Results 1 to 9 of 9

Thread: Скърцания от вратите...

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default Скърцания от вратите...

    Искам да попитам някой знаели как да си уплатня корите да не скарцат пукат като минавам през дупки или като съм усилил музиката че ме дразни много!?!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Сменяш си всички щипки по корите или им подпъхваш нещо.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тя самата кора скърца като се криви. Но м/у нея и ламарината има една изолация. Тя като се разлепи и започва да зърка. Аз я разлепих цялата на всички врати и я залепих с двойно тиксо от това дебелото и меко. И спряха скърцанията. Единствено само при облягане на кората на вратата с лакет тогава скърца ама това е от самата кора.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Искам да попитам някой знаели как да си уплатня корите да не скарцат пукат като минавам през дупки или като съм усилил музиката че ме дразни много!?!
    Аз ще те посъветвам нещо рзлично защото преди около 2 години като теб ми се чуваше че скърцат корите на вратите. Отворих ги притегнах някой от болчетата намазах със смазка местата където се вижда че има триене и "кур тати мляко кравата е мъжка" пак същата работа докато някой не ме светна че проблема всъщност е в гумените уплътнения на самите врати. Намазах самите уплътнения със силиконово масло (става и течен парафин има го в аптеките) включително и гумата от долна страна и гумата между двете врати и всичко се опарви са около 3-4 месеца след това се повтяря. А има и голям + за зимата вратите не залепват и се отварят много лесно.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз ще те посъветвам нещо рзлично защото преди около 2 години като теб ми се чуваше че скърцат корите на вратите. Отворих ги притегнах някой от болчетата намазах със смазка местата където се вижда че има триене и "кур тати мляко кравата е мъжка" пак същата работа докато някой не ме светна че проблема всъщност е в гумените уплътнения на самите врати. Намазах самите уплътнения със силиконово масло (става и течен парафин има го в аптеките) включително и гумата от долна страна и гумата между двете врати и всичко се опарви са около 3-4 месеца след това се повтяря. А има и голям + за зимата вратите не залепват и се отварят много лесно.
    Ок де ама къде ги мажеш гумините уплътнения тия на стъклото мажеш ли ги защото ще остава мазно по прозореца при отваряне и затваряне?

    А и при мене като услия музиката и усещам как дрънчи например от дясната предна врата и като я натисна кората и спира, чувам и че отзад някъде вибрира нещо!

    ---------- Post added at 20:42 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тя самата кора скърца като се криви. Но м/у нея и ламарината има една изолация. Тя като се разлепи и започва да зърка. Аз я разлепих цялата на всички врати и я залепих с двойно тиксо от това дебелото и меко. И спряха скърцанията. Единствено само при облягане на кората на вратата с лакет тогава скърца ама това е от самата кора.
    Ами аз наскоро свалях шофьорската и уплътнението бялото бе като ново, даже аз го рязах от лепилото за да стигна до вътре!
    Last edited by Versace; 11-08-2009 at 17:08.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Ок де ама къде ги мажеш гумините уплатнения тия на стъклото мажеш ли ги защото ще остава мазно по прозореца при отваряне и затваряне?

    А и при мене като услия музиката и усещам как драчни например от дясната предна връта и като я натисна кората и спира, чувам и че отзаде някъде вибрира нещо!

    ---------- Post added at 20:42 ---------- Previous post was at 20:42 ----------



    Ами аз наскоро свалях щофьорската и уплатнениято бялото бе като ново, даже аз го рязах от лепилото за да стигна до вътре!
    И аз го рязах! ПОсле го опепих много здраво и на местата където хлътва. Няма и помен от скърцане.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Ок де ама къде ги мажеш гумините уплатнения тия на стъклото мажеш ли ги защото ще остава мазно по прозореца при отваряне и затваряне?
    !
    Не мажа само гуменото уплътнение на самата на врата което е към купето и лайсната от долна страна на вратата като се наведеш ще я видиш.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8

    Default

    Абе не знам колко става за нашите коли, но един приятел с BMW направи следното: Свали си корите на вратите. Взе си една ролка битум, тва е нещо като тънък асфалт навит на лента. И започна - реже парче, нагрява го с топъл въздух и мац на вратата. Така покри цялата врата. После като сложи кората и като затвори вратата се получи ефекта "мерцедес" - имаш чувството че няма живи същества наоколо - няма шум няма нищо. А и музиката му започна да звучи по-добре...
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  9. #9
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by radop View Post
    Абе не знам колко става за нашите коли, но един приятел с BMW направи следното: Свали си корите на вратите. Взе си една ролка битум, тва е нещо като тънък асфалт навит на лента. И започна - реже парче, нагрява го с топъл въздух и мац на вратата. Така покри цялата врата. После като сложи кората и като затвори вратата се получи ефекта "мерцедес" - имаш чувството че няма живи същества наоколо - няма шум няма нищо. А и музиката му започна да звучи по-добре...
    Колеги, хвърлете един поглед. Излиза малко скъпо, но в последния ауто билд май беше, пише че си струвало. http://http://www.rnb-audio.com/index.php?cat=32

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •