Results 1 to 15 of 15

Thread: Трябва ми мнението ви!!!!

  1. #1
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default Трябва ми мнението ви!!!!

    Здравейте колеги!
    Имам Алфа 155 с обикновенно газово. Имам следният проблем макар и дребен..... а именно: когато паля с натиснато копче на положение бензин колата пали от "раз"(без да натискам педала) ,а когато копчето е на междинно положение (при, което пак пали на бензин и после прехвърля на газ) като запали, оборотите веднага падат почти до край и после бавно се вдигат или направо колата гасне. Някой може ли да ми даде "логично" обяснения защо е така? Дали е от копчето или проблема е от друго?
    Благодаря предварително!!!
    Last edited by mont78; 20-09-2009 at 17:53.
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  2. #2
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Здравей колега при мен е същото когато е на средно положение колата пали на бензин и щом запали веднага минава на газ... и точно това минаване от бензин на газ ебава мамата ... при мен също падат оборотите но не гасне... пробвай при загрял двигател дали ще гасне... а аз имам и трети варянт паля на бензин и мина ли 3500 об. и минава на газ...

  3. #3
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by kemakoz View Post
    Здравей колега при мен е същото когато е на средно положение колата пали на бензин и щом запали веднага минава на газ... и точно това минаване от бензин на газ ебава мамата ... при мен също падат оборотите но не гасне... пробвай при загрял двигател дали ще гасне... а аз имам и трети варянт паля на бензин и мина ли 3500 об. и минава на газ...
    Благодаря колега за мнението, но при мен няма проблем при самото прехвърляне а при паленето на бензин....само тогава. Проблема е в това, че на бензин като запаля при междинно положение на копчето, ми падат оборотите или гасне (преди да съм прехвърлил на газ)....... При теб мисля, че трябва да отидеш на настройка и си готов..... Всичко добро!!!
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  4. #4
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    kemakoz проблема ти е в превключвателя... Поне същия проблем имам на един Фиат Браво 1.6...някой път обръща автомачино на 1500об. и колата изгасва....а други път обръща на 2500об. нормално....

    Всъщност и в двата случая смятам че проблема е в "превключвателя", още повече щом колите си работят нормално и нямат други ядове
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  5. #5
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    мерси колеги

  6. #6
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Вчера бях при майстора който ми сложи уредбата и го попитах за проблема а той ми даде доста "нелогичен отговор" според мен. А именно, че проблема идвал от бензиновата помпа... била стара (как така помпата "остаря" веднага като ми сложиха уредбата се питам аз...и защо на положение на бензин пали от раз пак при "остарялата" помпа....)
    Някой може ли да ми даде акъл от какво е проблема за да го реша.
    Иначе преди близо месец бях на цялостна диагностика и момчетата ми казаха че всичко по колата е "шест"
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Колега, това кога се случва? След като си бил на газ, загасиш и тръгнеш да палиш отново веднага след това или изобщо когато палиш на автоматичния режим? Изпарителя отдолу под акумулатора ли е? Какво пише на копчето и с колко позиций е ? Каква е уредбата?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Колега, това кога се случва? След като си бил на газ, загасиш и тръгнеш да палиш отново веднага след това или изобщо когато палиш на автоматичния режим? Изпарителя отдолу под акумулатора ли е? Какво пише на копчето и с колко позиций е ? Каква е уредбата?
    Изобщо когато съм на автоматичен режим!!! в много редки случаи ,(когато не съм я карал няколко дни) си пали нормално. Уредбата е LOVATO, изпарителя НЕ Е под акумулатора,а копчето е с 3 позиций : газ, бензин и междинно, пише "automatic LPG" Иначе проблеми с газовата не съм имал, колата си върви супер. Другото което мога да ти кажа че когато превключа копчето на бензин, сто пъти да паля няма проблеми... пробвал съм!
    Поздрави!
    Last edited by mont78; 21-09-2009 at 14:18.
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  9. #9
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Като запалиш кога обръща на газ?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #10
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Като запалиш кога обръща на газ?
    при палене, "галя" педала за да не изгасне (но не винаги се получава) и изчаквам малко да поработи на бензин(на 900об.), минавам на газ при 2000 оборота , ако запаля с натискане на педала веднага прехвърля на газ.
    Last edited by mont78; 21-09-2009 at 15:17.
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  11. #11
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Защо я галиш?!? Нали работи на бензин? а там е перфектна!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #12
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Защо я галиш?!? Нали работи на бензин? а там е перфектна!
    Извинявам се ако не си ме разбрал! Положението е следното:
    1.Когато копчето е на междинно положение-колата пали и веднага оборотите падат и гасне. Затова се налага да "погаля" леко педала за да ги вдигна на 800-900 за да ги застопоря. Колата започва да работи перфектно на бензин.След това вдигам 2000об. превключва автоматично на газ и тръгвам.
    2.Когато запалвам направо на бензин(копчето е на положение "бензин") нямам никакъв проблем, оборотите се "заковават" на 800-900 без да се налага да натискам педала за газта.
    Ето това е.....
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  13. #13
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Разбрах те. Само ,че не мога да си представя какво се случва при положение ,че двигателя и в двата случая пали на бензин. Ключа ти не е кой знае каква електроника която да прави този проблем. Колата ти също не е с някакъв комп. които да помни каквото и да било. Ако има някакъв проблем в изпарителя и той не затваря изхода коректно ,може и да отива остатъчно гориво към колекторите и първоначално да се получава такова "Задавяне", но тогава няма да има разлика в каква позиция е копчето. Нещо не е вярно в обясненията ти.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #14
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Разбрах те. Само ,че не мога да си представя какво се случва при положение ,че двигателя и в двата случая пали на бензин. Ключа ти не е кой знае каква електроника която да прави този проблем. Колата ти също не е с някакъв комп. които да помни каквото и да било. Ако има някакъв проблем в изпарителя и той не затваря изхода коректно ,може и да отива остатъчно гориво към колекторите и първоначално да се получава такова "Задавяне", но тогава няма да има разлика в каква позиция е копчето. Нещо не е вярно в обясненията ти.
    Всичко което ти казах е вярно.... и точно за това проблема не е лесен за решаване. И на мен не ми изглежда логично, затова потърсих помощ.
    Реших да си сменя копчето.... пък да видим какво ще стане.... дано проблема да е в него.....кой знае...
    Благодаря ти сърдечно за отделеното време и дано скоро да намеря решение на проблема...
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  15. #15
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Няма за какво. Може и да си прав за симптомите, но поне не са често срещани. Поне смяната на копчето е елементарна.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •