Results 1 to 9 of 9

Thread: Какво трябва за да се направи пълен пакет ел стъкла

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default Какво трябва за да се направи пълен пакет ел стъкла

    имам само отпред ел стъкла. лесно ли се прави да стане с 4 ел стъкла и да се контролират сичките от предния панел на шофьора? какви части трябва да се купят. отзад тока отделно ли се прекарва? някой правил ли е?

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Със сигурност ти трябват някой неща: панел с 4 ел бутона за предната врата, 2 механизма с жила/ел машинки (за задна лява и дясна врата). Евентуално до вратите (вкл и предна лява) ако няма прекарани кабели, ще се наложи и тази интервенция.
    Тези които са правили тази процедура нека изкажат по-подробно процедурата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Да добавя и двата панела с бутони за задните врати Може би ще трябват и интервенции по бушоните, не знам дали е опроводено, или ще се наложи прокарването на кабели.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4

    Default

    Джаджата за централното няма ли връзка със стъклата - тая дето е над жабката....щото ако има ще трябва може би и тя да се сменя.....излишно разкатаване е като цяло........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    ми тогава само задните да напраа да се свалят без централа че много дразни с ръчки. сами са свалят с милиметри и фири

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    В най-простия вариант (ако няма да ги командваш от шофьорската врата) ти трябва + и - на задните врати, бутони и моторчетата с жилата. Посоката на вдигане и сваляне на прозореца се командва от директно бутона към който отиват +(плюс) и - (минус). Само трябва да определиш кои от куплунзите (тия дето като отвориш вратата се виждат, прилича на гумен маншон) не се използват и през тях да си прекараш захранването,щото иначе трябва да прекарваш кабели(не е препоръчително).Ако нещо се затрудняваш, пиши ми, ще ти обясня по подробно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    то всъщност окабеляването не си ли го има в задните врати или трябва да го прекарвам аз

  8. #8
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Джаджата за централното няма ли връзка със стъклата - тая дето е над жабката....щото ако има ще трябва може би и тя да се сменя.....излишно разкатаване е като цяло........
    Джаджата управлява само предните съкла, веригите на задните минават само през ключовете и ел. моторчета.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    начи ще си направя само отзад да се контролират без отпред конзола. то по принцип отзад мнооого рядко сяда някой ама зора ми е да не се свалят сами джамовете. хич не държат стегнато тия ръчки

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •