Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Проблем с уреда за показване наличието на гориво

  1. #16

    Default

    На моята резерва и е 9 литра и свети и стои на нула когато е на резерв
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17

    Default

    Аз гледам под 15-20 литра да не падам и покрай газта всяка седмица капвам за по 20лв бензин. Сега и без това, като е по-хладно сутрин лапва половин - един литър докато метне на газ За 2-3 км толкова Първият километър разходът варира от 20л. / 100км до почти 40л. / 100км при каране до 2500 оборота.


    По темата: имах проблем с уреда на либрата ми и се оправи със смяна на кошничката заедно с поплавъка. Хем стария поплавък се беше поскапал, хем и потенциометърът бъркаше, защото се беше поизтъркал.
    Last edited by duronman; 01-11-2012 at 00:17.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  3. #18

    Default

    И аз имах същия проблем,но на мен ми се скапа платката,която се намира е бензиновата помпа и отчита движенията на поплавъка.Разглобява се лесно-маха се кората на багажника и се намира близо до задната седалка,но трудно се намират платки.Аз сложих някаква от фиат със стария поплавък и сега ми отчита на обратно .

  4. #19

    Default

    Е за това се сменя цялата кошничка, тя платката реално е потенциометър.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва да се извади сондата в резервоара и да се види състоянието на пистите на реостата (посоченото от стрелките):



    В резултат от движението на плъзгача по пистите, покритието се износва и не контактува добре.
    При по-малка степен на износване, проблемът може да се реши с почистване.
    При по-тежка степен на износване, проблемът може да се реши като се намери начин да се преместят пъпките да се движат по неизносени участъци (примерно с промяна дължината на рамото на плъзгача).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Абсолютно вярно!!! При мен бяха същите симптоми и след смяна на въпросната платка, показана от ecotronic всичко си дойде на мястото! Семня се за 10 минути!!! Успех......
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •