Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Скърцане на хидравликата.

  1. #1
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default Скърцане на хидравликата.

    Значи от скоро имам едно притеснително скърцане ли е хъркане ли в хидравликата. Като завивам (на место е по осезаемо) се чува се едно скърца панта... В движение по не се усешта от страничните шумове. Има си масло в казанчето до горе. От какво би могъл да бъде проблема ако въобще има такъв ? Пускам темата защото или търсачката не намери нищо или аз не мога я ползвам както трябва !
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Сигурен ли си че е хидравликата? Ако е така, помпата е тръгнала. Иначе може да е шарнир, лагер на макферсона...
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Сигурен ли си че е хидравликата? Ако е така, помпата е тръгнала. Иначе може да е шарнир, лагер на макферсона...
    Ами не съм сигурен, че е от хидравликата, но така си го обеснявам при положение, че се чува при навиване на волана и то ако навивам бавно. В смисъл, че при рязко навиване (Ако е необходимо да направя някоя маневра бързо) или аз не го чувам или го няма това скърцане. Имам чуството че маслото не стига до някаде и се получава някакво триене... Незнам как до обясня и аз.
    ПС. А мога ли да разбера дали не е шарнир или лагер макферсона ? Или по точно трябва да отида да огледад ходовата част ли ?
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако усещаш и едно почукване на волана,когато завиваш,може и да е лагер на макферсона.Откарай я някой да я види!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    ако скърцането е проблем от хидравликата то като започне да скърца ще го усетиш и на волана в смисъл такъв че волана ще започне все едно да задира и да вибрира. този звук е ужасен и според мен неможе да се сбърка. а между другото съжалявам че ти ползвам темата ама искам да питам знаещите какво ще стане ако се налее моторно масло в хидравличната система. имам съмнения че така са направили тия преди мене в моята кола. волана иначе се върти нормално и не шуми с лятните гуми които са по широки е малко по-твърд волана а с зимните ми е много лек. моля дайте мнение. колега извинявай още веднъж че ти пълня темата.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  6. #6
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Под предния капак има указан модела и марката на маслото за хидравликата (тутела- нещо си не помня) 11 лева струва, смених си го сам.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  7. #7
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Ами не мисля че имам задиране на волана като скърца. И не скърца секи път, а 1 път не 1 скърца, даже си мисля че в цялата работа има значение и с каква скорост се навива волана... ще пробвам и ще кажа. Даже сега се сетих че ми направи впечатление че скърцането се появява само с началото на навиването а през цялото време. Също така минах през 1 неусветена яма с около 120-30км. и изкривих джанта, и в този ред на мисли, започвам да се съмнявам да няма нещо общо м/у двете неща (дупка : скърцане) в смисъл да не съм преебал нещо по окачването след попадението на трапа... Абе незнам, някой ако успее да разбере горните ми писаници ще е добре
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    От всичко писано ми стана ясно,че фанелката не се побира в бутилката от литър! След такъв удар , прегледа и реглажа на предницата е задължителен.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    От всичко писано ми стана ясно,че фанелката не се побира в бутилката от литър! След такъв удар , прегледа и реглажа на предницата е задължителен.
    Успех!
    Ами утре имам час за реглаж и ще видиме какво ще излезе !
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  10. #10
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default

    имах такъв шум в хидравликата.след смяна на маслото изчезна.ако е хидравкика започни именно от там

  11. #11
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by hrsitow View Post
    имах такъв шум в хидравликата.след смяна на маслото изчезна.ако е хидравкика започни именно от там
    Това един тъп "майстор" като мене може ли да го направи сам. Имам предвид смяната на маслото и какво количество събира с-мата и какво да бъде маслото ?
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Можеш,но вероятността да направиш някоя простотия е голяма.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Можеш,но вероятността да направиш някоя простотия е голяма.
    Дори повече от колкото си мислиш
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  14. #14
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    <P>tutela GI/A e модела на маслото, ако не се лъжа (пише го на стикера под капака)<BR>На мен 1 литър ми стигна.<BR>Махаш тая скоба дето съм отбелязъл на снимката ( на ТС-то сигурно е подобно)<BR>Сложих едно шише под казанчето и почаках да се източи, после извиках брат ми да запали колата, помпата изхварли още малко масло в казанчето и от там в шишето (като видиш че варти на сухо гаси). Сложих скобата, налях малко масло, колкото поеме казанчето, пак запалих, маслото тръгна по системата, за да се обезвадуши ввъртях до крайно ляво- крайно дясно&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nb sp; ( чуват се кофти звуци и балбука в казанчето), долях още и пак въртях, докато спря да балбука (остана много малко в шишето, предполагам не съм източил нацяло старото)<BR>Надявам се да съм от полза, не зная дали това е най-правилния начин, да се направи смяната. вече 2000 км нямам проблеми.</P>
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P4240005.jpg  
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  15. #15
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    За помпата не е много полезно да върти на сухо.
    Източването по принцип се прави от най-ниската точка. На ТС това е серпентината под радиатора. Откача се единият маркуч и колкото изтече. Воланът се навива няколко пъти ПРИ ЗАГАСЕН двигател крайно ляво/дясно за да излезе възможно повече масло. Маркуча се поставя обратно и почваш да пълниш системата. Чак тогава, като спре да поема, палиш мотора и се долива по малко, докато дойде на нивото. Системата побира около 1л, но никога не може да се източи напълно. Аз долях към 800мл.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •