Results 1 to 10 of 10

Thread: Горене На Масло 146 1.4 тс

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default Горене На Масло 146 1.4 тс

    Колеги ходих да разгледам коли и се спрях на една алфа 146 1.4 тс 103кс е мотора.Татко отиде на другия ден и каза че по аспуха имало масло и аспуха бил черен и според него горяла масло..знам че не било никак добре за една кола да гори масло..Та въпроса ми е как мога да разбера дали колата гори масло..на Ел кон ми казаха че няма да покаже нищо,а трябвало да се измери компресията като се извадят свещите и при никакви проблеми трябвало да бъде 12 атмосфери...Колеги ако някой знае нещо или му се е случвало помогнете...Благодаря предварително

  2. #2
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Само да ти кажа, че когато гори повечко масло се събира нагар по буталата и главата и често се получава обратния ефект т.е. компресията и респективно степента на сгъстяване се повишават до един момент(и за кратко) докато съвсем не издухат сегментите и не изчезне и компресия и всичко.
    Въпросното повишаване се случва когато има горене на масло, но и сегментите все още уплътняват за прилична компресия при наличие на нагар.
    Давам пример: На моя фиат му мерих компресията и сега интересното...
    1-ви цил.: 13.7
    2-ри цил.: 11.2
    3-ти цил.: 11.8
    4-ти цил.: 12
    В конкретния случай този, който хапва масълце е първи цилиндър!
    Извод: Може да не пуши отзад, но има ли висока компресия на някой/и цилиндър/и това е знак, че скоро ще запуши и че след това мотора умира. Това с уговорката, че няма допълнително сгъстяване(шлайф глава например).
    Малко инфо: 1.4 TS заводски си е добре сгъстен: 10,5:1 и при липса на нагар, износени сегменти, проблем в клапаните и т.н. очакваната теоретична компресия е 12,6
    Или иначе казано без модификации доста над тази стойност означава начален стадий на горене на повече от допустимото масло. Измерена доста под тази стойност и ДВГто плаче за ремонт.
    П.П: Компресия е добре да се мери на студен(незагрят двигател).
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  3. #3
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    моята е 145 1.4 ТС и гори ужасно много масло смених гумичките ама цък пак си гори и когато измерих компресията тя беше 14.7 - 15.0 което много ме учуди (при загрят двиг.)

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  4. #4
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    моята е 145 1.4 ТС и гори ужасно много масло смених гумичките ама цък пак си гори и когато измерих компресията тя беше 14.7 - 15.0 което много ме учуди (при загрят двиг.)
    Еми прочети какво написах. Като гори масло се образува нагар, който намалява обема на горивната камера и така се увеличава компресията!
    П.П: При загрят двигател хлабината бутало-цилиндър намалява и затова при мерене на компресия тя е по-висока.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    моята е 145 1.4 ТС и гори ужасно много масло смених гумичките ама цък пак си гори и когато измерих компресията тя беше 14.7 - 15.0 което много ме учуди (при загрят двиг.)
    малко странно 14-15 компресия амакараи де!!!тя завоцко излиза със 13 поне стакова впечтление сам останал
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    все едно няма 15-16хиляди теми за масления сепаратор на тс-ите.
    точка

  7. #7
    запален алфист kumat's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    16

    Default

    ako moje da se vkliu4a seg malko i az
    kolegi imam alfa145 1.8 103kw 140 kon4eta
    imam vapros otnosno hidravlikata
    spada mi zna4itelno nivoto na masloto
    za mesec okolo 1 prast pod minimuma
    a ne vijdam da ima nqkakav te4
    ot akvo moje da se polu4ava tova
    molqvi ako mojete pomognete
    blagodarq vi predvaritelno

    __________________________________________________ ______________________________
    Колега, добре дошъл! Моля, прочети правилата на форума и за в бъдеще пиши на кирилица.
    tonov
    Last edited by tonov; 22-07-2009 at 23:42.

  8. #8
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Здравей колега
    Добре дошъл във форума Ето един резултат от търсачката с подобен проблем:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EC%E0%F1%EB%EE

    Може би трябваше да пуснеш нова тема с твоя въпрос, за да го видят повече хора.

    И пиши на кирилица, че много дърпат уши тук
    146 1.6TS CF1 '98


  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Еми прочети какво написах. Като гори масло се образува нагар, който намалява обема на горивната камера и така се увеличава компресията!
    Физика ? Двигатели с вътрешно горене? Понятия компресия и степен на сгъстяване? Тия неща нещо говорят ли ти?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Физика ? Двигатели с вътрешно горене? Понятия компресия и степен на сгъстяване? Тия неща нещо говорят ли ти?
    Говорят ми...
    Къде сбърках?
    Това дето си го цитирал наистина е съмнително без обясненията, които дадох в първия ми пост!
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •