Results 1 to 10 of 10

Thread: Ел. Проблем?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default Ел. Проблем?

    Алфа 147. Следния проблем ми се появи вчера за 2ри път.

    Едновременно ми изчезнаха ел. стъклата, фарбичното радио, външната температура на таблото, отварянето на багажника и мисля, че и климатроника, макар, че за него не съм сигурен тъй като не го тествах.
    Проверих връзките при модула на прозорците и са ок.
    Странното е, че и двата пъти нещата се оправиха веднага щом вкарам буксата на екзаминъра в сокета и то само като я вкарам...без да стартирам екзаминъра и без да се свързвам, с който и да е модул. Разбира се не получавам никакви грешки от който и да е модул.
    Подозирам, че с натиска при включването на буксата размърдвам нещо и нещата си идват на мястото. Моето предположение е бушон, реле или някой кабел.
    Някой има ли представа кой бушон, реле или кабел участва във веригата на всичките тея уреди.
    Разбира се може и нещо друго да е...отворен съм за предложения?

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Търси бушона на главното реле

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Търси бушона на главното реле
    Предполагам, че е под волана? Както казах като вкарам там буксата за диагностика нещата се оправят, от което си вадя изводи, че нещо там не прави добър контакт.

  4. #4
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Почисти я малко или размърдай жичките
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Почисти я малко или размърдай жичките
    Но гледай докато ги размърдваш да НЕ Е НА КОНТАКТ! После да няма - упс!

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Алфа 147. Следния проблем ми се появи вчера за 2ри път.

    Едновременно ми изчезнаха ел. стъклата, фарбичното радио, външната температура на таблото, отварянето на багажника и мисля, че и климатроника, макар, че за него не съм сигурен тъй като не го тествах.
    Проверих връзките при модула на прозорците и са ок.
    Странното е, че и двата пъти нещата се оправиха веднага щом вкарам буксата на екзаминъра в сокета и то само като я вкарам...без да стартирам екзаминъра и без да се свързвам, с който и да е модул. Разбира се не получавам никакви грешки от който и да е модул.
    Подозирам, че с натиска при включването на буксата размърдвам нещо и нещата си идват на мястото. Моето предположение е бушон, реле или някой кабел.
    Някой има ли представа кой бушон, реле или кабел участва във веригата на всичките тея уреди.
    Разбира се може и нещо друго да е...отворен съм за предложения?
    При мен същия проблем се появи когато ел.конзолата на шофьорската врата даде на късо. Изчезна багажника и външната температура. От там външната температура ми показваше -30 градуса,а климатроника не се пуска ако градусите са под 3. За климатроника проблема ще е от (датчика за външна температура) освен ако няма и нещо друго което да му влияе, но при мен беше от там. Като се постопли повечко времето ми скочи температурата и се пускаше без проблем, но като беше по хладно и показваше под 3 градуса не искаше. А за багажника и ел.стъклата (ел.конзолата), но за радиото нямам идея. Една нова ел.конзола мисля, че струва около 400-450лв.
    Last edited by zombiran; 15-07-2009 at 12:33.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    При мен същия проблем се появи когато ел.конзолата на шофьорската врата даде на късо. Изчезна багажника и външната температура. От там външната температура ми показваше -30 градуса,а климатроника не се пуска ако градусите са под 3. За климатроника проблема ще е от (датчика за външна температура) , багажника и ел.стъклата (ел.конзолата) но за радиото нямам идея. Една нова ел.конзола мисля, че струва около 400-450лв.
    Не мисля, че конзолата е проблема. Както казах нещата се оправиха и в момента всичко работи. Ако конзолата беше изгоряла мисля, че нямаше да се оправи от сама. За това си мисля, че някъде някоя връзка се гъбарка или най-вероятно бушон. Външната температура изобщо не ми се показва на дисплея. Климатроника не съм тествал дали не работи, но си вадя изводи, че не работи при проява на въпросния проблем от факта, че когато всичко се оправи и запаля колата, климатроника се включва на показатели, които са същите както, когато откача акумулатора за по - дълго. По принцип гася колата на изключен климатроник и той не се включва при следващото запалване.Това е и още една причина да си мисля, че някъде тока се прекъсва.
    Просто не зная кой бушон или реле отговарят за въпросните системи, но ако не разбера до края на деня ще ги гледам всичките един по един.
    Проблема до сега ми се появи 2 пъти през някакви периоди от време и двата пъти се оправи по един и същи начин без да оставя каквито и да било грешки, в който и да е от модулите на колата.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Не мисля, че конзолата е проблема. Както казах нещата се оправиха и в момента всичко работи. Ако конзолата беше изгоряла мисля, че нямаше да се оправи от сама. За това си мисля, че някъде някоя връзка се гъбарка или най-вероятно бушон. Външната температура изобщо не ми се показва на дисплея. Климатроника не съм тествал дали не работи, но си вадя изводи, че не работи при проява на въпросния проблем от факта, че когато всичко се оправи и запаля колата, климатроника се включва на показатели, които са същите както, когато откача акумулатора за по - дълго. По принцип гася колата на изключен климатроник и той не се включва при следващото запалване.Това е и още една причина да си мисля, че някъде тока се прекъсва.
    Просто не зная кой бушон или реле отговарят за въпросните системи, но ако не разбера до края на деня ще ги гледам всичките един по един.
    Проблема до сега ми се появи 2 пъти през някакви периоди от време и двата пъти се оправи по един и същи начин без да оставя каквито и да било грешки, в който и да е от модулите на колата.
    Аз казвам като цяло от къде идват тези проблеми... а вече дали е от някоя връзка не знам. Може да е връзката към конзолата. Долу под нея хич не са малко кабелите. Споделих, защото и аз имам същия проблем след късото. Това е.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Проблема се оказа както и предполагах бушон. Бушона, който отговаря за всичките гореизброени неща се намира под волана - втория от ляво на дясно на най-долния ред. Така, че ако на някой му се случи подобно нещо може да провери въпросния бушон за начало. При мен е хлабав по неизвестни причини и от време на време прекъсва веригата.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Аз казвам като цяло от къде идват тези проблеми... а вече дали е от някоя връзка не знам. Може да е връзката към конзолата. Долу под нея хич не са малко кабелите. Споделих, защото и аз имам същия проблем след късото. Това е.

    Да колега...принципно конзолата в шофьорската врата дава подобни проблеми като изгори и първото което направих беше да проверя връзките и, но те бяха ок.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •