Results 1 to 6 of 6

Thread: Смяна на венеца за оборотите на коляновия вал

  1. #1
    Луд умора няма! nmushnikov's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    с. Боздуганово
    Age
    48
    Posts
    479

    Default Смяна на венеца за оборотите на коляновия вал

    Утре смятам да се занимая сам със смяната на венеца за оборотите на коляновия вал , тъй като попаднах на кадърни майстори ( за пореден път), причината е , че смяняха коляновия вал и не са погледнали (измерили), че новият е с по-малък диаметър. Иначе всичко е наред по мотора, само от този венец и присадения датчик се бърка цялата работа (явно) .
    Та въпросът ми е - как да процедирам със смяната му? Разбрах, че можело да не се сваля целият двигател, а само да се разкачи от скоростната кутия и да се "килне" на една страна... А?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V 114 kW + LPG Tartarini - бившата и непрежалима

    Fiat Multipla 1.9jtd 110 hp. - м'глата, вече с полиуретан.

  2. #2

    Default

    Оня ден брах плодовете на глупоста си да не сменя проверената си лагер помпа на ск. кут дето си слагах, и след като се появи виене, поех смело колчето за сваляне на ск кут.......хамалогия си е, да го правиш на улицата или пред блока е доста трудно.......питах трима човека(щото досега ми се е налагало само да ги свалям, без да ги качвам наново), и тримата ми казаха различни варианти, вариращи от откачане на двете полуоски от двг, откачане на тампона откъм ск, кут, килване на двг леко напред и надолу, като някой казаха че и болта на главините трябва да се отвият......аз реших че понеже съм със свалени калници радиатор и гредите отпред, ще ми е по лесно с макара над двгто да го откача целия, без хидравличните маркучи за сервото, придържайки го с макарата отгоре и с подлагане отдолу за да насоча сккут в подходяща посока......откачаш трите болта на стартера също предварително, развиваш болчетата на съединителя, и после 6те големи на маховика.....аз свърших цялата работа за общо 7 часа, това от изгасянето на двг, до последващото запалване, но все пак аз махам доста неща дето ми осигуряват по добър достъп, като вх пластм колектори и прочее, в твоя случай може и да е различно......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Луд умора няма! nmushnikov's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    с. Боздуганово
    Age
    48
    Posts
    479

    Default

    Благодаря адаш! Както винаги полезен! Аз ще го правя в сервиз, ще има хора да помагат и с акъл, и инструменти, но все пак исках да знам горе-долу за какво иде реч. Ще се опитам да направя и снимков материал! Не вярвам да се оправя за 7 часа, а за 2 дена... Днес едва отвих болтчетата на стария венец, явно са залепени, та ги киснах с коресилин, а там ще е по-трудно сигурно.
    А ми предстои и смяна на тампони на горни и долни носачи... ЧУДО!
    Last edited by nmushnikov; 05-08-2009 at 21:38.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V 114 kW + LPG Tartarini - бившата и непрежалима

    Fiat Multipla 1.9jtd 110 hp. - м'глата, вече с полиуретан.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nmushnikov View Post
    Не вярвам да се оправя за 7 часа, а за 2 дена...
    Два дена в сервиз и при повече от 1 човек да пипа по колата, и при положение че ще прави само това си е много, ако и носачите сминят, тогава си е играчка верно.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Луд умора няма! nmushnikov's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    с. Боздуганово
    Age
    48
    Posts
    479

    Default

    Няма те да го правят, а аз, като ползвам помещение, помощ, съвети и инструменти. Затова са двата дена, пък и знае ли се каквооще ще "роди"? Все пак е Алфа! Затова си я обичам - винаги ме изненадва!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V 114 kW + LPG Tartarini - бившата и непрежалима

    Fiat Multipla 1.9jtd 110 hp. - м'глата, вече с полиуретан.

  6. #6
    Луд умора няма! nmushnikov's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    с. Боздуганово
    Age
    48
    Posts
    479

    Default

    Шефовете може да трият темата!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V 114 kW + LPG Tartarini - бившата и непрежалима

    Fiat Multipla 1.9jtd 110 hp. - м'глата, вече с полиуретан.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •