Results 1 to 12 of 12

Thread: Въпрос за еърбеци...

  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default Въпрос за еърбеци...

    Искам да си сложа и еърбег за мястото до шофьора, възножно ли е това?
    И какви неща евентуално ще ми трябват.Ясно че ми трябва ново табло с негърмял еърбег и вероятно централа.Но какво още друго...и въобще става ли изобщо?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Искам да си сложа и еърбег за мястото до шофьора, възножно ли е това?
    И какви неща евентуално ще ми трябват.Ясно че ми трябва ново табло с негърмял еърбег и вероятно централа.Но какво още друго...и въобще става ли изобщо?
    Друго освен кабелите до централата май нищо. Ама за какво ти е? Мислиш да се блъскаш ли? Недей да предизвикваш дявола!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Друго освен кабелите до централата май нищо. Ама за какво ти е? Мислиш да се блъскаш ли? Недей да предизвикваш дявола!
    Нищо освен ново табло...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  4. #4

    Default

    На алуминиевата греда под таблото се захваща капака на бега който като се отвори той, се вдига нагоре - не знам дали тия дупки ги има на другите греди.....иначе мисля че ще стане, но е голяма играчка.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абе мисля си да си вадя таблото някой слънчев ден, да видя откъде трака (тракане на стотинка дето му е названието) , та си викам така и така ще го ям ... поне някаква полза да има от начинанието. Ще си намеря табло, централа, жици и ... ако само това ми трябва мисля че не е чак толкова голяма болка за умиране.
    А как стои въпроса ако си намеря седялки с еърбеци? Някаква разлика в централите има ли на коли с 1 , 2 и 4 еърбега?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Абе мисля си да си вадя таблото някой слънчев ден, да видя откъде трака (тракане на стотинка дето му е названието) , та си викам така и така ще го ям ... поне някаква полза да има от начинанието. Ще си намеря табло, централа, жици и ... ако само това ми трябва мисля че не е чак толкова голяма болка за умиране.
    А как стои въпроса ако си намеря седялки с еърбеци? Някаква разлика в централите има ли на коли с 1 , 2 и 4 еърбега?
    Има. Различни са.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    А как стои въпроса ако си намеря седялки с еърбеци? Някаква разлика в централите има ли на коли с 1 , 2 и 4 еърбега?
    Има разлика, макар че не е задължително да са активни тия в седалките......но иначе трябва централа за 4 бега, още жици за опъване, гледам че беговите са някакви жълти, и може да има разлика от обикновенните жици, отделен е въпроса че не знам дали със сигурност всяка централа с 4 бега може да приеме 4 капсули сбрани откъде ли не, макар че досега съм дал 4 централи на хора дето оригинално са били с други и не са ми казали за проблеми........но това е относитлно......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    То хубаво звучи: табло,еърбек,централа но как централата ще разбере ,че има удар за да отвори новия бек ? Не трябва ли да има датчици които сигнализират на централата и тя задеиства пиропатрона !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    То хубаво звучи: табло,еърбек,централа но как централата ще разбере ,че има удар за да отвори новия бек ? Не трябва ли да има датчици които сигнализират на централата и тя задеиства пиропатрона !
    Затова централите са различни модели и ако не е предназначена да управлява 4 еърбега, то ако щеш и 20 да й закачиш, нищо няма да отвори.
    За да се сложи още една възглавница, трябва да се смени и централата.
    Май по-лесно ще бъде да се продаде тази кола и да се купи друга

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Датчиците са в самата централа! Нищо друго освен централа и табло не е необходимо. И евентуално окабеляането ако го няма.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Varna
    Posts
    26

    Default

    A как ще разбереш дали всичко е направено както трябва?

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С диагностика.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •