Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Колеги проблем колата гасне

  1. #1
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default Колеги проблем колата гасне

    Значи колеги забелязах от извесно време колата изгасва по време на движение,обороти падат тресе или загасва мотора или не,подавам по рязко газ заглъхва и гасне,пречината от какво може да е,горивен филтър и възд. филтър нов,дали от спекани дюзи(Ауспух черен,масло негори) Диагностика нулева в гр казанлък,помогнете колеги с някви варианти.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  2. #2

    Default

    Махнат ли е катализатора, дебитомера как е,провери да не ти е спукан маркуча от филтъра до дебитомера, прегледаи бубините и кабелите на свещите. Най-лесния вариант е да палнеш колата и да дойдеш до Сф. и ще се види от какво е.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Махнат ли е катализатора, дебитомера как е,провери да не ти е спукан маркуча от филтъра до дебитомера, прегледаи бубините и кабелите на свещите. Най-лесния вариант е да палнеш колата и да дойдеш до Сф. и ще се види от какво е.
    Дебитомера,е мн добре почистен,огледах за дупки по въздушните маркучи,проверени са кабелите(ходих в един сервиз)добре са.Свещите са нови NGK,отново с нагар.Катализатора не съм махал,тези дни го заменям с резонантно гърне.Колега до стара загора не мога да отида,камоли до София,просто колата ще ме остави на пътяМерси все пак колега
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by alfozo View Post
    Дебитомера,е мн добре почистен,огледах за дупки по въздушните маркучи,проверени са кабелите(ходих в един сервиз)добре са.Свещите са нови NGK,отново с нагар.Катализатора не съм махал,тези дни го заменям с резонантно гърне.Колега до стара загора не мога да отида,камоли до София,просто колата ще ме остави на пътяМерси все пак колега
    извинявай за лошия съвет но махай яяяяя

  5. #5

    Default

    дебитомер, откачи го и карай без него, но гледай да си намериш друг, щото харчи сигурно 20 без тоя дебитомер.

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by street fighter View Post
    дебитомер, откачи го и карай без него, но гледай да си намериш друг, щото харчи сигурно 20 без тоя дебитомер.
    как пък реши че е от него ей така дистанционно?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    извинявай за лошия съвет но махай яяяяя
    Алфата история ли да я правя,както другите ми коли,под подписа ми долуАко ще я сменям ше е само за италиански авт. колега.ОК дай мнение ти как постъпи с твойта кола

    ---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

    Като откача дебитомера присъсква 2-3 пъти,все едно вдишва и издишва,(образно казано) и се успокоява,но не сам карал така с изкл. дебитомер. Забравих да отбележя че след 4,500 /5000к.об. изпушва лек тъмен дим.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by alfozo View Post
    Алфата история ли да я правя,както другите ми коли,под подписа ми долуАко ще я сменям ше е само за италиански авт. колега.ОК дай мнение ти как постъпи с твойта кола

    ---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

    Като откача дебитомера присъсква 2-3 пъти,все едно вдишва и издишва,(образно казано) и се успокоява,но не сам карал така с изкл. дебитомер. Забравих да отбележя че след 4,500 /5000к.об. изпушва лек тъмен дим.
    Махни АГУ-то и ще си по доволен...алфа на газ не ми пасва на мен нещо...ама там ти е проблема да знаиш
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  9. #9
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by KalinAlfista View Post
    Махни АГУ-то и ще си по доволен...алфа на газ не ми пасва на мен нещо...ама там ти е проблема да знаиш
    Не карам на газ,вече от 400-500км само, защото мисля че загуби настроиките на уредбата,поради тази пречина която е на бензин зле.Почистването на дросела дали ще донесе някакъв успех,
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  10. #10
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Моята преди седмица взе да прави същия номер, трудно пали, гасне. На елкона казаха дебитомера си е отишъл, смених го и всичко се оправи. Все пак това си е датчик и почистването не го оправя, има си срок на действие.
    Last edited by BLUE1; 26-07-2009 at 00:06.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  11. #11
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    .....
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  12. #12

    Default

    на празен ход как са оборотите...но се пак за профилактика го изчисти......иди на диагностика....а варвенето как е набира ли се пак???
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  13. #13
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Моята преди седмица взе да прави същия номер, трудно пали, гасне. На елкона казаха дебитомера си е отишъл, смених го и всичко се оправи. Все пак това си е датчик и почистването не го оправя, има си срок на действие.
    Ок,колега ще се пробвам да се спазаря,с някои авточасти магазин,само за пробно с такав като моя дебитомер,по номера му.Ако заспи ще го купувам,но пак подчертавам,че като няма свястна диагностика,за алфа146 1,6 т.с. Сега насляпо карам все едно,докато олуча болката и.направо...се поизнервям.

    ---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

    Quote Originally Posted by KalinAlfista View Post
    на празен ход как са оборотите...но се пак за профилактика го изчисти......иди на диагностика....а варвенето как е набира ли се пак???
    Почистил съм го хубаво,със wd-40 спрея,и оборотите спят,850-900 .Значи с набирането е малко по мудно на 1-ва ,и 2-ра ск. набира добре,3-та 4,5 ск. по бавно,от както си я знам,преди това,значи повече от 190 неможе да вдигне,преди (210)
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  14. #14
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Няма ли други мнения,съвети защо така забива ,и гасне тая кола.Като е загряла го прави,през 2-3 мин.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  15. #15
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Без да твърдя, че съм разбирач, но признаците са като за смяна на дебитомера, а и ти сам твърдиш, че откачайки го колата не гасне. Не е проблем да направиш няколко кръгчета с изключен дебитомер и да разбереш в него ли е проблема.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •