Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Свети дюзата при 3000 оборота

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    momchilgrad
    Posts
    28

    Default Свети дюзата при 3000 оборота

    Здравейте колеги. От 5 месеца имам алфа 156 2,4 спортвагон. Преди около седмица на около 3000 оборота ми премигна лампата на дюзата. в сервиза като я диагносцираха ми казаха че проблема е от мап сензора .Почистиха го и работата се оправи . Вчера пак ми присветна на 3000 оборота а и забелязвам че като чели губи мощност колата и пуши черно при изрязване . Дали е само от този Мап или и от друго / дебитомер , турбопътища и т.н /
    Дайте мнения и съвети . Дали сте се сблъсквали с тъкъв проблем. А и грешката при диагностика беше 0325 или 0235

  2. #2
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Само една грешка ли даваше?
    Прегледай тази тема.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EF%E2%E0%ED%E5

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    momchilgrad
    Posts
    28

    Default


  4. #4
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега, локализирането на такива проблеми са единствено в сферата на диагностиката. Щом ти присветва "дюзата" значи пише в ECU-то някаква грешка. Отиди на читава диагностика, за да се разбере в какво е проблема. Тук може само да "мятаме боп", но това едва ли би ти помогнало по някакъв начин.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    momchilgrad
    Posts
    28

    Default

    ходих два пъти колега след това на диагностика и ми изкарва същата грешка Р0235 .Чистят ми два пъти МАП сензора и това е казват майсторите - от замърсяването на мап- па . Но според мен за да се повтаря това нещо има причина . каква е тя какво точно означава тази грешка .До колкото ми обясни майстора нещо проблем с налягането от турбото . Може ли да е от дебитомер, ЕГР и т.н

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Измерете налягането на турбината. И вижте, което е по-важно да няма масло в след нея до колектора?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами колега точно в това е проблема, че може да е от ЕГР-a или от MAP-a, защото P0235 грешката е описана като Turbocharger Boost Sensor а Circuit Malfunction.
    Точно това се опитвам да ти кажа, че трябва да фърляме боп, за да разберем кое е. Трябва да се провери работоспособността им, както и състоянието на турбото (това за което ти е писал колегата oem) и затова отиди при хора които си разбират от работата, за да не подмениш цялата кола преди да отстраниш проблема.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #8
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Колега, прочетели темата от линка който съм ти пуснал?

    Колегата AlfaMan те е насочил, че тази грешка също означава Turbocharger Boost Sensor а Circuit Malfunction.

    Ако не си прочел горната тема, прочети я, там доста добре е обяснено какви проби могат да се направят.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    momchilgrad
    Posts
    28

    Default

    благодаря колеги . Като разберем от какво е проблема ще пиша

  10. #10
    Младши алфист djarov's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default

    колега и на мен ми се беше случвало това карам си , и си е дера аз , и на 3 та настъпвам и към 3000 оборота светва дюзата и губи power :S аз преди това като ходих на диагностика нищо , турбитаната ми чуха ония е провери вика тя е като чисто нова,


  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    sliven@kardjali
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by Chernoto zlo View Post
    Здравейте колеги. От 5 месеца имам алфа 156 2,4 спортвагон. Преди около седмица на около 3000 оборота ми премигна лампата на дюзата. в сервиза като я диагносцираха ми казаха че проблема е от мап сензора .Почистиха го и работата се оправи . Вчера пак ми присветна на 3000 оборота а и забелязвам че като чели губи мощност колата и пуши черно при изрязване . Дали е само от този Мап или и от друго / дебитомер , турбопътища и т.н /
    Дайте мнения и съвети . Дали сте се сблъсквали с тъкъв проблем. А и грешката при диагностика беше 0325 или 0235
    Хайде да си провериш всички маркучета и пиши после какво е станало. Насочвам те към малко маркуче някъд екъм фи 6 което се намира в задната час на двигателя и се опир атам някъде по двигателя и нагаря и се пука и от там ти идват всички дертове. ЗА 10лв труд и 3 часа в сервиза на фият във Хасково литнах
    alfa 156jtd sportwagon

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    momchilgrad
    Posts
    28

    Default

    днес я пробвах - изпънах я здраво на всички скорости над 3000 оборота и няма проблем нищо не свети и колата си върви супер .явно тва нещо го прави от време на време . Но в събота съм в сервиза в Хасково. Не знам дали работят в събота .Колегата от Кърджали да каже и евентуално да даде некви телефони ако има да звънна до там . Ще съм много благодарен . Ще видя утре и тва маркучле дали ще го открия .
    А дали става въпрос в Хасково за шоурума на околовръстния път

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    sliven@kardjali
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by Chernoto zlo View Post
    днес я пробвах - изпънах я здраво на всички скорости над 3000 оборота и няма проблем нищо не свети и колата си върви супер .явно тва нещо го прави от време на време . Но в събота съм в сервиза в Хасково. Не знам дали работят в събота .Колегата от Кърджали да каже и евентуално да даде некви телефони ако има да звънна до там . Ще съм много благодарен . Ще видя утре и тва маркучле дали ще го открия .
    А дали става въпрос в Хасково за шоурума на околовръстния път
    точно за там става въпрос колега а телефона сега немога да го намеря в събота работят до 14:00ч.
    alfa 156jtd sportwagon

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    momchilgrad
    Posts
    28

    Default

    Благодаря колега .

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Ако още един път някой ви изчисти мап сензора заради такава грешка просто не ходете там Ако колата е Евро 3 със соленоид се проверява работата на соленоида на турбината и променливата геометрия на турбината! Ако е от старите проблема е само в геометрията на турбината и по-добре непросветени чичоманчовци да не пипат турбината
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •