Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Странно виене

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Не знам, но вече имам чувството, че накладките нещо май не пасват на диска като материал щом е само при рязко спиране.

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    68

    Default

    А има ли вероятност ако са палени накладките (тъй като аз не съм ги сменял от както е купена) да се получава това СТРАХОВИТО виене при спиране, щото наистина е много притеснително.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, 1999
    VW Passat 1.8, 1991
    Seat Leon 1.4, 2007

  3. #18
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Накладките ти са за смяна.Феродото е изпечено и при по-динамично натоварване прегрява и почва да свири.И мойте са така,но ще ги сменям напролет.Във влажно време не са ми проблем,а мисля да сменя и дисковете.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #19
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    При накладките свири, а при лагери жужи направо като локомотив става. Вдигни колата на крик, завътри колелото ако е от лагер ще чуеш нещо като стържене. Хвани гумата по периферията по диагонал и опитай да я мръднеш напред назад, ако има някакъв луфт то ще се усети. От Окачване съм усещал потропване от задна биалетка, като пукане е едно такова, от тампони на горни носачи неможеш да го сбъркаш. От централната втулка на един долен носач пукаше, а шарнира си потропва през неравности и некви такива. При накладките свири при спиране, без да ги натискаш не трябва да свири.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by ADO 1982 View Post
    А има ли вероятност ако са палени накладките (тъй като аз не съм ги сменял от както е купена) да се получава това СТРАХОВИТО виене при спиране, щото наистина е много притеснително.
    Има опасност и да се пребиеш даже

    ---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    При накладките свири, а при лагери жужи направо като локомотив става. Вдигни колата на крик, завътри колелото ако е от лагер ще чуеш нещо като стържене. Хвани гумата по периферията по диагонал и опитай да я мръднеш напред назад, ако има някакъв луфт то ще се усети. От Окачване съм усещал потропване от задна биалетка, като пукане е едно такова, от тампони на горни носачи неможеш да го сбъркаш. От централната втулка на един долен носач пукаше, а шарнира си потропва през неравности и некви такива. При накладките свири при спиране, без да ги натискаш не трябва да свири.
    Ако е лагер ще е постоянно. Сменяй наклатките докато не се е счупило феродото и да стане .... не ти го пожелавам

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Първоначално при мен лагера не жужеше постоянно, след това стана като композиция.
    Провери всяко едно нещо по отделно, ако не можеш да намериш проблема в сервиз

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22

    Default

    Не си правете експерименти с сирачките, и не пестете пари, щото винаги е по добре да имаш два пъти по добре спираща кола, отколкото два пъти по добре ускоряваща......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Първоначално при мен лагера не жужеше постоянно, след това стана като композиция.
    Провери всяко едно нещо по отделно, ако не можеш да намериш проблема в сервиз
    Ма не четете - той казва винаги като спира и че е прегрявал наклатките. Предлягам да заключим тая тема вече.
    Или да открием нова тема - "Чесане на езици"
    Last edited by Stranger65; 08-10-2009 at 22:47. Reason: ремонт

  9. #24
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пич не четеш ти нещо май: първо пишеш, че ако е от лагер ще се чува постоянно, аз ти казвам че съм сменял лагери и може и да не е постоянно жуженето. гледай преди да пишеш.
    Сори за спама колега, не се сдържах, и стига сме цапали темата, като има нещо лс.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #25
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Вие ми но тихо, като навия волана на ляво.
    Alfa 156 1.8 TS 00

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Сега експеримента е следния такива с вдигане на колата на мрик и въртене на ръка за да усетиш разбит лагер е ебахти мита освен ако н е свършил тотално.
    Първия начин за установяване е както си пробвал при завиване на един от завоите шума ще се усилва ако се усилва значи е от лагер. За смяна е лагера на който "ляга" колата при съответния завой.
    Другия начин е вдигане на крик на едната гума палиш включваш на 4-та пускаш съединителя вдигаш около 100км натискаш съединителя и гасиш мотора и държиш съединителя докато спре да се върти гумата . Нормално е да има някакво виене защото све пак движението минава през касетата на диференциала но ако имаш проблем с лагер като повториш експеримента от другата старана шума където лагера е по здрав ще е доста по различен.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    И аз имам същият проблем с виене от ляво...Вчера сменихме лагера и след 15км пак почна да вие,като натисна спирачките обаче спира да вие,възможно ли е да е от накладките ... !?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •