Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Пукната гума

  1. #16
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Хаха може да уцелиш някой път по-полегато нанадолнище Абе при всяко положение колкото повече, толкова повече....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #17

    Talking

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Хаха може да уцелиш някой път по-полегато нанадолнище Абе при всяко положение колкото повече, толкова повече....
    Така си е прав си...Но едва ли някога ще мина 240 Че тогава не само книжката ще ми вземат ми и мене чак може да ме приберат
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #18
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    E че аз с мойта бангия никога не мога да мина границата от 240 , нито пък Вие (говорим за реални 240, а не по километраж )
    Е, аз сигурно и 210 немога да мина, но с тези гуми си купих колата... 2006г. са , ама бяха мн запазени.....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Е, аз сигурно и 210 немога да мина, но с тези гуми си купих колата... 2006г. са , ама бяха мн запазени.....
    Дали? Гледай тука една от форума 166-а колко е дигнала Но наистина вече гуми пригодени за над 240 за излишни, че струват и повече.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 29122008352.jpg  

  5. #20

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Connor View Post
    Дали? Гледай тука една от форума 166-а колко е дигнала Но наистина вече гуми пригодени за над 240 за излишни, че струват и повече.
    Дигнала тя ама само на километраж...Измерана с GPS скороста ще е не повече от 215-220 kм/ч...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Дигнала тя ама само на километраж...Измерана с GPS скороста ще е не повече от 215-220 kм/ч...
    Еми то при всяка кола е така, но това не е ли друга тема за обсъждане? Като караме си гледаме скороста на километража, а не на GPS-a. Ако сме тръгнали така да съдим, твоята кола примерно не е на тази мощност която ти пише в книжката, а поне 20% отдолу на това което си мислиш, че имаш под капака и тн. Това са вече странични теми.
    Last edited by RoMAN; 07-08-2009 at 02:15.

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Аз пък да ви кажа че съм гледал индекса много внимателно преди да сложа гумите... индекса е V до 240... и като теглови индекс е като за мойта кола... гумата се пръсна при движение направо а не в завой... след като гумаджията ми каза че може от високите температури да се е пръснала аз си направих следния извод: предишния ден късно вечерта си проверих налягането на гуметата и бяха на 2 атмосфери... като съвестен шофер си ги донапомпах до 2.4 но късен следобед на напечения асфалт кой да се сети да си провери колко аджеба се е разширил въздуха в гуметата и на колко атмосфери са в момента. А иначе като изключим задоволителния теглови и скоростен индекс съм съгласен че тези гуми са за клас коли 156, волво S40, и тн....
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  8. #23
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Незабравяйте че външни фактори могат да повредят и най-добрата гума :дупки ,пирони,видии,ламарини, стъкла ,остри пластмаси,кости от премазани животни , камъни по пътя и тем подобни които се срещат в изобилие по улиците и пътищата на България .
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #24
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Аз пък да ви кажа че съм гледал индекса много внимателно преди да сложа гумите... индекса е V до 240... и като теглови индекс е като за мойта кола... гумата се пръсна при движение направо а не в завой... след като гумаджията ми каза че може от високите температури да се е пръснала аз си направих следния извод: предишния ден късно вечерта си проверих налягането на гуметата и бяха на 2 атмосфери... като съвестен шофер си ги донапомпах до 2.4 но късен следобед на напечения асфалт кой да се сети да си провери колко аджеба се е разширил въздуха в гуметата и на колко атмосфери са в момента. А иначе като изключим задоволителния теглови и скоростен индекс съм съгласен че тези гуми са за клас коли 156, волво S40, и тн....
    Пепи, нещо бъркаш, приятелю. По-ниското налягане е по-опасно от по-високото. Не може само от налягането да се пръсне гумата. И не казвам, че се е пръснала в завой, но преди да се пръсне си минавал завои, ускорявал си, спирал си - натоварвал си я. Тази гума просто не е направена за такова натоварване и за такава кола.

    Кола от класа на 5-тица и А6 не е направена за икономии, а тази гума е направена за икономии - двете неща не се връзват.

    Пичове, освен скоростния индекс, гумите имат и теглови индекс, както и допълнителни маркировки, за които споменах по-горе.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  10. #25
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Аз пък да ви кажа че съм гледал индекса много внимателно преди да сложа гумите... индекса е V до 240... и като теглови индекс е като за мойта кола... гумата се пръсна при движение направо а не в завой... след като гумаджията ми каза че може от високите температури да се е пръснала аз си направих следния извод: предишния ден късно вечерта си проверих налягането на гуметата и бяха на 2 атмосфери... като съвестен шофер си ги донапомпах до 2.4 но късен следобед на напечения асфалт кой да се сети да си провери колко аджеба се е разширил въздуха в гуметата и на колко атмосфери са в момента. А иначе като изключим задоволителния теглови и скоростен индекс съм съгласен че тези гуми са за клас коли 156, волво S40, и тн....
    И аз съм на мнение, че този модел гума не е за 166, но ти си знаеш
    Колкото до въздуха - помпай летните гуми с азот. Така няма да се разширява толкова и по-трудно ще се стопли.

  11. #26

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    И аз съм на мнение, че този модел гума не е за 166, но ти си знаеш
    Колкото до въздуха - помпай летните гуми с азот. Така няма да се разширява толкова и по-трудно ще се стопли.
    Това с Азота истина ли е
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #27
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Това с Азота истина ли е
    До някъде е вярно .НО НЕ СЪВСЕМ

    Да видим какво казва физиката :
    закон Гей-Люсак -коефициентът на обемно разширение на всички газове е еднакъв.
    Закон на Авогадро:
    Всички газове, поставени при еднакви условия имат еднаква концентрация .
    Тоест това, че поведението на азота, затворен в автомобилната гума, е различно от това на въздуха е несъществено.
    Тъй като в състава на атмосферния въздух влизат няколко основни газа,
    които са разпределени в следните пропорции :
    Азот 78,0842%
    Кислород 20,9463%
    Аргон 0,93422%
    Въглероден диоксид 0,03811%
    Водна пара около 1%
    други 0,002%

    разликата в температурните разширения при гуми напомпани само с азот и гуми напомпани с въздух е нищожна ....
    Другите газове имат пренебрежимо малък обем можете да ги извадите от сметката .
    Това което е сигурно обаче е че за помпене с азот се плаща,а с въздух си помпиш където ти е кеф .
    Alfa 155 2.0 16v

  13. #28
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    До някъде е вярно .НО НЕ СЪВСЕМ

    Да видим какво казва физиката :
    закон Гей-Люсак -коефициентът на обемно разширение на всички газове е еднакъв.
    Закон на Авогадро:
    Всички газове, поставени при еднакви условия имат еднаква концентрация .
    Тоест това, че поведението на азота, затворен в автомобилната гума, е различно от това на въздуха е несъществено.
    Тъй като в състава на атмосферния въздух влизат няколко основни газа,
    които са разпределени в следните пропорции :
    Азот 78,0842%
    Кислород 20,9463%
    Аргон 0,93422%
    Въглероден диоксид 0,03811%
    Водна пара около 1%
    други 0,002%

    разликата в температурните разширения при гуми напомпани само с азот и гуми напомпани с въздух е нищожна ....
    Другите газове имат пренебрежимо малък обем можете да ги извадите от сметката .
    Това което е сигурно обаче е че за помпене с азот се плаща,а с въздух си помпиш където ти е кеф .
    Е тва е братче, ама като кажа че това с Азота е търговски трик никой не ми вярва, но не мога да го обясня така.

  14. #29
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Е тва е братче, ама като кажа че това с Азота е търговски трик никой не ми вярва, но не мога да го обясня така.
    Казваш им аз за въздух пари не давам и им нпомняш че азота е близо 80 на сто от състава на въздуха който дишат и си помпат гумите и че те и сега са 80 на сто азот,че техническия азот рядко надвишава 95 процента чистота и че това което ще платят е за още около 15 % от това което го има вътре и в момента след това им предложии празна туба от минерална вода от 11 литра на половината цена... така де вътре има над 8 литра азот
    Last edited by dimo; 08-08-2009 at 11:57.
    Alfa 155 2.0 16v

  15. #30
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    прав си от всякъде
    п.п. За мен гумата е едно от най-важните неща при колата. С хубава гума, поведението на пътя сравнено с не дотам добра гума е доста осезаемо, просто все едно се качваш на друга кола. Гумите с които купих джантите бяха добра марка dunlop, но бяха доста зле т.е. ставаха за каране, но не и екстремно. Наскоро се здобих с Бриджстоун Потенца и разликата е направо невероятна.
    Last edited by kartell; 11-08-2009 at 22:01.
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •