Results 1 to 3 of 3

Thread: Стържене при спиране при Alfa Romeo 146 - идеи??

  1. #1
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default Стържене при спиране при Alfa Romeo 146 - идеи??

    Здравейте колеги, отскоро имам Алфата - засега съм много доволен, но взех колата със един проблем: като спирам се чува едно гадно стържене от спирачките все едно пускам котва..... Предните дискове изглеждат добре, накладките също...та се чудя от барабаните ли е, или си има някакъв характерен проблем при този модел? Мерси предварително!

  2. #2

    Default

    Въпреки че накладките изглеждат добре, може да са се скапали от седене, да са се изпекли и т.н. Ако го чуваш отпред смени си накладките и ще се оправи. Провери и се пак и обстойно дисковете и сп. апарати.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Здравейте колеги, отскоро имам Алфата - засега съм много доволен, но взех колата със един проблем: като спирам се чува едно гадно стържене от спирачките все едно пускам котва..... Предните дискове изглеждат добре, накладките също...та се чудя от барабаните ли е, или си има някакъв характерен проблем при този модел? Мерси предварително!
    Виж как са отзаде накладките, че да не ги смениш заедно с барабаните При мене така почнаха да стържат отзад, и докато се наканя направо се бяха закопали в барабана
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •