Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 86 of 86

Thread: Горен носач :)

  1. #76

    Default

    След старателно прочитане на темите свързани с това какви носачи да си купя (горни), реших да взема Teknorot, повечето отзиви които прочетох за тях бяха положителни, а и цената добра. Смених ги и тропането изчезна, направо огромна разлика, има едно пукане, което не мога да го хвана от къде е, но за него друг път.
    Та да се върна на носачите, в четвъртък ги смених, в петък съм карал не повече от десетина колиметра, в събота сутрин тръгвам за Боровец и веднага след като изкарах колата от гаража започна музиката. Носачите се разкърцаха Днес ги проверих дали са стегнати както трябва, Ок са. Като започна да клатя предницата скърца много. От ляво е по-силно. Та така, сега съм с чисто нови носачи които скърцат.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  2. #77
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Може да прозвучи грубо, но ... Сваляш си новите носачи, купуваш си от Ферариста (жив и здрав да си Ники! ) полиуретанови тампони, намазваш ги обилно с морска грес, монтираш ги на носачите и се радваш на тишина и спокойствие. Аз така направих!
    Last edited by spe4elist; 07-03-2011 at 18:13.

  3. #78

    Default

    Quote Originally Posted by Alexius View Post
    Та така, сега съм с чисто нови носачи които скърцат.
    Преди всичко трябва да си сигурен че скърцането е от тях, бръкни над гумата, сложи ръка пръст или с каквото стигнеш до тях върху тампона или върху двата ако ти е по височка колата, и някой да ти разклати колата, леко първоначално, щото може да те поприскрипе.....желателно е да се направи на карана, или некарана кола, в зависимост от това кога точно скърца....различно е, някой го правят студени, други карани.......пукането ако е само от едната страна на колата и скоро ти е правено нещо по носачите, и това се случва при по рязко потегляне виж дали долния носач е стегнат като ората, особенно задния тампон си е чист хазарт да го стегне човек правилно ако е развиван няколко пъти, и да не скъса резбата.......особенно ако не прави алфи често....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #79

    Default

    ...мдаа,аз първия път като сменях само тампони на долните носачи,се получи фала с превъртането,но си има лек и това-разпробиване на отвора,да може болта да мине спокойно и гайка отгоре,при която няма извинете.разбира се тази манипулация не е препоръчителна..........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #80

    Default

    междудругото мислех да рециклирам старите носачи(оригиналните са), но шарнирите и на двата са мнооого разбити, а тампоните изглеждат абсолютно здрави. На оригиналните пише Фиат, на тампона Boge, на шарнира TRW, 80хил.км. здрави тампони...

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  6. #81
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Рециклирай шарнирите. Аз карам с рециклирани и нямам грижи вече 6-ти месец. А по принцип тука в нашия регион не изкарват много
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #82
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Днес свалих от колата оригиналния горен носач с напълно здрави тампони и с разбит шарнир. Направо умрях от яд.
    Трудно ли се свалят щото и аз трябва да ги сменям мойте като съм почивка?Сигурно има и някоя тънкост
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  8. #83
    Last edited by undy; 09-03-2011 at 20:13.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #84

    Default

    та ето, аз май бих рекорда за най-бързо разскърцали се носачи. След монтажа им в сервиз на един приятел, на втория ден се разскърцаха. Днес при Сашо ги свалиха, гресираха и монтираха отново, смениха ми и тампони на стабилизираща щанга и ето, че сега всичко е ок с ходовата част, нито тропа, нито хлопа, е може би малко рейката похлопва, но нея я ециклирах преди 6 месеца и не ми се дават толкова скоро пари и за нея. Благода ря на Сашо за добрата работа.
    Съвет за тези които си слагат носачи текнорот - преди монтажа задължително гресиране!

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  10. #85
    започва да се пристрастява Degree's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default скъсан носач

    Колеги, внимавайте какво купувате ! http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=71175
    Alfa Romeo 156 1.8TS ГИ '98

  11. #86
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Мааалиииии и аз съм с технорот долу на 3 години и пак така шарнирите стегнати като нови, тампоните също... да не дава господ случката като на колегата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •