Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 86

Thread: Горен носач :)

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by sp_romeo1 View Post
    Чакай,чакай това не е работно състояние.
    Монтирай го на основата на амортисьора(оная алуминиева щуротия),стягай мъжката,ако се върти пак значи нищо не разбирам

    говорим за "от магазина"
    Това е работното състояние. Колкото хваща този болт дето съм сложил толкова хваща и ножицата (щуротията както я нарече). И като бутнеш носача с пръст на горе или на доли си се върти точно така около втулките.

    И ДА. Говорим са нов от магазина. Чисто нов ТРВ както казах.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Къде ще пръскаш? С пръскане от вън не става. Горния носач тампоните му не са пресовани. Там носача лагерува с тампона. Между носача и тампона има смазка. Когато се отмие смазката започва да скърца от триенето в алуминия. Със тънка игла и спинцовка се вкарва смазката между тампона и корпуса на носача. Носача трябва да се мърда лесно в тампона. Разбириш ли?

    Примерно на долните носачи няма лагеруване. Там тампоните са набити здраво и самите те се усукват при движението на горе на долу. За това и се монтират по определен ъгъл (тампоните). А тук както казах е друга бирата.
    Извинявай ма не разбрах кое по-точно търка в алуминия, та скърца?
    И носача трябва да мърда в тампона или втулката в тампона?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Извинявай ма не разбрах кое по-точно търка в алуминия, та скърца?
    И носача трябва да мърда в тампона или втулката в тампона?
    Втулката в тампона. А тампона към носача не. На видеото се вижда и на снимката съм начертал къде е смазката. Между тампона и втулката.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Стига пиши глупости бе човек,кви смазки бе....
    Заводски втулките са набити със стегнатост,почне ли да скърца-нови тампони.
    Ако имаш мерак,мога да ти подаря 5-6 носача (скърцащи) да си ги пълниш с грес и ги пускай да се продават
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by sp_romeo1 View Post
    Стига пиши глупости бе човек,кви смазки бе....
    Заводски втулките са набити със стегнатост,почне ли да скърца-нови тампони.
    Ако имаш мерак,мога да ти подаря 5-6 носача (скърцащи) да си ги пълниш с грес и ги пускай да се продават
    Иди си купи един нов носач тогава и го разгледай. Аз ти казвам какъв е чисто новия от магазина вчера монтирах два. Ти ми говориш разни неща тука. Заводски са набити със смазка и втулката се върти около тампона. Това ти го заявявам на 100%! Ти си говори каквото искаш!

    Ако съм на теб ще млъкна и няма да се обадя повече по темата. Засрами се малко. С това се занимаваш, а ми говориш разни неща дето не са верни. Не съм виждал друга марка горен носач освен TRW. Други марки може и да ги набиват както казваш. Специално TRW-то оригиналното си е със смазка и втулката си се върти около тампона! За пореден и последен път го казвам.
    Last edited by oem; 21-07-2009 at 11:52.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    добре колеги, значи с една спринцовка напълнена с графитна смазка и масло малко да го разреди вкарвам иглата между улея и алуминиевата част и впръсквам, може ли като е сложен, да го вдигна на крик и да действам.
    Направи ли смазката колега

  7. #37
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Сега се връщам, направих смазката, още даже душ не съм си одарил! Така, след като се свали носача, се констатира че е в завидно състояние, колегата oem както бе писал, найстина има такава смазка фабрично, беше прав, прегледах нов носач, тампоните бяха мн мн стегнати като го свалих го пробвах, шарнира е като нов , направих смазка с медна паста и стана супер, преди да направя смазката го бях стегнал на менгемеи го пробвах от каде скърца, и си беше скърцане гума-гума, просто оригиналната смазка я нямаше, носача е на Фиат, оригиналният демек, немам проблем сега, стана страхотно, но дори да се появи скърцане да не чуе дявола,не ми се вярва след тая паста и смазка, няма да го сменя, защото той си е здрав и не е износен,вс си му е както треа, демек ако имате скърцащ тампон горе,сваляйте и смазвайте.

    п.п.значи говориш с човек който прави реглаж, оня ми вика че за алфата се правило когато накраиниците на рейката са били сменяни, и че за горен носач нямало нужда да правя интервенцията,нямало да ми се промени геометрията заради един свален и сложен обратно годен носач.А реглаж правих преди 2 месеца отпред и отзад.
    Last edited by rusiq86; 25-07-2009 at 16:55.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #38
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Колеги извинете ме но аджеба като го отворихте носача за смазка не ви ли дойде на ум че тези тампони не са направени да превъртат самата конструкция на самата гума го подсказва първо гумата е мека и е направена от вън и отвътре на малки кръсчета нали се сещате че ако има триене по тези кръсчета тампона ще се износи и то много бързо. Триенето в тампона е във между вътрешната втулка и тампона, не знам дали сте се заглеждали но обикновено на скърцащия тампон от страната която се пада долна има по голямо износване. след време този луфт се увеличава и започват потропванията. Не знам как решавате че като напълните тампона със смазка ще го оправите само скъсяватеж живота му тъй като улеснявате превъртането на втулката във гумата а това води до износване защото гумата не е ИЗНОСОУСТОЙЧИВА за тази цел има полиуретан който е в пъти по устойчив на износване и там самия тампон е пригоден да работи с превъртане вътре в него и там е предвидена смазка но това не е гума.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #39
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да бе ама оригинално носача си превърта. Нов TRW както казах си превъртаи си има смазка СЪжалявам, че не ги снимах новите преди да ги монтирам. Но на видеото което съм пуснал новия е същия превърта си.

    Не виждам защо трябва да има спор по този въпрос след като аз го виждам с очите си. И аз останах изненадан и за това и се загледах по-добре. Смазката м/у втулката и тампона си я имаше на оригиналния носач от магазина. И си се въртеше втулката доста лесно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #40
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    подкрепям за новият носач, лично проверих един такъв, и наистина има смазка, не се върти а само преплъзва, както моят, и то мн ама мн трудно, провери един нов носач и ще се овериш. просто в течение на времето явно, тази смазка изсъхва и "изчезва", сега е добре, не си го внушавам,защото като смъкнахме носача го проверихме и е супер, няма износено засега, оригинален си е, тампона на горният носач е мн различна от този на долният, като сдаде багажа ще пиша, но сега е идеален, този носач е нз на колко години, и е нормално смазката да я няма, от топлото гумата се разпуска и започва да скърца, затова на мн носачи на алфи още месец-два след слагането се разкърцват, пак казвам ще пиша отзиви след време,но определено смятам че е добро решение засега и логичното...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    подкрепям за новият носач, лично проверих един такъв, и наистина има смазка, не се върти а само преплъзва, както моят, и то мн ама мн трудно, провери един нов носач и ще се овериш. просто в течение на времето явно, тази смазка изсъхва и "изчезва", сега е добре, не си го внушавам,защото като смъкнахме носача го проверихме и е супер, няма износено засега, оригинален си е, тампона на горният носач е мн различна от този на долният, като сдаде багажа ще пиша, но сега е идеален, този носач е нз на колко години, и е нормално смазката да я няма, от топлото гумата се разпуска и започва да скърца, затова на мн носачи на алфи още месец-два след слагането се разкърцват, пак казвам ще пиша отзиви след време,но определено смятам че е добро решение засега и логичното...
    Проверявал съм и нови и стари носачи и нямаха смазка за оригиналния е ясно но за новите нямат смазка и пак ви думам тази конструкция на тампона с тази гума не е предвидена да работи с преплъзване. Купувал съм само тампони купувал съм и носачи с тампони смазвал съм ги и пак започват с проблемите след време да не говорим че носача е стегната като се движи на ръка но като му легне предницата отгоре нещата стават други.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #43
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Е добре де Новачев ти какво предлагаш?

    Здрав шарнир на носача, но скърцащи тампони....Така е и при мен случая...Предпочитам да го мажа с разни боклуци, отколкото да купувам нов носач или полиуретан и после след 2-3 месеца пак същото - скърцат...Поне смазването излиза по-евтино!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #44
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Най-интересното е че видимо тампоните са ок, така че ще пиша след време дали е имало ефект, иначе ме увериха че няма нужда от нов носач, ако се разкърца ще търпя и като ми писен нов и това е. Но подчертавам огледахме носача и няма следи от износено, варнир и тампони са ок.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #45
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    моите носачи скърцаха,като ги свалих фтулките на тампоните се бяха отделили от гумата и от там се появяваше скърцането,смених ги с нови тампони и за 10000км.и на новите тампони се скъсаха метелните фтулки.При мен скърцането идва от това,иначе втулките не мърдат от носачите.Много ми ги хвалят тия полиуретановите втулки та ако има някой който е с такива да напише одзиви,че не са евтини и те ми се експериминтира
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •