Results 1 to 13 of 13

Thread: Въпрос за вакумен клапан REG

  1. #1
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default Въпрос за вакумен клапан REG

    Здравейте. Въпроса ми е основно към Робигас и Янис, но ако някой друг има нещо съществено да казва, може Системата ми е REG (Роби ми е пращал мембрани за изпарителя), има 1 вакумен клапан, който получава вакум от всмукателния колектор и го предава на електрически клапан, който от своя страна пуска газа в двигателя. От доста време мембраната на клапана ми е пробита. До скоро беше залепена със силикон, но при последното отваряне ... цялата е на дупки. Преди време бях питал моя газаджия за клапана, но не ми даде точен отговор какво е и що. Само ми каза, че е труден за намиране и... така си остана. Преди 3-4 дни като минавах покрай газаджията за друга работа, пак му го показах и каза, че системата е стара, няма да може да го намери и ще го махаме. Интересното е, че докато го "оправях" (пак с лепило е тънко найлонче) системата си работеше и с изключен клапан.
    Та може ли някой да ми обясни не на профи. език каква работа върши тоя клапан и може ли да се махне. Може ли да се намери нов или някакъв подобен заместител. По думите на майстора електрическия клапан ще получава вакум директно от всмукателния колектор.
    П.П. Качвам снимки на клапана (кръглия пластмасов) и другите елеманте от системата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SPM_A0101.jpg   SPM_A0102.jpg   SPM_A0103.jpg   SPM_A0104.jpg   SPM_A0105.jpg  

    SPM_A0106.jpg   SPM_A0107.jpg  
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,понеже корифеите не се обаждат(и тях ги е хванала жегата),Ще се опитам да ти отговоря.Тоя клапан,ако не ме лъжат очите е на маркуча,който вкарва газта в колектора.Ако е така,то тоя клапан е за да спира газта,когато изгасне двигателя.Действително системата е много стара и бих ти препоръчал да смениш изпарителя и системата.Моята си я оптимизирах сам,но с любезното съдействие и ръмжене на Роби стана още по-добра.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    ...Тоя клапан,ако не ме лъжат очите е на маркуча,който вкарва газта в колектора.Ако е така,то тоя клапан е за да спира газта,когато изгасне двигателя.
    ...Действително системата е много стара и бих ти препоръчал да смениш изпарителя и системата...
    За смяна на системата... не знам, може и до там да се стигне. А, за клапана - на маркуча за газта е електрическия клапан. Другия (проблемния) подава на ел.клапан сигнал (вакуум). Мисля че е свързано нещо с празния ход, но ...само си мисля. В него влиза едно маркучле и излиза едно - "вакуум" и "екон". Интересното е, че като го разкача си работи.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Къде искаш да ти го пратя +резервна мембрана? Подарявам ти го . Само транспорт.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Къде искаш да ти го пратя +резервна мембрана? Подарявам ти го . Само транспорт.
    Ей, цар си бе Роби.
    Можеш да го изпратиш до:
    Сандански, ул. "Мара Бунева" 12А
    Петър Тилев 0887954896 или до офис.
    П.П. Ако не те затруднява прати ми го чрез :
    http://www.short-cut.eu/contact.html
    Просто с брат ми сме техните хора в Сандански.
    На сайта има телефони - 070010171 и 0885 069977 , звънкаш им и идват.
    П.П. А, иначе каква точно му е ролята на самия клапан?
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Забравил съм ,щото наистина е доста старо като концепция. Доколкото си спомням беше нещо като ламбда контрол, с цел икономия на гориво. Управлява се от вакуума в смукателните колектори. Колкото е по голям/Сиреч, колата е в по високи обороти/ толкова повече гориво/газ/ отива да захрани двигателя. И респективно, когато е на празен ход се ограничава подаването. Ако всичко работи е добре да си остане. За куриерите ще видя , че в момента имам работа.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Благодаря за обяснението, а за изпращането -когато можеш.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Пратено! Утре ще е при теб. И не съм Цар, просто съм "стара къща".
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Не си цар...Направо си принц бате Роби Пък и скромен

    Многоо много мнооо благодаря за настройките на моята алфичка Ще ти пиша след някой друг км. как е
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    баш ламбда контрол. по-новите следят ТПС+ламбда сонда, а в твоя случай вакум+ламбда сонда. все тая е.
    точка

  11. #11
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Клапанът е тук, благодаря още веднъж, Роби. Имаш черпене от мен След работа ще го монтирам. Само един уточняващ въпрос: извода "вакум" се свързва с всмукателния колектор, а извод "екон" сел. клапана, нали?
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  12. #12
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Да!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #13
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •