Results 1 to 11 of 11

Thread: Счупена подпора на предния капак

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    24

    Default Счупена подпора на предния капак

    Здравейте на всички.

    Никой не ме знае, но предполагам че след време ще ме научите като "човека с тъпите въпроси"
    Но както и да е аз обичам да питам всички и накрая да взема най-добрия според мен отговор, и тъй като вече съм питал всички познати питам и вас.

    Като вдигнете капака на колата и "заключвате" подпорката в специално предназначеното място, но при мен се счупи.
    Както съм написал не е болка за умиране и като е спокойно си стои закрепен на дупката(която е доста широка), но ако има по силен вятър определено може да бутне капака назад да се изплъзне подпорката и ... вече ще има болка.

    Посъветваха ме да го залепя, но откаде да знам с какво да залепя такава пластмаса за метал?

    Обяснил съм в подписа защо не трябва да ми се сърдите за въпросите.
    Aлфа Pомео 145 1.4 Бензин 1997г.
    Знам за колите толкова, колкото и за Квантовата Физика

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Няма да се сърдим за въпросите Само че кръщавай темите по-смислено.

    Можеш да го залепиш с поксипол, само почисти хубаво преди това.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by kok4o View Post
    Като вдигнете капака на колата и "заключвате" подпорката в специално предназначеното място, но при мен се счупи.
    А кое по-точно ти се е счупило, оранжевия детайл с дупчицата се е счупил на две, или се е счупило захващането му към капака, а пък иначе си е цяло? Щото ако самата пластмаска се е счупила може да си намериш от някой колега или от някоя кола дето се продава на части (на мен ми се беше счупила скобичката която хваща щеката при затворен капак и един колега ми подари - 10x ), само трябва да видиш как е монтажа и демонтажа на детайлчето и според мен ще е по-удобно решение.

    Иначе поксипола върши работа, аз със него си лепих болтовете на стоповете, там пак е метал и пластмаса и става доста здраво. Само почистваш, както ти каза колегата Тонов, лепиш и го задържаш с нещо да е притиснато няколко минути за да стегне, после 24 часа не го ползваш и натоварваш и си номер 1
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    За заглавията на темите обещавам ще са смислени от сега нататака.

    Да пластмасата която държи щеката се е счупила, но не на 2 а само крачетата които я задържат.Следователно с лепене би трябвало да стане супер, но ако може някои да ми каже откаде точно се купува Поксипол защото до сега никога не ми се е налагало.
    А и с какво точно трябва да го почистя? Влажен парцал ще свърши ли работа, или трябва да е нещо по специално?
    Мерси за помощта
    Aлфа Pомео 145 1.4 Бензин 1997г.
    Знам за колите толкова, колкото и за Квантовата Физика

  5. #5
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Купуваш от железариите или магазините за строителни материали, също трябва да го има в тия големите Mr. Bricoladge, Praktiker. Щом ще лепиш две пластмасови парчета може да почистиш с влажен парцал, колкото да няма прахоляк и парченца дето са се отронили от пласмасата, изсушаваш го да не е мокро преди да лепош и слагаш поксипола. И недей да слагаш повече от необходимото количество лепило, да на подпира някаде после, че като стегне не можеш да махнеш излишното
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  6. #6
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Тая работа я гледах в някой от магазините за италиански части(По-големите) беше 2лв чисто нова...Само дето тогава беше 3 Януари и нямаше в наличност
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Тая работа я гледах в някой от магазините за италиански части(По-големите) беше 2лв чисто нова...Само дето тогава беше 3 Януари и нямаше в наличност
    Супер, а можеш ли да ми кажеш кои са тези големи магазини, че да им намеря адреса и да отида. Все пак за 2-3 лева няма никакъв смисъл да се занимавам да лепя старата.А и предполагам лепилото ще ми излезе по скъпо
    Aлфа Pомео 145 1.4 Бензин 1997г.
    Знам за колите толкова, колкото и за Квантовата Физика

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by kok4o View Post
    Супер, а можеш ли да ми кажеш кои са тези големи магазини, че да им намеря адреса и да отида. Все пак за 2-3 лева няма никакъв смисъл да се занимавам да лепя старата.А и предполагам лепилото ще ми излезе по скъпо
    Taм е работата, че не помня.И аз исках да си купя сега лятото като си бях в БГ.Помня, че беше по Люлин някъде...АХМ Ауто ли беше, Т&Н кар или нещо от този сорт...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Здрасти колега,
    понеже и аз го имах тоя проблем знам къде се продава тая джаджа.
    http://axm-auto.com/ даже я има и в каталога като избереш модела на твоята алфа има подкатегория КАРОСЕРИЯ И ИНТЕРИОР ->Преден капак-> и ще го видиш. Дано съм бил полезен
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  11. #11
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    е и аз това да кажа ама нещо не ми достигнаха уменията.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •