Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Двигателя хархори нещо.

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Двигателя хархори нещо.

    Не, че нещо ами някой може да знае от опит.

    На много ТС-и така съм чувал на празен ход "хърхолят" нещо. Един странен звук такъв как да го опиша и аз не знам. Все едно нещо вие но не метален звук ам едно хархорене. А само един ТС съм чувал да работи много добре. Това на колегата wwweb от Благоевград така имаше много чист звук мотора.

    Вариатора не е, защото е нов. Ролките на ремъците и те не са. Много странно. Един притъпен звук такъв. Сякаш от вътрешноста на мотора идва. Не мога да опрделя от главата ли или по-надолу.

    Не, че ми пречи ама случайно някой ако знае? Маслената помпа може ли да парполи така?

    Трябва май звуков файл да пусна?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Ако става на въпрос за един странен звук, аз го оприличавам на "хрупане" Имам го и аз. Но не мога да определя дали идва от валове, дали от блока. Чува се само ако се заслушаш в работата на двигателя и може да се изолира от останалите шумове по това, че не е равномерен. Това ли имаш предвид?
    146 1.6TS CF1 '98


  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми сигурно. То други странно звуци няма. И се чува повече когато си далеч от колата. Като вдигнеш капака и се разсейва някак тоя звук. На затворен капак и на 2, 3 метра от колата се чува по-добре. Поне с такова впечатление съм останал.

    П.С. И тая селения 20к на 7000 км стана водичка.
    Last edited by oem; 30-07-2009 at 10:35.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Мисля че за едно и също нещо говорим. На отворен капак се заглушава от останалите шумове, но когато наоколко е тихо (късно вечер), вън от колата се чува доста добре. Преслушвахме я с един колега тук, но всичко си изглежда наред. Някой друг има ли такъв звук и дали не е нормален?
    146 1.6TS CF1 '98


  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Дали някой друг има? Аз поне 10-тина съм чувал 156-ци. И 145 с CF1 мотора.

    А съм чувал както казах на колегата от Благовеград колата работеше много тихо. Поне такъв спомен имам. Тогава още нямах моята белисима и може и така да ми се е сторило.

    Така я купих моята. Така си работеше.

    Трябва да работи ей така: http://alfa156.net/tech/goodvariator-alfa156-net.mp3

    Има един нежно виещ звук, който при мен го няма, а вместо него има това хърхорене.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Много мотори TS го имат.
    По кръстовища слушам, че и почти всички други TS го имат.
    Някои дори не го "чуват"....ама нали ние сме параноици и...
    Аз си мислех, че ми е от шайбата на климатика, защото сега ми е празен и мислех да не би да не маже добре нещо, въпреки че като не работи не е активен....явно обаче го имат и други.

    Истината е, че почнах да го чувам след смяната на вариатора и други неща... след като двигателя утихна много едва сега мога леко да го различа звука...защото е едва доловим, само от Алфа параноици като нас

    Но след , като внимателно се заслушах в много коли ТС, правени на различни места и добре потдържани, почнах да не му обръщам внимание.

    Другото, което си мислех е Валеото (съединителя) да се е предало (на 20К км е) и от лагера да идва....(а лагера наистина стана с лек шум вече, не е като след смяната)

    Но тия дни ще пълня климатика и ше кажа дали го има още.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не е от климатика. Моя е много добре поддържан. Мой много добър познат има сервиз, магазини за климатична техника и там си му правя профилактика всяка година. Масло, едно друго. Не е от него щото и като махна пистовия ремък и като запаля пак го има тоя звук. От там изключвам и хидравликата и генератора. А звука се чува от мотора. Но не мога да преценя от главата или надолу.

    То като си пъхна главата в коша и всички завуци се смесват и не мога да преценя.

    На мен и съединителя ми чука нещо като го опускам. Като вземе да зацепва вече и причуква. Зимата като натисна педала на съединителя и почва да вие. Не знам... Но наистина много ТС-и са така.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    А дали не го чувате от водната помпа дет е менте
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    А дали не го чувате от водната помпа дет е менте
    Ми аз съм с нова помпа Метели. Миналото лято я смянах.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    Пак да зема да ти кажа че е време да си земеш двойка......
    и да не караш със селения, освен ако не си 1000000% сигурен че е истинска......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Все ми се струва че шума е от някоя ролка
    Когато сложа ръка върху мотора ми се струва че през определено време,мотора "рита" леко,но е така от самото начало,нито се увеличава,нито намалява тая вибрация.
    Но шума определено идва от някоя ролка,когато я полея много обилно с вода и спира,докато спра да сипвам вода и после пак почва.
    Сигорен съм,че ства въпрос за същия звук,който съм го чувал и на мн. други коли различни от алфа.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не е от ролка. И при мен мотора рита. През равен интервал рита.

    Селенията иначе е от Италбулком.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята Селения 20К е от ТиН Кар и е същата работа. До 5000 км. не харчи грам масло, а вторите 5к изпива 0.5-1л. Сега сложих Рейсинг да видим.
    П.С. Ама ще видим друг път щото един кадърен майстор не ми стегнал филтъра и поне 1л. даде фира. Добре, че го видях навреме.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това май ще си дойде нормалния звук на ТС-а. Като слушам и горния файл и там го има тоя звук. Моя запис е правн на затворен капак на двигателя и на 1 метър от колата.
    Last edited by pr_00f; 31-07-2009 at 11:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    ************
    Това май ще си дойде нормалния звук на ТС-а. Като слушам и горния файл и там го има тоя звук. Моя запис е правн на затворен капак на двигателя и на 1 метър от колата.[/QUOTE]

    Тая работа отваря някъв сайт и нищо

    Въобще не отваряйте линка пълно е с вируси!!!
    Last edited by pr_00f; 31-07-2009 at 11:42.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •