Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Масло Delco - за АР 156 1.8 бензин - моля само личен опит

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Той от там ги е посочил, за да може колегата да се ориентира
    Мдам
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    всъщност марката не е ли ACDelco. аз само такава марка кнсумативи ползвам, но не и масло. от приятели знам че е много качествено, но те не карат алфи. моя монтьор купува само такова масло. той има ланчия и не ми казва какво да сипвам и какво не. това си е мой избор. всъщност намерих тази марка понеже един приятел работи в магазин на ACDelco. спирачната течност беше много странна. чисто си прилича на водичка ама си е супер. антифриза ми е на тази марка и има 5 години гаранция. поне така ми каза моя човек. преди карах с кастрол и сега смених с селения и не стана така както всички казвахте че двигатела ще заспи. аз разлика не видях. едва ли ще има проблем ако сложиш и ACDelco масло се си е масло за автомобил. предполагам в шевролет курвет , камаро и наскар шевролетите карат с ACDelco масло ако искаш да сложиш ACDelco масло защото е по евтино слагай. аз само добри впечатления имам от тази марка.
    Last edited by k1lcone; 24-07-2009 at 01:34.

  3. #18
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    всъщност марката не е ли ACDelco. аз само такава марка кнсумативи ползвам, но не и масло. от приятели знам че е много качествено, но те не карат алфи. моя монтьор купува само такова масло. той има ланчия и не ми казва какво да сипвам и какво не. това си е мой избор. всъщност намерих тази марка понеже един приятел работи в магазин на ACDelco. спирачната течност беше много странна. чисто си прилича на водичка ама си е супер. антифриза ми е на тази марка и има 5 години гаранция. поне така ми каза моя човек. преди карах с кастрол и сега смених с селения и не стана така както всички казвахте че двигатела ще заспи. аз разлика не видях. едва ли ще има проблем ако сложиш и ACDelco масло се си е масло за автомобил. предполагам в шевролет курвет , камаро и наскар шевролетите карат с ACDelco масло ако искаш да сложиш ACDelco масло защото е по евтино слагай. аз само добри впечатления имам от тази марка.
    Производителите на коли имат изисквания към въпросните течности, т.е. има определени вискозитети и спецификации, които трябва да се спазват.
    Ти можеш и 0W60 да си сложиш, защото с такова се движи ФЕРАРИ, но това не означава, че точно твоята кола ще й бъде хубаво И обратното.
    Никой не робува на марка в БГ, защото се гледа кое е читаво Навън дори и ШЕЛ да сложиш, ще се окаже по-хубаво от КАСТРОЛ-а тук

  4. #19
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ACEA A3, APIC SL/CF
    ACEA A3, API SL/CF

    Това пише на бутилката с масло

    като при ACEA A3, май имаше и B3

    попитах продавача защо не е APIC а е само API и той каза че било същото американ петролиум индъстри или нещо подобно.

    вече съм 95% сигурен че в понеделник като оправят картера ще сложа от това масло.

    (за разлика от вчера днес се чувствам по беден защото 100% трябва да сменя спирачни въжета )
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  5. #20
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    с всеки ден се чувствам по-беден с алфата, но и по-щастлив, няма такава красива кола,ако ме видиш как я търкам,галя и мажа, обичам я повече от жена си , слагай колега и ще кажеш как е шума на двг-чето

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #21
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    с всеки ден се чувствам по-беден с алфата, но и по-щастлив, няма такава красива кола,ако ме видиш как я търкам,галя и мажа, обичам я повече от жена си , слагай колега и ще кажеш как е шума на двг-чето
    Учудвам се че не го чуваш ей го де е Русе, пък моето гърне след като го смених вече се чува 2но повече - сега ще ходя при майсторите (може би е уместно да е в кавички) да ги карам да сложат още едно гърне

    П.П.: смених спортно гърне което беше смачкано отпред и отзад (ударено в бордюр) и имаше 3 дупки в една от която можеше да влезе орех с ново което пичовете направиха по поръчка и сега е по шумно
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ам сложи си оригинално и няма да ти бучи. Аз за нищо на света няма да си сменя оригиналното гърне. Много мек звук има
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar View Post

    попитах продавача защо не е APIC а е само API и той каза че било същото американ петролиум индъстри или нещо подобно.
    Такова нещо APIC няма, то си е API и мисля, че беше американски петролен институт.
    Last edited by code; 25-07-2009 at 08:22.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    кво толко го обмислята. маслото не е отровно. и тва са глупости че има значение марката масло а колата. както казах се си е масло за кола. ако е по некачествено ще се сменя по често и това е

  10. #25
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    кво толко го обмислята. маслото не е отровно. и тва са глупости че има значение марката масло а колата. както казах се си е масло за кола. ако е по некачествено ще се сменя по често и това е
    Ако е Москвич или Лада, едва ли има значение какво ще им сипеш. Но съвременните двигатели са малко по-капризни към качествата на маслата. Най-важното е да се спазва спецификацията, препоръчана от производителя. Колкото до марката на маслото - въпрос на лично предпочитание на всеки, също така и на възможности...

    пп Тази тема не се ли изчерпа вече?!? Усеща се залитане към спам...

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Ако е Москвич или Лада, едва ли има значение какво ще им сипеш. Но съвременните двигатели са малко по-капризни към качествата на маслата. Най-важното е да се спазва спецификацията, препоръчана от производителя. Колкото до марката на маслото - въпрос на лично предпочитание на всеки, също така и на възможности...

    пп Тази тема не се ли изчерпа вече?!? Усеща се залитане към спам...
    да и аз съм на това мнение. качеството не е само в марката. ми в крайна сметка аз мога да кажа че ACDelco са качествени продукти.

  12. #27
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Такова масло и аз не съм чувал. Чувал съм Ac Delco ама те нямат 10W40 като гледам. А и това масло не е за този мотор! Не си наливай боклуци. Занеси масло на майстора и да ти го налее.

    На мен примерно Selenia 20k for Alfa Romeo ми е добре. Като налея Selenia 20k обикновеното и ми го гори. А разликата м/у двете е много малка. Помисли си.
    Няма разлика между двете масла колега. Прочети им характеристиките....
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Няма разлика между двете масла колега. Прочети им характеристиките....
    Има. И в сайта си го пише.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    ..

    пп Тази тема не се ли изчерпа вече?!? Усеща се залитане към спам...
    Няма проблеми със спама, автора разбра каквото му е нужно, макар да нямаше никой с личен опит

    Утре ще оправя работата с омасления картер, маслото и филтрите, но остана ръчната + евентуалната възможност лампата за ръчната да е активирана от друг проблем със спирачките(макар че течност има).

    П.П.: видях че на предно ляво колело от капачката която е между болтовете тръгват едни омаслени струйки та се чудя от какво може да са?
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  15. #30
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar View Post
    Няма проблеми със спама, автора разбра каквото му е нужно, макар да нямаше никой с личен опит

    Утре ще оправя работата с омасления картер, маслото и филтрите, но остана ръчната + евентуалната възможност лампата за ръчната да е активирана от друг проблем със спирачките(макар че течност има).

    П.П.: видях че на предно ляво колело от капачката която е между болтовете тръгват едни омаслени струйки та се чудя от какво може да са?
    Ако съм разбрал правилно, искаш да заключвам.

    Готово!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •