Results 1 to 14 of 14

Thread: вентилация

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default вентилация

    Здравейте колеги, имам следният проблем.
    Карам си алфата и преди няколко дни .. превкл. нещо мисля ел.клапан и турбинката спира да върти и съответно да духа. Минах през някаква дупка и се активира самостоятелно. Вчера, спирам до един магазин и като тръгвам не се вкл. турбинката и не вкарва въздух, натискам спирачката .. и хоп вкл. се .. а днес тръгвам за плаж и изобщо не тръгна .. дупки, спиране пускане .. няма.

    Евентуално да ме посъветвате .. къде мога да проверя за слаба връзка и тн. Когато си карам със 110 примерно има въздушна циркулация .. но съвсем малка .. т.е. без турбинката, колкото влиза въздух от налягането.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    добрич
    Posts
    3

    Default вентилация

    здр,колеги и аз от известно време го имам този проблем ин е мога да разбера от какво е

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    119

    Default

    а пък на мен не ми бачка последната степен, но май по-добре да не го разглобявам преди да се прецака напълно
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '06

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Колеги успях да си установя проблемът и най- важното за мен да го отстраня. Отворих филтъра на климатика под който се намира турбината. Видимо не забелязах, замърсявания .. следи от вода или мирис на горял колофон, лак и тн ... и реших да видя бушончето, което измерих и се оказа здраво. От там се запътих за буксата на самата турбинка, която изкарах и вкарах .. и проблемът беше решен.


    JK - вероятно замърсяване на самият ключ нещо или изгоряла навивка на турбинката ... /предполагам/

    Благодаря вс. пак за отг.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #5
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    коя букса на турбинката къде се намира
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    от нешофиорската страна .. точно под жапката има една издадена овална форма ... гнездото на турбинката .. и там има една букса, която се вкл. в нея. Дори можеш да премериш инсталацията, дали пуска ток до самата турбина .. и евентуално .. по веригата .. да мериш на бушоните .. и тн.

    но аз само я понатиснах и хоп .. чудо
    може и пътника, които ме съпровождаше него ден да я е ритнал без да иска.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7
    Младши алфист krasvag's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Здравейте, а на мен ми се струва, че дори и при изправна система / за вентилация / вентилатора духа сравнително слабо -1-ва , 2-ра почти не се чуват. все пак духа де, но като го сравнявам с други коли е различно, особено четвъртата степен при другите е значително по силна.
    При вас как е ? ?.?. Благодаря Ви !
    Last edited by mordohy; 04-08-2009 at 20:33. Reason: Писане на маймуница!
    Alfa 145 1.4TS '98

  8. #8
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by krasvag View Post
    здравейте, а на мен ми се струва, 4е дори и при изправна система / за вентилация / вентилатора духа сравнително слабо -1-ва , 2-ра почти не се чуват. все пак духа де, но като го сравнявам с други коли е различно, особено 4та степен при другите е значително по силна.
    При вас как е ? ?.?. Благодаря Ви !
    аз досега на повече от 2 не съм го пускал моя. то на 2 едвам го изтрайвам защото ми е силно, а на 4 вътре не се живее-става виелица
    по принцип колега на 1 и на 2 не се чува много моторчето когато духа и затова се създава илюзия че не духа ама си духа, ако няма друг проблем естествено иначе на 4 като почне да бучи тоя мотор и имам чуството че ще ме удари ротора всеки момент докато карам
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  9. #9
    Младши алфист krasvag's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Благодаря ти за отговора ves_v8 ... ще го видя, същност то и филтъра за купето е на близо 2 години, така че трябва да го сменя и него, въпреки,че винаги си е било така.
    Alfa 145 1.4TS '98

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    За да не пускам нова тема,ще питам направо тук.Моят вентилатор взе много да свири,и мисля да го сменям.Та ако някои има снимки или линк с сники,какво точно се сваля,неке ги покаже,че не намерих из форум.
    Става въпрос за 1.4 боксер,ако има значение .Мерси предварително

  11. #11
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by monie View Post
    За да не пускам нова тема,ще питам направо тук.Моят вентилатор взе много да свири,и мисля да го сменям.Та ако някои има снимки или линк с сники,какво точно се сваля,неке ги покаже,че не намерих из форум.
    Става въпрос за 1.4 боксер,ако има значение .Мерси предварително
    виж колега не съм на 100% сигурен ама съм чувал че почне ли за свири вентилатора значи е заминал и трябва да се сменя
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  12. #12
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by monie View Post
    За да не пускам нова тема,ще питам направо тук.Моят вентилатор взе много да свири,и мисля да го сменям.Та ако някои има снимки или линк с сники,какво точно се сваля,неке ги покаже,че не намерих из форум.
    Става въпрос за 1.4 боксер,ако има значение .Мерси предварително
    Не съм 100% сигурен дали се сваляше жабката. Пробвай първо без. Малко е криво мястото, но самата операция не е особено сложна. Като залегнеш отдолу, ще видиш мотора. Има едно застопоряващо винтче. Махаш го и завърташ целия мотор като за отвиване на гайка. Завърта се на около 1/4 оборот и пада надолу. Откачаш буксата (отзад е) и си готов за монтажа на новия.
    Успех!
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    Като тръгнах да разглабям,видях 4е е доста мокро там.оказа се че проблема ми е дошъл от запушена оточна дупка,която се намира под моторчето на чистачките.Водата се събирала,и е започнала да влиза през филтера на климатика.

  14. #14
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Моят малко свири, само в най- големият студ зимата при -10 примерно .. и то докато позагрее колата. След това няма такива проблеми т.е. 1-2 седмици в годината.
    На 4-та като го вкл. и го чувам как издухва прахоляците от въздуховодите
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •