Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Ще ходя пак на реглаж. Но не искам реглаж от базата данни на стенда.

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Ще ходя пак на реглаж. Но не искам реглаж от базата данни на стенда.

    Къде да видя на 100% какви настройки да и направя? Като се има предвид, че съм със спортни пружини?

    Задницата на 0 ли да я правя? Предницата да я отворя? с колко? Задницата?

    В аутодата гледам за спортна настройка дават предницата отворена (Negative Toe-in) 0,5 мм или 0 мм, а задницата затоврена (Rear Toe-in) на 3 мм. Някой пробвал ли е с такава настройка?
    Last edited by oem; 13-08-2009 at 21:44.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    За мен най-вярно си остава посоченото в ръководството за модела. Аз имам парчета от едно такова за моята, специално за предно и задно окачване и там си ги има данните. Като хубавото е, че са посочени данни за празен и за натоварен автомобил - по избор.
    И между другото данните в Корги-то за натоварен автомобил съвпадат с данните за празен от ръководството. Познай ако се ръководиш от базата данни каква каша ще стане.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Знам, знам каква става. Предния път стана една... че с повече от 150 не можех да карам освен ако не исках да се пребия. За това искам да ползвам стенда само за да меря с него.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Разпечатай си твоите данни и им ги дай на хората да се занимават.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И в моята книжка за спорт дават предницата с 1,27 мм. отворена, а за нормално дават да е 0,53 мм. А задницата си я дават 3,15 мм. В аутодата е обратно. Странно.

    Ето някой ако може да преведе по-точно?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled-2.jpg  
    Last edited by oem; 13-08-2009 at 22:41.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Хм...
    Сходимост отпред: -2.02 +/- 1 ; т.е. от -3 до -1 мм. (да го наречем отворена)
    отзад: 3,15 +/- 1; т.е. от 2.15 до 4.15 мм. (затворена)


    Другите трябват ли ти? Направи го в ПДФ, да се вижда поне.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Хм...
    Сходимост отпред: -2.02 +/- 1 ; т.е. от -3 до -1 мм. (да го наречем отворена)
    отзад: 3,15 +/- 1; т.е. от 2.15 до 4.15 мм. (затворена)


    Другите трябват ли ти? Направи го в ПДФ, да се вижда поне.
    Мхм, да. Аз онова 0,5 дето го гледам до е ъгъл. Вярно. Ми, май така ще я направя. Както си я дават.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Lightbulb

    Другите са ти страничен наклон на колелото и надлъжен наклон на шенкелната ос.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Другите са ти страничен наклон на колелото и надлъжен наклон на шенкелната ос.
    Колеги, а 156-цата има ли реглаж на страничен наклон - преди седмица от стендаджия чух, че нямала. Вярно ли е?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  10. #10
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    проблема е е във базата а че тея уредите се хвърлят и никой не пази и после познай колко точно мерят и уж са ти направили реглаж според компютъра но във деисветелност е съсвсем друго
    мой приятел бачкаше и машината им беше на 6 до 6 месец после се почна със отклоненията , кой паднал от джантата , кой сритан
    а те са едни огледала и малко да ги разместиш ии ....
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сега стенда уж го били калибрирали. Ходих до сервиза онзи ден и ме питаха предниа път доволен ли съм бил. И отсякох "Не". И те "Да те сега идваха от Корея да го калибрират". И утре ще ходя. И ще си взема и ролетката. Да си измеря аз долу горе да видя да не би пак да даде отклонение 4 мм като предниа път

    На края ще опъвам канапите и сам ще си я правя ама айде. Да видим все пак утре какво ще стане. Тоя път сам ще си я регулирам. Тия няма да бутат нищо. Предния път ми заявиха, че и задницата не се регулирала. Или ги достраша да я бутат... знам ли...

    Иначе да. Знам за страниянич наклон. Той не може да се регулира, но поне ще го провеим дали е такъв.
    Last edited by oem; 14-08-2009 at 14:59.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Сега стенда уж го били калибрирали. Ходих до сервиза онзи ден и ме питаха предниа път доволен ли съм бил. И отсякох "Не". И те "Да те сега идваха от Корея да го калибрират". И утре ще ходя. И ще си взема и ролетката. Да си измеря аз долу горе да видя да не би пак да даде отклонение 4 мм като предниа път

    На края ще опъвам канапите и сам ще си я правя ама айде. Да видим все пак утре какво ще стане. Тоя път сам ще си я регулирам. Тия няма да бутат нищо. Предния път ми заявиха, че и задницата не се регулирала. Или ги достраша да я бутат... знам ли...

    Иначе да. Знам за страниянич наклон. Той не може да се регулира, но поне ще го провеим дали е такъв.
    Мисля че в тоя умрелия стенд имаше настройки за 156 Ti или нещо от сорта и те съвпадаха точно за твоята кола
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Колеги, а 156-цата има ли реглаж на страничен наклон - преди седмица от стендаджия чух, че нямала. Вярно ли е?
    Официално сигурно не се регулира. Ще проверя. То и при моята барака е уж така, ама... Сме го нагодили точно. Не съм гледал на вашето окачване обаче, с носачите, къде може да се бъзне евентуално.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #14
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Официално сигурно не се регулира. Ще проверя. То и при моята барака е уж така, ама... Сме го нагодили точно. Не съм гледал на вашето окачване обаче, с носачите, къде може да се бъзне евентуално.
    @didod
    Нашите се регулират отзаде . А иначе за пазенето на техниката там където ходя да ми регулират предницата момчето си е наело една клетка в сервиза и сам си работи и си пази апаратурата защото знае как я е купувал .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  15. #15
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Буа ха ха ха всеки който заяви че задницата на 156 не се регулира е пълен некадърник или не е виждал такава кола отдолу. Я дайте един насам да го питам за какво са на дългите щанги болтовете към магарето нещо май не ми е ясно, може да съм се надрусал с кореселин. Колеги, кажат ли ви някъде, че задницата не се регулира веднага си тръгвайте от там. Дори не им обяснявайте, че ще вземат да решат да се пробват и после някой ще страда.
    Alfa Romeo 75 24V

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •