Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Счупен мотор.. съвет?

  1. #16
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    На Влади от Елин Пелин 2.0 роди с 60км...тааа гаранция няма А на скоро видях как роди и като работи на място...Ако 8криви клапана се броят за раждане...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #17

    Default

    Момчета нз. аз нямам много опит с тея коли..наиситина моята вчера преди да се строши и давах много газ...ама в крайна сметка нали за тфа е тая кола..от време на време да подкарвам малко по- така...утре отваряме мотора и ще се разбере за какво иде реч...

  3. #18
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by t0ff1 View Post
    Момчета нз. аз нямам много опит с тея коли..наиситина моята вчера преди да се строши и давах много газ...ама в крайна сметка нали за тфа е тая кола..от време на време да подкарвам малко по- така...утре отваряме мотора и ще се разбере за какво иде реч...
    Aз нали затова те питах, сменил ли си необходимите неща, как е станало и т.н.
    Ама ти реши да тръгнеш с рогата напред.

    Както и да е - минало.
    Надявам се да не е нещо сериозно и ти пожелавам съвсем скоро пак да я подкараш. Айде, успех и пиши какво е развитието - тук всички ни боли, когато някоя такава кола "роди".
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  4. #19

    Default

    Дам минало е...мерси за пожеланието...като я отворим утре ще пиша какво съм видял...надявам се да не е бебе хахаха

  5. #20
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за ремонта

    Колега както ти писах - няма непоправим проблем, аз сега карам тоя двг на Влади (дето счупил 2 биели с 60 км/ч) и вече 2500 км нямам ядове с него...всичко се прави.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  6. #21

    Default

    Спокойно ще помагаме с квото може.
    И аз така си говоря ...карам си спокойно, гледам само маслото да е на ниво и температурата да е в норми ииии... каквото сабя покаже...5 години я мисля само, ако е писано.... да сме живи и здрави ние, това е важното
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  7. #22

    Default

    А можете ли да ми кажете от кои други модели на Алфа моторите са савместими с този на моята...питам ако евентуално се наложи или реша да го сменям ? Мерси предварително

  8. #23
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by t0ff1 View Post
    А можете ли да ми кажете от кои други модели на Алфа моторите са савместими с този на моята...питам ако евентуално се наложи или реша да го сменям ? Мерси предварително
    Aми на теория, всеки 1.8/2.0 ТS двигател трябва да стане без проблем, както и по-сериозните версии V6 с и без турбо, но там вече ще трябват май и модификации по окачване/спирачки.
    Звънни в някой от сервизите, спецовете ще ти кажат със сигурност, какво може и какво - не.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  9. #24

    Default

    Преди един час са ми отворили мотора...завлекло е на всичките цилиндри...коляновия вал е посинял..не мога да си го обясня...от минал ремонт на двигателя май простаците са ми запушили със силокон маркуча на маслената помпа...без коментар

    ---------- Post added at 14:02 ---------- Previous post was at 13:49 ----------

    Момчета обадиха ми се сега от сервиза...всичко е на пастет...основен ремонт на двигателя...реших окунчателно ,че ще слагам друг мотор...някакви предложения?

  10. #25
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by t0ff1 View Post
    Преди един час са ми отворили мотора...завлекло е на всичките цилиндри...коляновия вал е посинял..не мога да си го обясня...от минал ремонт на двигателя май простаците са ми запушили със силокон маркуча на маслената помпа...без коментар

    ---------- Post added at 14:02 ---------- Previous post was at 13:49 ----------

    Момчета обадиха ми се сега от сервиза...всичко е на пастет...основен ремонт на двигателя...реших окунчателно ,че ще слагам друг мотор...някакви предложения?
    Виж в раздела с продажбите. Има няколко агрегата за продан, както и коли на части.
    Дано намериш, успех.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  11. #26
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Лично за мен, за това купе най-добрия мотор е V6 Turbo, разхода е малко по-висок от на 2.0 ТS, а мощността е доста по-висока. Виж в обявите се продават няколко такива мотора, единия от който още е цял и се продава комплект със скорости, електроника на смешна цена.
    GTV

  12. #27

    Default

    Хмм супер е това можеш ли да ми дадеш линк към тази обява...?

  13. #28

    Default

    колега,

    изскрено съжалявам...наистина по-добре погледни за някой 2.0 ТС или 2.0 турбо и слагай нов мотор.

  14. #29

    Default

    Еми да бате сега се почва търсене за възможно най- читав двигател...дано да изкочи нещо читаво...

  15. #30
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by t0ff1 View Post
    Хмм супер е това можеш ли да ми дадеш линк към тази обява...?
    виж това:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34712

    до колкото разбирам, мотора още е на колата и може да се пробва как работи, което е голям плюс.
    GTV

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •