Results 1 to 9 of 9

Thread: Думкане при десен завой

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Question Думкане при десен завой

    Здравей те, имам следният проблем при десен завой в движение и то не всеки път до сега 3-4пъти се чува думкане от дясно направо се усеща в купето, от какво може да е това?
    Ония ден отидох да си завартя гумите задните отпред и предните отзад и от тогава го чух за първи път!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Ако е по-скоро похлопване, може да е биалетка, но чак "думкане"?!?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #3
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    не направо си е думкане и се усеща вибрация в купето съмняваме да е биалетка
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  4. #4
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Здравей те, имам следният проблем при десен завой в движение и то не всеки път до сега 3-4пъти се чува думкане от дясно направо се усеща в купето, от какво може да е това?
    Ония ден отидох да си завартя гумите задните отпред и предните отзад и от тогава го чух за първи път!
    Въобще не се чуди а вдигни колелото на крик,свали гумата и ще видиш,че тежестта(баланса) ти е леко изпилен от удари в кривото желязо,което свързва колелото и горния носач
    Всеки път след балансиране го чувам ама майсторите гумаджии не слушат какво им говоря
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Здравей те, имам следният проблем при десен завой в движение и то не всеки път до сега 3-4пъти се чува думкане от дясно направо се усеща в купето, от какво може да е това?
    Ония ден отидох да си завартя гумите задните отпред и предните отзад и от тогава го чух за първи път!
    Да ти кажа имах много подобен проблем заради който смених какво ли не по предницата къде с нужда къде без.
    При мен проблема беше че при ляв завой с повече газ се чува думкане от дясно и то ако тръгна по рязко ако тръгна бавно няма проблем. След като не остана почти нищо са смяна един ден както си чоплих по колата забелязах че тампона на двигателя от дясно на който виси двигателя има някаква драма. Значи тампона беше нов бях го сменил преди година но излизащата от тампона "пишка" на която се захваща мотора не стои право а на една страна и въпросния щифт (пишка) е трила в периферията на тампона. Това което направих е да сваля тампона да разширя отворите през които минават болтовете и да монтирам тампона отново. След това го стягам освобождавам тампона и гледам как стои въпросния щифт след това не беше в средата и пак вдигнах двигателя освободих тампона и го преместих малко в нужната посока, и на третия път стана, от тогава това тропане или по скоро думкане го няма.
    Има едно проблемче тампона е доста трудно да се намери нов аз тогава го търсих имаше го из разни каталози не оригинален но никой не го внасяше оригинален го предлагаха за 270лв но по някаква случайност го имаше в ТиН за 170лв оригинален.
    Но ти казваш че проблема ти е при десен завой да не би да е същия такъв тампон но от другата страна от към кутията него поне го има по магазините за по 80 лв.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Да ти кажа имах много подобен проблем заради който смених какво ли не по предницата къде с нужда къде без.
    При мен проблема беше че при ляв завой с повече газ се чува думкане от дясно и то ако тръгна по рязко ако тръгна бавно няма проблем. След като не остана почти нищо са смяна един ден както си чоплих по колата забелязах че тампона на двигателя от дясно на който виси двигателя има някаква драма. Значи тампона беше нов бях го сменил преди година но излизащата от тампона "пишка" на която се захваща мотора не стои право а на една страна и въпросния щифт (пишка) е трила в периферията на тампона. Това което направих е да сваля тампона да разширя отворите през които минават болтовете и да монтирам тампона отново. След това го стягам освобождавам тампона и гледам как стои въпросния щифт след това не беше в средата и пак вдигнах двигателя освободих тампона и го преместих малко в нужната посока, и на третия път стана, от тогава това тропане или по скоро думкане го няма.
    Има едно проблемче тампона е доста трудно да се намери нов аз тогава го търсих имаше го из разни каталози не оригинален но никой не го внасяше оригинален го предлагаха за 270лв но по някаква случайност го имаше в ТиН за 170лв оригинален.
    Но ти казваш че проблема ти е при десен завой да не би да е същия такъв тампон но от другата страна от към кутията него поне го има по магазините за по 80 лв.
    Идея си нямам имам един приятел с Фиат Купе на него така думкаше и се оказа горния тампона на двигателят, които е захванат на бомбето на амортисьора, въпросният се бе развил и така думкаше, незнам и аз от какво е след като разминих гумите и започна да се чува, т.е. баща ми ми каза, че нещо думка, след което се качих на колата и правих десни завои но нищо и снощи като излизах и на мене ми се случи същото
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  7. #7
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Идея си нямам имам един приятел с Фиат Купе на него така думкаше и се оказа горния тампона на двигателят, които е захванат на бомбето на амортисьора, въпросният се бе развил и така думкаше, незнам и аз от какво е след като разминих гумите и започна да се чува, т.е. баща ми ми каза, че нещо думка, след което се качих на колата и правих десни завои но нищо и снощи като излизах и на мене ми се случи същото
    вдигни я на крик и виж тежестите на джантата ако не е това вече гледай за тампони и хлабави болтове,но щом е станало след размяна на джанти вероятността да е от тежестите е голяма
    Моите джанти са оригинални с 8 кръга,също знам че при крива такава джанта пак опира на същото място при завои и се чува такова думкане.
    Ако искаш си размени пак джантите и ако се оправи а тежестите на сегашната не опират,значи вероятността да е крива джантата е голям
    Last edited by lubo_red; 25-07-2009 at 20:06.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  8. #8
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Въобще не се чуди а вдигни колелото на крик,свали гумата и ще видиш,че тежестта(баланса) ти е леко изпилен от удари в кривото желязо,което свързва колелото и горния носач
    Всеки път след балансиране го чувам ама майсторите гумаджии не слушат какво им говоря
    Да колега прав се оказа още не е 100% сигурно, но аз съм на 97% сигурен че е от там защото тежеста е изядена и има следи по шенкела, а въпросната тежест стърчи повече от другата до нея. Но като се вътне моя човек и че сменим баланса.
    Те такъв са сложили в Сливен, защото когато тук ги разменихме ги качихме да ги завъртим и си бяха Good
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Освен от турбо баланса(тоя дето се слага по вътрешния ръб на джантата), също може да трака и от ненаместена пружина на спирачните апарати, при което пак се удрят балансите в спирачния апарат.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •