това са само догадки, в сервиза ще ти кажат най-добре!
    чува се и в движение в завой наляво и на място при по-силно въртене наляво
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    чува се и в движение в завой наляво и на място при по-силно въртене наляво
    хмммм имаме май еднакви симптоми аз ходих при доста майстори и никои не ми каза от какво е
    сменил съм каре,накрайник,амортисьори тампон лагер на макверсона и пак си го има и започвам да си мисля че е лагер на главината че един ден даржах там докато въртяха волана и от там изтропа
    но сега се позагуби тропането след 1 месец тропане т.е пукане и като се пребера от морето сменям лагер

  6. #6
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by ico83 View Post
    хмммм имаме май еднакви симптоми аз ходих при доста майстори и никои не ми каза от какво е
    сменил съм каре,накрайник,амортисьори тампон лагер на макверсона и пак си го има и започвам да си мисля че е лагер на главината че един ден даржах там докато въртяха волана и от там изтропа
    но сега се позагуби тропането след 1 месец тропане т.е пукане и като се пребера от морето сменям лагер

    най-интересното е, че преди не го правеше, поне не на място, а и в движение само в ляв завой с много дупки се чуваше едва доловимо.след 1 седмица некаране сега го има гадния шум дори и на място като я разклатя с ръце напред - назад
    ако е лагер на главината не би ли трябвало да вие в движение?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #7
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Аз май имам същия проблем и мисля,че е от тампон на носача или на нещо друго,щото звука е като някво пукане за момент при навъртане на волана...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    най-интересното е, че преди не го правеше, поне не на място, а и в движение само в ляв завой с много дупки се чуваше едва доловимо.след 1 седмица некаране сега го има гадния шум дори и на място като я разклатя с ръце напред - назад
    ако е лагер на главината не би ли трябвало да вие в движение?
    Може да изглежда абсурдно, но провери за луфтове вътрешните накрайници на кормилната рейка.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Може да изглежда абсурдно, но провери за луфтове вътрешните накрайници на кормилната рейка.
    почти 100% съм сигурен, че не е рейка, защото днес я покарах съвсем малко и гадният звук се чува при по-рязко отегляне и спиране при напълно изптавен волан. при спиране направо се тресе предницата
    Last edited by ivo_red; 19-08-2009 at 18:08.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Аз май имам същия проблем и мисля,че е от тампон на носача или на нещо друго,щото звука е като някво пукане за момент при навъртане на волана...
    при мен не е защото са сменени с носача и пак го има пукането

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Може да изглежда абсурдно, но провери за луфтове вътрешните накрайници на кормилната рейка.
    виж това не съм проверявал май но както казах като някои върти волана а аз държа карето от вътрешната част и ми се сртрува че там пука а може и да е разсейки на пукането незнам

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •