Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: При смяна на диференциал? LSD диференциал за ТС - обединени теми

  1. #16
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ми така е, защото за дизелацитге си е на фиат. А това е част правена от тунинг фирма. Има още една които ги прави и с тях говорих, но те не са ми дали още цена.

    В аутоделта за справка съшия диф е 3000 лв.
    За кво ви е такъв диференциал бе? Той има смисъл, ако маторя разполага с някакъв приличен въртящ момент, а не мижавите 160-170 Нм, дето я се появят, я не, и то чак при 4000-5000 оборота
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Зимата ще е много полезен. А и сега в по-голям завой като настъпа педала до краи и не завива. Тръгва да се влачи предницата. Но, най вече зимата ще върши много хубава работа. Аз самия се чудя дали дали да си купя или не. И още не съм решил. Ако стане да ми го продадат без ДДС тогава ще стане доста по поносимо... и при поръчка на 2 бройки и доставката ще падне на 2.
    Last edited by oem; 17-08-2009 at 13:41.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    Скоро ремонтирах моята кутия за какво ще я разглобяваш. При сглабянето се използва само силикон гарнитури няма никъде. Не забравяй да развиеш датчика за задната скорост. Ако ти трябват някой части имам всичко без касетата на диференциала и синхронизатора за 3 та скорост. Успех.

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нищо и няма. Просто ще слагам LSD диференциал. За това питам
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20

    Default

    Аз ще си залепя един К2, но чак като тръгна да сменям семеринга на кол.вал, за В6 е към 950 кинта, тва 1700 - 1900 за ТС си е баси цифрата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Цифра е да. Аз за това още се чудя. Поне с още някой да поръчаме два та да разделим доставката поне. Че само тя е 200 евра.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    @oem

    Позволих си да обединя двете теми - става въпрос за един и същ диференциал...

    поздрави

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тенкю
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    За кво ви е такъв диференциал бе? Той има смисъл, ако маторя разполага с някакъв приличен въртящ момент, а не мижавите 160-170 Нм, дето я се появят, я не, и то чак при 4000-5000 оборота
    Тука как се изсра нямам думи. Не е лоше да отидеш в Италия и да им обясниш колко са прости, че са слагали на 75-цата шпер от завода. Вече преиграваш с тия дизели излишно.
    А сега по темата: На всяка кола ако ще и 30 коня да е шперът помага.
    Към Пинко: Покарай една 33-ка (примерно) на мокро и ми кажи пак ли мислиш, че шперът или въобще диференциалът с повишено триене е излишен.
    В общи линии постът ти беше напълно излишен и чист спам. Хората си търсят решение а ти прасто цъкаш по клавиатурата.

    Пак по темата: Мисля си, че е 5 пъти по лесно да си намерите голямата кутия и да я сложите на колите си. Има малко преправяне вярно, но ако така или иначе ще хвърляте пари в тая насока си заслужава. В нея (голямата кутия) е ясно, че влиза Q2, пък и тя е доста по-здрава във всяко отношение. След преправянето мотора се вдига 3-4 см по-високо и следователно картера вече не е толкова уязвим. Ето ви тема за размисъл.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    След преправянето мотора се вдига 3-4 см по-високо и следователно картера вече не е толкова уязвим. Ето ви тема за размисъл.
    Яд ме е че не сложих сккут на V6 и ТС една до други да ги сравня, но имам някакво виждане как могат да се фанат, ама нещо твърде много размисъл ще ми дойде за да проумея как, и защо мотора отива 3-4 санти по нагоре.....тампоните не вярвам да се тунинговат, има едни преходници преди тампоните дето по върви да станат по къси???!!!!
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #26
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Цифра е да. Аз за това още се чудя. Поне с още някой да поръчаме два та да разделим доставката поне. Че само тя е 200 евра.
    А от коя държава трябва да се доставят тези диференциали ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #27

    Default

    Мда и на мен ми стана интересно кви са тия 200 евро шипинг баси.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми явно е тежък и си струва пари. А може би го пращат по DHL знам ли.

    ---------- Post added at 09:13 ---------- Previous post was at 09:12 ----------

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Тука как се изсра нямам думи. Не е лоше да отидеш в Италия и да им обясниш колко са прости, че са слагали на 75-цата шпер от завода. Вече преиграваш с тия дизели излишно.
    А сега по темата: На всяка кола ако ще и 30 коня да е шперът помага.
    Към Пинко: Покарай една 33-ка (примерно) на мокро и ми кажи пак ли мислиш, че шперът или въобще диференциалът с повишено триене е излишен.
    В общи линии постът ти беше напълно излишен и чист спам. Хората си търсят решение а ти прасто цъкаш по клавиатурата.

    Пак по темата: Мисля си, че е 5 пъти по лесно да си намерите голямата кутия и да я сложите на колите си. Има малко преправяне вярно, но ако така или иначе ще хвърляте пари в тая насока си заслужава. В нея (голямата кутия) е ясно, че влиза Q2, пък и тя е доста по-здрава във всяко отношение. След преправянето мотора се вдига 3-4 см по-високо и следователно картера вече не е толкова уязвим. Ето ви тема за размисъл.
    Коя е тази голяма кутия? От В6 ли? Тя май не може да стане за ТС?

    А инче картера на 156 не е никак на ниско. Никога не съм удрял предницата някъде. Бронята е доста по ниско от картера и щом нея не съм удрял значи всичко е наред.
    Last edited by oem; 18-08-2009 at 09:18.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Коя е тази голяма кутия? От В6 ли? Тя май не може да стане за ТС?

    А инче картера на 156 не е никак на ниско. Никога не съм удрял предницата някъде. Бронята е доста по ниско от картера и щом нея не съм удрял значи всичко е наред.
    Голямата кутия се слага и на 2.0 ТС , но при 166
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не, аз ще си направя един подарък сигурно. 1800 лв. не са малко пари ама... кеф цена няма нали?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •