Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: ПОМОЩ!!! 156 Изхвърля Ми Водата Казанчето

  1. #16
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Я пробвай първо да си измиеш радиатора на пароструйка с препарат...... пък после мисли за термостат, датчик, капачка, гарнитура и какво ли не сложно.
    Ако слушаш повечето в този форум ако ти угасне крушката на номера трабва да си проверяваш алтернатора и свещите.....

    А радиаторът се обезвздушава от едно винче до десния фар.....
    Обезвадуших (едно винтче пластмасово отваря се с права отверка) го ама и бая я прегрях преди това значи перката на радиатора спира пуска радиатора се охлажда а температаурата вътре си стой на 110 абе ще я видим утре като я отворят тъи и тъи имам аз мерат да я отворят имах още от както съм я взел така че по-добре да я отварят. пък и проблема със Selespeed-а си ми стой и той почвам малко по малко да сменям всичко под ред (Много си я обичам ) ДНЕС ПРАВИ ЕДНА ГОДИНА ОТ КАКТО МИ Я ДОНЕСОХА ЗА СЪЖЕЛЕНИЕ НЕ МОГА ДА ПОЧЕРПЯ ЩОТО НЕ ВЪРВИ. Искам да я стегна и да и се радвам колкото мога повече.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    Обезвадуших (едно винтче пластмасово отваря се с права отверка) го ама и бая я прегрях преди това значи перката на радиатора спира пуска радиатора се охлажда а температаурата вътре си стой на 110 абе ще я видим утре като я отворят тъи и тъи имам аз мерат да я отворят имах още от както съм я взел така че по-добре да я отварят. пък и проблема със Selespeed-а си ми стой и той почвам малко по малко да сменям всичко под ред (Много си я обичам ) ДНЕС ПРАВИ ЕДНА ГОДИНА ОТ КАКТО МИ Я ДОНЕСОХА ЗА СЪЖЕЛЕНИЕ НЕ МОГА ДА ПОЧЕРПЯ ЩОТО НЕ ВЪРВИ. Искам да я стегна и да и се радвам колкото мога повече.
    Ако си стигнам до 110 градуса не е прягрята и нищо не е станало сега направи сюследния опит отвори капачката на казанчето и го напълни до горе с вода подай леко газ и я задъш ако се появяват балони в казанчето работата не е добре отиваш на смяна гарнитура, друг начин да се разбере е по отварянето на капачката на разширителния съд на антифриза но там трябва да знаеш че ще изсъска и може леко да пръсне ако изсъска леко значи няма проблем. Друг вариант е на загрята кола да видиш дали са твърди маркучите за водата ако са твърди значи имаш проблем. Може и да пуснеш парното и от там може да разбереш ако нямаш парно пак е почти сигурно че имаш проблем.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ако си стигнам до 110 градуса не е прягрята и нищо не е станало сега направи сюследния опит отвори капачката на казанчето и го напълни до горе с вода подай леко газ и я задъш ако се появяват балони в казанчето работата не е добре отиваш на смяна гарнитура, друг начин да се разбере е по отварянето на капачката на разширителния съд на антифриза но там трябва да знаеш че ще изсъска и може леко да пръсне ако изсъска леко значи няма проблем. Друг вариант е на загрята кола да видиш дали са твърди маркучите за водата ако са твърди значи имаш проблем. Може и да пуснеш парното и от там може да разбереш ако нямаш парно пак е почти сигурно че имаш проблем.
    не прави балончета, а направо фонтанце . Не съм специалист за първи път ми се случва ама ми мирише сериозно така или иначе вече е решено дори и да не съм прав по-добре да се отвори дори и да не е от това но нека после да знам че всичко е наред. Утре ще реша да се разходя до Гърция Турция и да се притеснявам дали ще се прибера
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  4. #19
    Запален алфист Ts_Iliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич
    Age
    48
    Posts
    109

    Default

    и какъв се оказа проблема
    Alfa romeo Alfetta 2.0 QO
    Alfa Romeo 90 V6 2.5 QO

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Колега на първо време вземи от някой който има същата кола капачката на разширителното казанче .Много е вероятно ако тази капачка не държи налягане да ти изхвърля водата от нея .В тая капачка има две клапанчета които служат имено за това когато водата се разширява и налягането се покачи в системата над 0.8 бара но при различните марки е различно единия от клапаните се отваря и освобождава налягането до това което е нужно в системата .А когато водата изтива тя се свива и за да не се свиват всички маркучи другото клапанче пропуща въздух в казанчето.Това нещо е най елементарното което можеш да направиш преди да тръгнеш да разглобяваш . По принцип водната система се обезвъздушава самичка но може и да и помогнеш от радиатора .

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by коков View Post
    По принцип водната система се обезвъздушава самичка но може и да и помогнеш от радиатора .
    Абе не е особенно добре като сменяш или точиш системата да лежиш спокойно на тая кълка.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    имах същият проблем след опит да промия системата на
    стария ми пасат Проблема се реши след смяна на радиа
    тора Колегата спомена че перката не смогва Ако по казан
    чето има мъсотия и антифриза не е бистър има много
    олагания и опита за промивка само влошава положението

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Така като гледам симптомите си е баш гарнитура...

  9. #24
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Така като гледам симптомите си е баш гарнитура...
    И аз така си мислех,ама не е.Мисля че колегата я оправи,но не беше гарнитура.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •