Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86

Thread: Горен носач :)

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Горен носач :)

    Днес свалих от колата оригиналния горен носач с напълно здрави тампони и с разбит шарнир. Направо умрях от яд.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Хах при мен нещата са обратни....здрави шарнири и скърцащи тампони...в дясно
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    при мен май сичко си беше здраво като чели на носаччето ама тропкаше жестоко

  4. #4
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Днес свалих от колата оригиналния горен носач с напълно здрави тампони и с разбит шарнир. Направо умрях от яд.
    Е кво те е яд, на мен ми рециклираха 4 носача за няма и 20 лв. и 2 от тях карат вече 15 000км без забележка.Другите 2 чакт реда си! На тоя етап няма да си купя носач повече никога.Ако се прецакат тампоните ще им набият по големи втулки и спират да скърцат.Също много сполучлива и издръжлива манипулация.Пробвайте и няма да сажалявате.На мен ми ги рециклира един от Костинброд. Ако успея да се видя с баща ми ще взема и координати!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз ще си ги рециклирам сам Въпроса е, че тампоните не мръдват. Не са и нацепени даже.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    А мойте дали могат да се рециклират (алуминиев). Че ми е заминал шарнира на горен ляв. На мен ми казват, че е било безсмислено и скъпо..
    Last edited by achkar; 17-07-2009 at 00:35.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Шарнира има една чашка от горе. Лесно се разкапсолова. Аз примерно разтопявам здрава пластмаса в метален съд. Вадя ябълката от носача, изчиствам хубаво вътре и наливам пластмасата и бързо слагам ябълката. После със спринцовка с тънка игла пълня с графитена смазка и затварям. На уното ми така съм правил шарнира и не знам колко хиляди километра е минало вече така.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Шарнира има една чашка от горе. Лесно се разкапсолова. Аз примерно разтопявам здрава пластмаса в метален съд. Вадя ябълката от носача, изчиствам хубаво вътре и наливам пластмасата и бързо слагам ябълката. После със спринцовка с тънка игла пълня с графитена смазка и затварям. На уното ми така съм правил шарнира и не знам колко хиляди километра е минало вече така.
    С какво го затваряш и с каква пластмаса го правиш ?
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #9
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    А моите носачи са нови на 2 месеца и понякога пак прискърцва десният, да не говоря че ония ден викам чакай да проверя как сам си стегнал шарнирите, понеже биалетките не бях ги затегнал добре и кво да гледам десен шернир навивам гайката една две навивки и почва да превърта искарах я беше без резба направо, по шернира имаше малко щети на резбата ам сложих дргуга гайка и днес проверявам пак я навивам леко по-държи от оная ама не и имам вяра и сложих втора гайка, че....
    и тва са носачи на 2000км бати и резбите бати и чудото
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    А моите носачи са нови на 2 месеца и понякога пак прискърцва десният, да не говоря че ония ден викам чакай да проверя как сам си стегнал шарнирите, понеже биалетките не бях ги затегнал добре и кво да гледам десен шернир навивам гайката една две навивки и почва да превърта искарах я беше без резба направо, по шернира имаше малко щети на резбата ам сложих дргуга гайка и днес проверявам пак я навивам леко по-държи от оная ама не и имам вяра и сложих втора гайка, че....
    и тва са носачи на 2000км бати и резбите бати и чудото
    Не са виновни резбите. Майстора дето е стягал се е престара. Там е на конус и държи здраво. Гайката не се стяга хамалски. Още повече, че тя сама не може да се развие.

    Иначе на другия колега да отговоря. Пълня ги с някаква пластмаса. Каквато намеря. Здрава да е. Затварянето после горе с конусова преса.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не са виновни резбите. Майстора дето е стягал се е престара. Там е на конус и държи здраво. Гайката не се стяга хамалски. Още повече, че тя сама не може да се развие.

    Иначе на другия колега да отговоря. Пълня ги с някаква пластмаса. Каквато намеря. Здрава да е. Затварянето после горе с конусова преса.
    Хахаха майстора бях аз ам другия също е яко стегнат ама си държи, така с 2 гайки мисля че е здраво нали?

    А и другото което е как да се преборя с това прослувуто скърцане, аз заради това ги смених шарнира бе здрав, а още като ги смених от някъде се чуваше понякога ама много лекичко, а сега като натисна дясната страна и се чува лекичко някои път и сутрин като я изкарам от гаража и го чувам два пъти?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Намирап спринцовка с тънка игла. Пълниш я с графитна течна грес. Ако е много гъста разреждаш с малко масло. За целта обаче сваляш носача. Пъхаш иглата от вътрешната страна на тампона и църкаш вътре докато не излезе от страни. Ще спре да скърца за мнооого дълго време.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    За долните ми е ясно рецеклирането, и си е мн мн здраво,даже понякога повече от оригиналното. Но за горният, още са ми оригиналните, и се чудех нали са алуминиеви, аиде шарнира ясно, но ако решиш да махаш и сменяш тампоните/втулките с преса треа да излязат, и няма ли опасност да се пропука нещо алуминият?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #14
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Никой ли няма инфо за горните носачи, айде колеги!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Намирап спринцовка с тънка игла. Пълниш я с графитна течна грес. Ако е много гъста разреждаш с малко масло. За целта обаче сваляш носача. Пъхаш иглата от вътрешната страна на тампона и църкаш вътре докато не излезе от страни. Ще спре да скърца за мнооого дълго време.
    Задължително ли е да се сваля носача? Може ли само да се вдигне колата на крик и да махна подкалниците и от там да действам със спринцовката?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •