Results 1 to 8 of 8

Thread: Спортни пружини или амортисъори

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Спортни пружини или амортисъори

    На моя алфонсо сложих 16-ки джанти BBS Bugatti и леко излизат навън.Гумите са 205 на 50 и като се возя сам е добре,но кача ли хора особено отзад започва купона-супер много почва да закачат задните гуми на наи-горната част на калника и дори леко на задната броня.Особено като са 3-ма отзад.Вече сам свикнал да гледам колата с 16-ки и хич не ми се махат.Казаха ми,че има спортни пружини,които не са къси но са по-твърди.Въпроса е дали ще стане така или трябва и други амортисъори да слагам,защото ако сложа по-къси и по-твърди пружини пак ще закача,а ако и сменя гумите примерно на 45 или 50 пак не добро решение.Нека все пак хората които разбират от окачвания да се изкажат преди да сам предприел нещо с набутване на доста пари.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    аз със 15ките имам тоя дерт леко опират в бронята но тия дни ще търна леко с флекса бронята под калника
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    На моя алфонсо сложих 16-ки джанти BBS Bugatti и леко излизат навън.Гумите са 205 на 50 и като се возя сам е добре,но кача ли хора особено отзад започва купона-супер много почва да закачат задните гуми на наи-горната част на калника и дори леко на задната броня.Особено като са 3-ма отзад.Вече сам свикнал да гледам колата с 16-ки и хич не ми се махат.Казаха ми,че има спортни пружини,които не са къси но са по-твърди.Въпроса е дали ще стане така или трябва и други амортисъори да слагам,защото ако сложа по-къси и по-твърди пружини пак ще закача,а ако и сменя гумите примерно на 45 или 50 пак не добро решение.Нека все пак хората които разбират от окачвания да се изкажат преди да сам предприел нещо с набутване на доста пари.
    аз съм с 205/45/16 и с 3-ма човека отзад малко по бързичко по неравностите и закача лекинко,но по равното няма проблеми

  4. #4
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Е и аз на идеално равен път уж не закача,но в Бг тва е мираж да го има,дори на завой по магистрала като се накланя на по-остър и пак закача .А и твойте гуми са малко по-ниски.Сменявал ли си нещо отзад-амортисъори пружини,защото при мен не е лекинко а вече доста ми е изпилило гумите отстрани и ми се реве...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Е и аз на идеално равен път уж не закача,но в Бг тва е мираж да го има,дори на завой по магистрала като се накланя на по-остър и пак закача .А и твойте гуми са малко по-ниски.Сменявал ли си нещо отзад-амортисъори пружини,защото при мен не е лекинко а вече доста ми е изпилило гумите отстрани и ми се реве...
    ами сложих амортисьори от фиат браво с метан че бяха нови и си мисля че са малко по твърди но може и да си мисля само марката е Боге

  6. #6
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Преди малко коментирах с един познат и ми каза,че ако сложа по твърди пружини най-вероятно ще се оправи,още повече,че мойте сигурно са поомекнали.Сега трябва само да видя ква марка и ако някой знае дължината на стандартната пружина отзад за да знам кво да търся.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  7. #7

    Default

    аз махнах 16ките и сложих 15ки заради това...хем бех със гуми 205/45/16 нее е проблеммно но и колата не варви мн добре със 16ки сега с 15ките ми е харна главата и разход и по пъргава...
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  8. #8
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    според мен имаш няколко вариана да сложиш газови двоинодеистващи аморт. да преместиш задната броня малко назад като разшириш оригиналните отвори в багажника или да сложиш по ниски гуми
    аз съм със 205/40/17 и нямам проблеми 5 човека и пълен багажник никаде не закача

    П.П пружините не пипай няма ВИСОКА -СПОРТНА пружина ,може би от фиат мареа комби , но задницата ще стане като "кайряшка мравка"
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •