Results 1 to 8 of 8

Thread: Къде се намира датчика на маслото?

  1. #1
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Question Къде се намира датчика на маслото?

    Накратко, взех си допълнителни уреди за налягане на турбината, налягане на маслото и температурата му. Преди това търсих във форум и интернет като цяло за начин на монтиране. Намерих няколко материала, но те не бяха за моята кола (двигател) точно и в крайна сметка незная как да си монтирам уредите за маслото. Дори ако знаете къде се намира само датчика на маслото ще ми помогнете достатъчно.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    От заде на блока. Махаш тръбата след дебитомера и бъркаш на вътре. Ще го напипаш. Един стърчащ е. Даже се и вижда. Но като слагаш уред не трябва да го закачаш за този датчик. Към уреда трябва да имаш отделен датчик. И долу на охладителя на маслото където е и маслениа филтър има две пробки. Там се закачат датчиците за налягане и температура на маслото. Не закачай фабричния датчик. Купи си друг за тази цел.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    От заде на блока. Махаш тръбата след дебитомера и бъркаш на вътре. Ще го напипаш. Един стърчащ е. Даже се и вижда. Но като слагаш уред не трябва да го закачаш за този датчик. Към уреда трябва да имаш отделен датчик. И долу на охладителя на маслото където е и маслениа филтър има две пробки. Там се закачат датчиците за налягане и температура на маслото. Не закачай фабричния датчик. Купи си друг за тази цел.
    Пропките на масления филтър са на 1.9 ЖТД двигателя (снимката). При мен е напълно различно (явно трябва да кача снимки на моя двигател, за да не ви подвеждам). Именно от там се подведох и аз, че работата ще стане като по учебник, но...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Oil pressure 1.JPG  
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  4. #4
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Днес снимах набързо мястото около масления ми филтър. Можете ли поне да ми дадете идея къде мога да си сложа датчиците за налягане и температура на маслото?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCI0058.jpg   DSCI0059.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И долу на охладителя на маслото където е и маслениа филтър има две пробки. Там се закачат датчиците за налягане и температура на маслото. Не закачай фабричния датчик. Купи си друг за тази цел.
    Сигурен ли си че и там става и е удачно - казаха ми че е най - добре да се сложи с преходник на мястото на сегашния датчик дето е отзад на блока.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Там на пробките маслото идва директно от мотора. Демек загрято, под налягане. По-подходящо от това място ако има здраве му кажи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Сигурен ли си че и там става и е удачно - казаха ми че е най - добре да се сложи с преходник на мястото на сегашния датчик дето е отзад на блока.....
    Къде по-точно на блока, че го търсех, но... Ако имаш снимка да ми пратиш.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  8. #8

    Default

    Точно по средата на блока се пада.....
    Това е на бензинова двойка.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF1320.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 09-08-2009 at 23:14.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •