Results 1 to 4 of 4

Thread: Копчета на волана

  1. #1

    Default Копчета на волана

    А бе и колеги мили , оня ден нещо ми се прецака едното копче на волана и сега не иска да включва скоростите от него. Нищо не съм му правил , когато иска работи ,когато иска не работи ,що е то ? Или как мога да разглобя копчето най безболезнено? Става въпрос за дясното копче на волана ,с което се качват скоростите на 156 селеспиид

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    И мен ми е мерак да разбера как се стига до копчетата, че моите са поизтрити... Някъде четох, че се махат два винта отзад на волана и се маха airbag модула, но първо трябва да се откачи единия край на акумулатора и да се изчака около час. Не съм го пробвал още, че болтовете са навътре и не знам какви са, но ще пробвам, вероятно са кръстати (звезди).
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    90

    Default

    Ако болтовете са като на обикновен волан от 156 са имбусни! Има два болта в двете части, които държат Airbag-а, след като се откачи има едно жълто кабелче, което е за самия Airbag и предполагам след това се стига и до копчетата на selespeed-а по някакъв начин!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    ами начина е с кръстата отверка.
    Стефане, знаеш че като кажеш ще ги свалим за 5 минути.
    А за изтритото няма спасение освен нови.... някой си лепят лепенки...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •