Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Рециклиране на носачи

  1. #16
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Ами при мен е от долните и става така,защото са се скъсали маншончетата на шарнирите и влизат вода и боклуци,ръждясва и започва да скърца.То си е и опасно.Ако бяхме направили една среща днес щях да ти покажа от къде скърца,но уви,утре имам час при Желев,купих си носачи и едни спортни пружини и да видим как ще се държи...
    Мх, то и аз забелязах, че скърца предимно като е мокро времето, и викаш това оправяне няма освен да се купят нови долни носачи?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #17
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Скърца обикновено когато е било мокро и изсъхне.Може да е и от горните.Да си призная аз имах начин да спре да скърца-купуваш си обикновен спрей против ръжда WD40,вдигаш колата на крик и започваш да пръскаш.Но,това е ако са ти скъсани маншоните на шарнира...естествено това са глупости.Някой ми обясняваше,че могат да се сменят въпросните маншони,но щом се е стигнало до скърцане, вече са влизали достатъчно боклуци и вода,може дори да се скъса болта,да не говорим,че тропането,което предполагам,че има и при теб ще си остане.Най-доброто е нови носачи.Просто нямаш много избор.Ако е от горните,те са горе-долу на половината пари на долните.Съвет от мен-отиди в сервиза на Желев покрай реката(за мен в Хасково няма някой,който да се сеща повече отях,за окачване) да ти прегледат предницата,те със сигурност ще ти кажат кое не е наред мисля,че беше 10лв.
    Last edited by V_A_N_K_A_T_A; 03-08-2009 at 02:24.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  3. #18
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Може да е и от горните.Ами да си призная аз имах начин да спре да скърца-купуваш си обикновен спрей против ръжда WD40,вдигаш колата на крик и започваш да пръскаш.Но,това е ако са ти скъсани маншоните на шарнира...естествено това са глупости.Някой ми обясняваше,че могат да се сменят въпросните маншони,но щом се е стигнало до скърцане, вече са влизали достатъчно боклуци и вода,може дори да се скъса болта,да не говорим,че тропането,което предполагам,че има и при теб ще си остане.Най-доброто е нови носачи.Просто нямаш много избор.
    Преди време бях на стенд в Алфа сервиза на околовръстното и ми казаха, че горните носачи имат луфт и са за смяна ддз нищо не ми каза за тез пусти долни... и какво викаш с това пръскане няма да помогне, аз също бях чувал да се пръска с някакъв силикон ама забравих какъв.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #19
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Не ти препоръчвам сервиза на Ерато За мен сервизите са 2 - за окачване- Иван Желев,покрай реката след ТОХ и - за двигатели- Борето,в задния двор на училище Васил Левски.Ако искаш да си смениш маслото може и в Автошколата при Иван.Ако са горните,те са по около 100лв +/-.Можеш да пръскаш,да,обади ми се,ела ще ти покажа как на старите ми носачи утре като ги сменя и може да ти кажа при теб от това ли е или има и от долните.Но това може да ти е само временно решение.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •