Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: throttle response ?

  1. #16

    Exclamation

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колега. Думичката респонс означава отговор. Или в нашия случай времето за отговор на мотора при подаване на команда. Демек натискаш педала, мотора започва да двига обороти. Времето от натискането на педала до започването на мотора да се развърта това е респонса. Другото е време за достигане на максимални обороти което не се измерва на празен ход!

    Моля уточнете какво точно питате. Във вашия случай мотора си се развърта нормално. Можете да бъдете спокоен
    Аз се уточних с предния пост. Благодря ви за отоговора, колега...вече съм спокоен. Много благодаря за превода, аз въобще не съм учил 13 години английски език и въобще нямах представа какво значи това "response" . Темата е изчерпана, моля колегите модератори за КЛЮЧ.

    Малко по-късно!Все пак може още някой да каже нещо!
    Last edited by mordohy; 07-08-2009 at 23:56.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    Аз се уточних с предния пост. Благодря ви за отоговора, колега...вече съм спокоен. Много благодаря за превода, аз въобще не съм учил 13 години английски език и въобще нямах представа какво значи това "response" . Темата е изчерпана, моля колегите модератори за КЛЮЧ.
    Не съм се заяждал колега Просто... исках да обесня... както и да е... няма лоши чуства.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не съм се заяждал колега Просто... исках да обесня... както и да е... няма лоши чуства.
    Мисля, че си обяснихме и се разбрахме
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  4. #19
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    Аз се уточних с предния пост. Благодря ви за отоговора, колега...вече съм спокоен. Много благодаря за превода, аз въобще не съм учил 13 години английски език и въобще нямах представа какво значи това "response" . Темата е изчерпана, моля колегите модератори за КЛЮЧ.
    Колега сред четящите може да има такива които не разбират английски не се "развъртай" така бързо
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Колега сред четящите може да има такива които не разбират английски не се "развъртай" така бързо
    Е ако не колата, поне аз Благодаря на всички, НИКОЙ да не се чувства засегнат!
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колеги,браво,че не опорочихте темата и след като огладихте треските ,изяснихте проблема се извинихте един на друг!Ще изчакам до утре и ако няма други мнения или предположения,ще почистя темата и ще я заключа!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22

    Default

    8 битов процесор ако не може да се справи с един респонс, здраве му кажи. При това кола с жило на газта.
    Колега само докато въздуха на карбуратора увлече горивото, процесора ще е направил "количество" сметки и операции.

    А почистването на дроселовата клапа помага винаги.
    При замърсена клапа, отчитането на 0-лата е невярно.
    Last edited by голямата риба; 08-08-2009 at 19:26.

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нямах предвид компютъра, а сензорите. Дебитомера най-вече.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Нямах предвид компютъра, а сензорите. Дебитомера най-вече.
    Ми той ако е читав реагира по-бързо и от екуто
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Еми хубаво. Имам 3 коли с инжекциони. Имам и една карбутар. На карба още не съм му бутнал педала и скача. На другите натискам, първо чувам как засмуква въздух и почти след секунда чак чувам как започва да вдига обороти. Не знам може и да не е там причината
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Еми хубаво. Имам 3 коли с инжекциони. Имам и една карбутар. На карба още не съм му бутнал педала и скача. На другите натискам, първо чувам как засмуква въздух и почти след секунда чак чувам как започва да вдига обороти. Не знам може и да не е там причината
    Ми това е много субективно усещане но по принцип респонса е много зависим от ТПС-а така че провери
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Разбирам те ама... така си.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Еми хубаво. Имам 3 коли с инжекциони. Имам и една карбутар. На карба още не съм му бутнал педала и скача. На другите натискам, първо чувам как засмуква въздух и почти след секунда чак чувам как започва да вдига обороти. Не знам може и да не е там причината
    Колега ще те замоля в техническите раздели да се замисляш малко преди да пишеш.

    Ако двигателят ти наистина реагира 1 секунда, по късно от натискането на педала на газ-та, то "очевадно" има проблем.

    Относно темата: все пак ставаше на въпрос за двигателя в автомобила на колегата пуснал темата.
    При двигател покриващ ЕВРО4 норми и температура на околният въздух -20 градуса, наистина ще имаш чувството, че управляваш "пътническият влак".

  14. #29
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    какви са тея двигатели с по 1 секунда лаг Моят дизел има по-бърз респонс даже За форсиране на място става дума, нали???
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не е 1 секунда. Доста по-малко, но си има едно такова забавяне. И все пак колата си е перфекта. Пълни ми душата

    А относно колега. Той му стана ясно, че си му е на ред работата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •